[12.10]Nie mozna zalogowac sie po wydaniu komendy startx

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Ruffneck
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2012, 18:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

[12.10]Nie mozna zalogowac sie po wydaniu komendy startx

Post autor: Ruffneck »

Witam!

dzisiaj znikl mi obramowanie okien - tz brak mozliwosci wylaczenia, zminimalizowania itd.
Bez namyslu odruchowo wklepalem polecenie startx (nawet nie bylem do konca pewny do czego sluzy) - ubuntu przenioslo mnie trybu, w ktorym widoczna byl tylko pulpit i mozliwosc uruchomienia konsoli - nie wiedzialem jak powrocic do normalnego trybu ;] wydalem polecenie na wylaczenie komputera - po jego wlaczeniu sie zostalem niemile zaskoczony - nie moge sie zalogowac.
Po wpisaniu prawidlowego hasla ekran na chwile robi sie ciemny, pokazuje sie logo nvidi i ponownie przenosi mnie do ekranu logowania - i tak w kolko.

Czy ma ktos pomysl jak to naprawic?
Dodam, ze wczoraj instalowalem sterowniki producenta [nVidia].

Przepraszam za brak polskich znakow ; )

Pozdrawiam!

-- 26 paź 2012, o 18:38 --

Można usunąć - w jakiś magiczny sposób mi nieznany rozwiązałem problem (kompilacja porad z internetu - ale nie mam pojęcia która zadziałała).
Mark2k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 2012, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: [12.10]Nie mozna zalogowac sie po wydaniu komendy startx

Post autor: Mark2k »

Witam
Można śmiało napisać, że mamy podobnie, aktualizacja jadra naprawiła mój problem dostępny tu:

Kod: Zaznacz cały

http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=141&t=162446#p926871
Proces aktualizacji jądra tu:

Kod: Zaznacz cały

http://www.upubuntu.com/2012/10/install-linux-kernel-363-in-ubuntu.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości