Jak uzyskać w Gnome Shell pasek zadań jak z Sevena?

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Słaff
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: Słaff »

Testowałem KDE i zgadzam się z tym, że jest bardzo funkcjonalne. Może więc powiesz jak zmienić wielkość czcionki w zegarze na pasku - przy powiększaniu paska, powiększa się zegar, dla mnie jest zbyt duży - za bardzo przykuwa uwagę. Wiem, że można zmienić np. czcionkę, ale nie znalazłem opcji zmiany >wielkości< czcionki. Niestety, dopiero wieczorem będę mógł zobrazować to zrzutami ekranowymi.
Co do koloru paska - szkoda, że nie ma miksera kolorów (jest coś takiego w W7).

Wieczorem pokażę, jak wyglądają dostosowane pode mnie środowiska graficzne W7 i KDE, bo GS już pokazałem i co w jakim bardziej mi się podoba :-)

Co do GS - znalazłem wczoraj AWN, ale miał za mało apletów, niestety nie znalazłem w internecie innych, a to co znalazłem, nie nadawało się do zainstalowania - zbyt aktualna dystrybucja systemu ; )
pavbaranov
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 299
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: pavbaranov »

W aplecie zegar cyfrowy, który dostarczany jest wraz z KDE nie istnieje możliwość zmiany wielkości czcionki. Istnieją jednak inne aplety o tej samej funkcjonalności: http://kde-look.org/content/search.php? ... =99&page=2 - wypróbuj. Przy dużej wysokości panela (inna sprawa, że po co, skoro wówczas wszystko będzie wyglądać bez sensu, bo również i ikonki będą wielkie, a miejsce zajęte przez panel również będzie zbyt duże; no cóż, ale to nie mój pulpit) dobrze się sprawują takie, które są przeznaczone dla pionowego ustawienia panelu. Jeden taki jest dostępny w aplecie adjustable-clock.
Zatem... da się ;)
Słaff
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: Słaff »

Proszę o zamknięcie tematu. Zostało usuniętych tyle wypowiedzi, że nie chce mi się tłumaczyć wszystkiego na nowo.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: igotit4free »

Życzysz sobie przywrócenia?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Słaff
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: Słaff »

Nie, po prostu już zacząłem wątpić w sens rozmowy tutaj.

Efekt, który chciałbym osiągnąć, jest tutaj: http://img.pl/LVTd
Tak wygląda mój pulpit w W7 po starcie komputera. I taki pasek chciałbym mieć w Ubu.
Dlaczego akurat w Gnome? Ano dlatego, że to środowisko jest prostsze i nieprzeładowane opcjami. Dodanie takiego paska do GS, dałoby mi wystarczającą funkcjonalność, a jednocześnie zapewniłoby zachowanie prostoty i elegancji z tego środowiska. Bądź co bądź, GS obsługuje się łatwiej touchpadem i klawiaturą niż KDE, gdy akurat nie ma dostępu do myszki (np. zapomnę zabrać ze sobą).
pavbaranov
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 299
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: pavbaranov »

To bez zbędnych emocji:
- GS jest co do zasady oparte o inne założenia niż pulpit w Win7;
- co do zasady również, GS ma stosunkowo małą konfigurowalność;
- to co pokazujesz w skreenie jest praktycznie domyślnym wyglądem zarówno w Manjaro KDE, jak i w ROSA za wyjątkiem przeniesienia panelu na górny skraj ekranu (2 kliknięcia i przesunięcie).

Odpowiadając Ci zatem na pytanie o "porządny pasek zadań dla Gnome Shell", który satysfakcjonowałby Ciebie - taki nie istnieje.
Odpowiadając, czy można taki wygląd uzyskać (w ogóle, z dowolnym DE) pod linuksem - tak można i to bardzo łatwo z wykorzystaniem KDE.

[ciach]
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 12:14 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem to, co jednak wbrew zapowiedzi miało spory ładunek ...
Słaff
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Porządny pasek zadań dla Gnome Shell?

Post autor: Słaff »

Nie. Mała będzie data, zegar nadal będzie wielki. Sprawdziłem. Satysfakcjonujący mnie efekt osiągnąłem dopiero dodaniem kolejnego panelu z samym tylko zegarem.
Poszatkowałem.

-- 13 sty 2014, o 01:47 --

W Gnome nie uda się tego uzyskać. Jedyny sposób, jaki znalazłem, to... Elementary OS Luna (oparty na Ubuntu 12.04 LTS. Środowisko graficzne Pantheon) + Elementary Tweaks + Cienki Wingpanel + DockbarX odpowiednio ustawiony (jako corner, nie panel) + czarny pasek na stałe jako element tapety. W końcu mam w linuksie to, o co mi chodziło. Schludnie, prosto, funcjonalnie. Całość wygląda tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 12:16 przez igotit4free, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Podobnie, wyciąłem wypowiedzi nacechowane negatywnymi emocjami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości