[HP 8470p] Jakość sterowników Audio

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

[HP 8470p] Jakość sterowników Audio

Post autor: boxxaa »

Wczoraj podrapałam się z Linuxem pierwszy raz. Ale mi nerwa zrobił :evil:
Chodzi o odtwarzacze audio. Jest masakra. Rhytmbox - gdzie on kuffffaaaa ma korektor i resztę? Nie ma?????????????
Kolejny - Audacious - sami zobaczcie:
Obrazek
na wielkość ikon na ekranie i wielkość przycisków programu! I to jest na matrycy 1366x768. Trzeba być naprawdę dalekowidzem by trafić w te przyciski.
Ktoś był genialny pisząc sofcik. Najważniejsza jednak jest rzecz taka, że ... i VirtualBox niedomaga. W VBOXie mam Win7 bo tam instaluję a potem przenoszę zainstalowane już pliki do WINE. Zainstalowałam AIMP3, WINAMPA i kilka innych. Jakość emulacji dźwięku w Libuxowym Virtual Boxie =<0 Meloman wysiada na zawał.
Jeszcze jedna ważna rzecz, Rhytmbox i inne niewirtualnie także mają problem z jakością. Postawiłam na starym dysku wczoraj na szybcika Windows7. Wrzuciłam sterowniki audio i Aimpa3. Jakość wróciła. Coś jest chyba nie tak ze sterownikami w Linuxie. Pliki FLAC brzmią jak tandetne mp3 180-200kbps.

Producent laptopa pisze:
SRS premium sound PRO; IDT 92HD87 High Definition CODEC;

Nie wiem skąd podebrać sterownik pod kartę audio (dla Ubuntu 18.1 lub Mint 19.X)
Najbardziej wnerwia mnie to że praktycznie w każdym odtwarzaczu jest przeskakiwanie odtwarzanej ścieżki (utworu). Gra sobie jakaś muzyczka i słychać że jest przeskok od czasu do czasu do przodu o pół sekundy. Karta audio sprawna. Zrobiony AUTOTEST pod UEFI (w oprogramowaniu diagnostycznym HP) i przetestowana jeszcze na siłę wczoraj na szybko postawionym Win7. Wszystko jest ok.
Cuda o których piszę dzieją się w Debianie, w Kubuntu, w Ubuntu i w Mincie.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1098
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: [HP 8470p] Jakość sterowników Audio

Post autor: kszyhus »

Co do czytelności skórki, to wejdź w ustawienia, wybierz [widok] i [x] podwójny rozmiar]
Tak samo można zmienić wielkość czcionki
[Ustawienia...] --> [Wygląd] --> [Czcionki] Odtwarzacz i Lista odtwarzania

Obrazek

Obrazek
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [HP 8470p] Jakość sterowników Audio

Post autor: Tomfoc »

Dla mnie bardziej czytelny jest taki wygląd:
Obrazek
W ustawieniach audacious można zamienić wyjście pulseaudio na alsa. Niektórzy twierdzą, że jakość dźwięku jest o wiele lepsza.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2030
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [HP 8470p] Jakość sterowników Audio

Post autor: kobrawerde »

W ustawieniach audacious można zamienić wyjście pulseaudio na alsa. Niektórzy twierdzą, że jakość dźwięku jest o wiele lepsza.
Zgadzam się w 100% -tach ALSA to podstawa we wszystkich ustawieniach audio z jakimi spotkałem się na linux-ie ... dotyczyło to choćby ustawień przy budowie radia internetowego opartego o platformę ARM orange pi / ubuntu / mpd/ mpc i uzyskania jakości dźwięku DAC .
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: [HP 8470p] Jakość sterowników Audio

Post autor: boxxaa »

Na razie robię kolejny "burdelnik" czyli, za 2,3 dni stawianko czystego systemu. Inaczej się nie nauczę. WINE mi rozdupca rusztowanie życiowe. Gdyby ktoś pytał, to nie instalujcie PlayOnLinux. Nie ma nawet sensu. Chyba projekt zamknięty i dali na luz. Wszystko co PoL ciągnie z neta - ciągnie pod WinXP x86. Na tym nie da się odpalić czegokolwiek. WINE w tzw. "samotności" jakoś jeszcze działa no ale ... ten cały Win7 którego niby EMULUJE, takiiii jakiiiiśśś mocno wychudzony (o aż 13GB).
Wracając do dźwięku, ALSĘ już mam. Jakoś COŚ SŁYCHAĆ ale nadal mam problem z przeskokami utworów. Leci muzyczka, pstryk, przeskok 0.5sek do przodu i leci dalej.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości