Zmiana rozmiaru partycji przerwana - utracone dane

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
leito_corel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2008, 10:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME

Zmiana rozmiaru partycji przerwana - utracone dane

Post autor: leito_corel »

Witam wszystkich, ma poważny problem. Podczas zmiany rozmiaru partycji NTFS programem gparted uruchomionym z ubuntu przypadkowo wcisłem "anuluj" :wall: . Operacja została przerwana i tym samym system plików zrobił się jako nieznany. Partycja jest niewidoczna ani z poziomu ubuntu ani windows. Czy da się jescze w jakiś sposób to cofnąć?? Jeśli nie to co zrobić aby odzyskać utracone dane? Proszę o szybką pomoc
sinat-ra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Zmiana rozmiaru partycji przerwana - utracone dane

Post autor: sinat-ra »

O odzysku danych pod linuksem niewiele wiem. Pod windowsem musisz sciągnąć program do odzyskiwania danych gdzie jest opcja unformat. Wygoogluj nazwę bo niestety ale wypadła mi z głowy i pobaw się tym. Pod linuksem nie spotkałem się z jakimś programem na odzysk danych choć na pewno są sposoby
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Zmiana rozmiaru partycji przerwana - utracone dane

Post autor: [r4] »

A o kopiach zapasowych Wasc slyszales? Przed wykonaniem *kazdej* takiej operacji nalezy zrobic kopie zapasowa danych albo calego dysku / partycji. Zwlaszcza na wypadek, gdybys "przypadkiem" wcisnal (bo tak sie pisze ten wyraz) przycisk anuluj, nie przewidujac kosekwencji tego czynu :)

Zwroc uwage na rozwiazania uruchamiane z plyty. W takich sytuacjach lepiej nie narazac dysku twardego na dalsze niebezpieczenstwa. SystemRescueCD albo Hiren's BootCD moga pomoc.

Wiekszosc aplikacji partycjonujacych jest wstanie sprawdzic, czy partycje sa prawidlowo porozkladane na dysku i czy ich opis jest poprawny. Jesli to nie pomoze, zawsze pozostaje reczne dlubanie w tablicy partycji hexedytorem (np. w celu ustawienia systemuy plikow, o ile on tam jeszcze jest...).

Mam nadzieje, ze to Ci pomoze. Ale jesli porozwalaly sie identyfikatory strumieni albo MFT (bardzo mozliwe w przypadku zmiany rozmiaru) , to na zbyt wiele bym nie liczyl...
I believe not drinking is actually the best way to not get a hangover in the first place.
Coincidentally, it's also the best way to not enjoy your life.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości