Konfiguracja DualShocka 4 i 2

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
piotrek10245
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2010, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Konfiguracja DualShocka 4 i 2

Post autor: piotrek10245 »

Cześć!
Mam problem z padem od PS4 jak i PS2
Czasem przyjemniej pograć sobie właśnie padem, niż standardowo klawiaturą i myszką, na przykład w Trine czy Dear Esther, siedząc sobie opartym w fotelu, trzymając wygodnie dopasowane do rąk urządzenie, niż wycierając biurko nadgarstkami. Wpadłem więc na pomysł, że skorzystam z tego, co w domu już mam i zabrałem się do grania za pomocą moich kontrolerów.
Wpierw, gdy jeszcze nie posiadałem najnowszej konsoli firmy Sony, chciałem użyć starego DualShocka 2 i za pomocą chińskiej przejściówki podłączyłem go do komputera. Grać się jednak nie dało w nic, ponieważ gra czy komputer zawsze wykrywał prawy analog jako przechylony, więc kamera, ewentualnie celownik kręciła się wciąż w kółko. Stwierdziłem że to wina wschodniej elektroniki i dałem sobie spokój, ponieważ problem występował w każdej z gier.
Gdy jednak zaopatrzyłem się w nową konsole i podłączyłem pada z zestawu odpowiednim kablem, problem pojawił się w dokładnie takiej samej postaci. Nie jest więc winny sprzęt, lecz oprogramowanie.

W jaki sposób mogę dostać się do ustawień pada w Ubuntu, albo jak zainstalować odpowiednie sterowniki?

Posiadam Ubuntu 14.04, gry ze steama jak i po prostu zainstalowanie z pliku bin.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konfiguracja DualShocka 4 i 2

Post autor: Arkosake »

Według mojej wiedzy dopiero kornel 3.16 dostał natywne wsparcie kontrolera dualshock 4, a Ubuntu posiada wersję 3.13. Tak więc chyba najszybszym, a zarazem najbardziej ryzykownym sposobem była by aktualizacja kernela.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości