Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
dunkeld
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 08:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: dunkeld »

Witam

Właśnie przeszedłem z Ubuntu 10.04 na 12.04 uaktualniając po kolei wersje systemu z ubiegłych lat na służbowym komputerze. Nie było mnie w kraju 2 lata i po powrocie postanowiłem zobaczyć jak taka opcja aktualizowania pójdzie. Było zupełnie bezboleśnie i szybko. Przez jakiś czas wszystko chodziło ok. ale ostatnio zniknęły z górnego paska aplety daty, przełączania użytkowników oraz wyłączania komputera. Datę dodałem - znalazłem rozwiązanie w necie, ale nie udało mi się wygoglować jak przywrócić pozostałe aplety. Przy okazji pytanie - czy istnieje jakaś kombinacja klawiszy do wyłączenia komputera? Pewnie wstyd, ale nie wiem.

dziękuję za wszelką pomoc
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: bear7 »

Spróbuj zalogować się do konsoli (CTRL+ALT+F1) i zresetować Unity:

Kod: Zaznacz cały

unity --reset
możesz także spróbować:

Kod: Zaznacz cały

unity --reset-icons
dunkeld pisze:Przy okazji pytanie - czy istnieje jakaś kombinacja klawiszy do wyłączenia komputera? Pewnie wstyd, ale nie wiem.
Na forum panuje zasada jeden watek - jeden problem, ale w twoim przypadku problemem będzie wyłączenie komputera. Uruchom terminal albo przełącz się na konsole i wykonaj polecenie:

Kod: Zaznacz cały

sudo shutdown -h now
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
dunkeld
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 08:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: dunkeld »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Niestety, nie pomogło jeżeli chodzi o "zniknięty" aplet :(. Za to wiem jak wyłączyć komputer "na miękko" bez tego apletu, więc nie jest to taki ból teraz.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: bear7 »

Może brzmi to banalnie, ale spróbuj zmienić domyślny motyw na inny, a następnie ponownie przywróć ten sam jak Ci na nim zależy. Ponoć jest to przypadłość dla osób aktualizujących z 10.04. Niektórym ta sztuczka pomogła.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
dunkeld
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 08:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: dunkeld »

Dzięki, zmieniłem na kilka, nawet spodobała mi się adwaita :) ale nie wrócił aplet.
Nożyk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: Nożyk »

U mnie też co jakiś czas znikają z górnego paska, przyciski zmiany wielkości strony, schowania do paska i zamknięcia strony. Przyczyny nie znalazłem ale radzę sobie w ten sposób, że w katalogu domowym wybieram opcję "pokaż ukryte pliki", następnie otwieram katalog ".cache" a w nim kasuję katalog "sessions". Wylogowuję się a następnie zalogowuję i mam już wszystkie przyciski i mogę normalnie wyłączyć komputer zmykając system. Nie wiem czy to pomoże Tobie, bo ja próbowałem kasować pliki w katalogu "sessions" ale nawet jak katalog był pusty to nie dawało to żadnych efektów, dopiero skasowanie całego katalogu dawało skutek
Awatar użytkownika
dunkeld
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 08:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: dunkeld »

Nożyk, dzięki. Sprawdziłem ten katalog .cache - i okazuje się że nie mam w nim podkatalogu "sessions"?
Zbyszek Podrazka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2009, 02:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: Zbyszek Podrazka »

Nikt nie wie jak przywrócić aplet wyłączania komputera ... oj polscy informatycy ... idę na angielskie forum.
Awatar użytkownika
pads1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2006, 12:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: pads1 »

Dlatego najlepiej wypalić sobie płytkę z nowszym ubuntu i zwyczajnie zainstalować od nowa system. Wydaje sie to o wiele bardziej rozsądne w przypadku tak dużej luki między wersjami.
Gdy partycje mamy odpowiednio ustawione tj. oddzielnie / i /home (lub wiecej) to przeciez nie tracimy zadnych ustawień czy danych.
Zbyszek Podrazka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2009, 02:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Unity - zniknął aplet przełączania użytkowników i wyłączania komputera

Post autor: Zbyszek Podrazka »

pads1 pisze:Dlatego najlepiej wypalić sobie płytkę z nowszym ubuntu i zwyczajnie zainstalować od nowa system. Wydaje sie to o wiele bardziej rozsądne w przypadku tak dużej luki między wersjami.
Gdy partycje mamy odpowiednio ustawione tj. oddzielnie / i /home (lub wiecej) to przeciez nie tracimy zadnych ustawień czy danych.
Korzystam z ubuntu w najnowszej wersji wypalonej na płytce z tej strony gdzie jest to forum :)
Ale mam jeden komputer który jest słabszy i postawiłem na nim LUBUNTU 12.10, które zresztą sprawdza się idealnie na ubuntu 12.04 puplpit i ekran nie wytrzymał.
A wykasowany przycisk na aplecie (takie niepełne kółko z kreseczką) już z powrotem wstawiłem przy pomocy anglojęzycznego forum. Przepraszam wszystkich za to że tutaj nie podam przepisu (jest tam opis włącznie z małą podmianką w jakimś pliku kilku linijek tekstu) z prozaicznego powodu - robiłem to dwa dni temu i nie mam czasu na szukanie - ale wystarczy wpisać w google shutdown button desapired in aplet ubuntu i zawsze jakaś porada będzie. A ja jak znajdę czas to postaram się napisać jak to zrobić tutaj.

//bear7: Dwa dni temu, tak? Porównaj czas pomiędzy swoimi postami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości