Strona 1 z 1

Dysk - nie mogę zapisywać

: 26 sie 2017, 01:51
autor: JoShiMa
Nie mogę niczego zapisac na dysku (to dysk dodatkowy) a mam na nim jeszcze 30G. Nie mogę tez usuwac zawartości. To co jest na nim zapisane mogę (póki co) odtwarzać. Czy to pad dysku czy inny problem?

Re: Dysk

: 26 sie 2017, 10:56
autor: JoShiMa
Po usunięciu z trascha 25G plików mogę zapisywać na dysku i odczytywać z niego. Mam tylko problem z jednym katalogiem. Za pomocą Double Commander normalnie mogę ten katalog odczytywać i przeglądać jego zawartość (wiele innych podkatalogów. Jednak za pomocą managera plików nie mogę. Wyświetla mi zawartość dysku, min ten katalog a po kliknięciu w niego mam taka informację jak w załączniku.

Dobrze, że mam porobione skróty do katalogów, które są wewnątrz niego i za pomocą tych skrótów mam do nich dostęp. Jak mogę sprawdzić co się stało?

Re: Dysk

: 26 sie 2017, 13:12
autor: Xue-buntu
To prawdopodobnie błąd systemu plików. Najlepiej skopiuj dane w bezpieczne miejsce (na inny dysk), a potem uruchom narzędzie do sprawdzania systemu plików (fsck, graficzna nakładka na niego jest chyba w programie GParted) i jeśli będzie jakiś komunikat, wklej go na Pastebin. Wklej też dane SMART tego dysku (z programu "Dyski" lub GSmartControl). Tyle na początek.

Re: Dysk - nie mogę zapisywać

: 29 sie 2017, 09:09
autor: JoShiMa
Dzięki za wskazówki. Jestem na wakacjach i nie bardzo mam jak zrzucić dane z dysku. Wypróbowałam inną metodę. W innym katalogu dysku odtworzyłam strukturę katalogów z tego walniętego katalogu i ręcznie poprzenosiłam dane, bo jak pisałam, Double Commander bez problemu to odczytywał. Okazało się, że to załatwiło problem.