UBUNTU 8.04 nie lubi kart pamięci / CF / SD / SDHC / Memory-Stick

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
freeteh
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2007, 14:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

UBUNTU 8.04 nie lubi kart pamięci / CF / SD / SDHC / Memory-Stick

Post autor: freeteh »

Mam mały kłopot z kościami Flash na UBUNTU 8.04 otóż wygląda to tak:
posiadam standardowy czytnik kart na USB 2.0 HAMA kości kingstona 1GB SD / 4GB SDHC / 1GB CF i memory-stick SanDisc 1GB.

Kłopoty zaczynają się wtedy kiedy próbuje coś na którąś skopiować, zaczyna wywalać jakieś błędy że nie może kopiować ,że nie może odczytać, że plik już istnieje
[a nie istnieje bo karta świeżo po formacie].
A kiedy wyjmę kartę z czytnika i włożę ją z chwilę na wszystkich katalogach pojawiają się kłódki i wywala komunikat że nie mam uprawnień do tego katalogu:(
mogę ją odczytać i skopiować jako root a kiedy przelobuję się na użytkownika to i tego skopiowanego katalogu nie pozwala mi otworzyć.
Nie wiem co się dzieje.

Tak samo się dzieje z dyskiem podłączonym na USB tak samo wywala takie komunikaty.

Dodam że wszystkie karty formatowane Na FAT tylko SDHC na FAT32
Dysk na USB również formatowany na FAT32

Co jest w tym wszystkim naj ciekawsze że dzieje się tak kiedy próbuje kopiować jakieś pliki tekstowe, zdjęcia, tapetki rzadko się dzieje kiedy przeżucam jakieś MP3 czy film.

Nie wiem co z tym zrobić
Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuje za każdą informację Artek

EDIT:
freeteh pisze:Mam mały kłopot z kościami Flash na UBUNTU 8.04 otóż wygląda to tak:
posiadam standardowy czytnik kart na USB 2.0 HAMA kości kingstona 1GB SD / 4GB SDHC / 1GB CF i memory-stick SanDisc 1GB.

Kłopoty zaczynają się wtedy kiedy próbuje coś na którąś skopiować, zaczyna wywalać jakieś błędy że nie może kopiować ,że nie może odczytać, że plik już istnieje
[a nie istnieje bo karta świeżo po formacie].
A kiedy wyjmę kartę z czytnika i włożę ją z chwilę na wszystkich katalogach pojawiają się kłódki i wywala komunikat że nie mam uprawnień do tego katalogu:(
mogę ją odczytać i skopiować jako root a kiedy przelobuję się na użytkownika to i tego skopiowanego katalogu nie pozwala mi otworzyć.
Nie wiem co się dzieje.

Tak samo się dzieje z dyskiem podłączonym na USB tak samo wywala takie komunikaty.

Dodam że wszystkie karty formatowane Na FAT tylko SDHC na FAT32
Dysk na USB również formatowany na FAT32

Co jest w tym wszystkim naj ciekawsze że dzieje się tak kiedy próbuje kopiować jakieś pliki tekstowe, zdjęcia, tapetki rzadko się dzieje kiedy przeżucam jakieś MP3 czy film.

Nie wiem co z tym zrobić
Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuje za każdą informację Artek
=====================================================================
Dzięki sam znalazłem rozwiązanie:w00t:
a wyglada ono tak /etc/init.d/udev restart
=====================================================================
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UBUNTU 8.04 nie lubi kart pamięci / CF / SD / SDHC / Memory-Stick

Post autor: majsza »

no właśnie, dziwne te współdziałanie ubuntu z czytnikami kart...

mam czytnik modecom. w czasie usuwania folderów z muzyką (karta m2 w adaptorze) nie zmienia mi się pojemność karty, zostaje tyle samo, co było. Dopiero po wykasowaniu z systemowego kosza, pojemność karty się powiększa. mało czytelne rozwiązanie. bo dlaczego zajmuje jakby fizycznie pamięć, jeżeli jest już w systemowym koszu... napiszę jeszcze, że przy usuwaniu z odtwarzacza mp3 nie ma takich problemów, wszystko przebiega, jak powinno.

namęczyć się można przy ręcznym odkłódkowywaniu folderów we właściwościach pliku (uprawnienia), jeżeli kopiuję na kartę z partycji windowskowskiej (a tam kłódek nie widać :))....

właśnie u kolegi jest tak jakby zamontował nośnik nfts (dysk windy) i próbował kasować pliki... :) (wszystko root w opcjach :))
sinat-ra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: UBUNTU 8.04 nie lubi kart pamięci / CF / SD / SDHC / Memory-Stick

Post autor: sinat-ra »

Majsza zauważ że takie rozwiązanie istnieje we wszystkich systemach posiadających GUI. Jest po to aby nie kasować przypadkowych plików.
Awatar użytkownika
Hrluc
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 02 maja 2008, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: UBUNTU 8.04 nie lubi kart pamięci / CF / SD / SDHC / Memory-Stick

Post autor: Hrluc »

Mam czytnik kart i nie ma z nim żadnych problemów.Wszystko zależy od konkretnej maszyny.
freeteh
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2007, 14:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: UBUNTU 8.04 nie lubi kart pamięci / CF / SD / SDHC / Memory-Stick

Post autor: freeteh »

Po wklepaniu tej komendy [/etc/init.d/udev restart]
Resetują się porty USB, powiem szczerze że rozwiązanie jest raczej doraźne bo po ponownym
uruchomieniu komputera kłódki wracają.
Podejrzewam że jest to jakiś problem sprzętowy ale nie jestem pewny.
Dodam że jest to nowa maszyna DELL D430

Dodam jeszcze że instalowałem ubuntu na wielu maszynach na tym sprzęcie działa IDEALNIE
niema sie czego przyczepić jedyny problem jaki musiałem rozwiązać to parkowanie głowic dysku
i teraz zauważyłem że coś jest nie tak z pamięciami zewnętrznymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości