LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
martin_guide
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: martin_guide »

Witam!

Czy istnieje jakaś możliwość przerzucenia Menu z programów [Plik, Edycja, Przejdź, etc.] do panelu w Lubuntu? Chodzi mi o to, żeby wyglądało to jak w Ubuntu albo iOS. Nie mam i nie chciałbym instalować ciężkiego Compiza - mam już zainstalowany xcompmgr.

Dzięki!
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: marcin1982 »

Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: k2cl »

@ marcin1982
Autorowi wątku chodziło (z tego rozumiem) o rozwiązanie na kształt Global Menu...

@ martin_guide
W sieci dosyć często pojawia się pytanie "jak uzyskać Global Menu w LXDE", z odpowiedziami jest nieco gorzej. Niektórzy odważni posiłkowali się apletami z unity 2d lub XFCE - możesz spróbować pójść tym tropem. Niestety, większość poradników jest stara lub bardzo stara - świeżych informacji nigdzie nie widzę :(
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: xxx666xxx »

k2cl pisze: @ martin_guide
W sieci dosyć często pojawia się pytanie "jak uzyskać Global Menu w LXDE", z odpowiedziami jest nieco gorzej. Niektórzy odważni posiłkowali się apletami z unity 2d lub XFCE - możesz spróbować pójść tym tropem. Niestety, większość poradników jest stara lub bardzo stara - świeżych informacji nigdzie nie widzę :(
Dlatego jedynym wyjściem jest instalacja środowiska graficznego MATE. Pod względem wymagań sprzętowych jest pomiędzy LXDE a XFCE więc ciężkie nie jest (lżejsze jest od XFCE nawet) a posiada właśnie takie menu o jakie chodzi twórcy tematu. Widać to dobrze na zrzucie ekranu: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Wheezy.png Instalacja tego środowiska graficznego opisana jest TUTAJ.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: k2cl »

xxx666xxx pisze:
k2cl pisze: @ martin_guide
W sieci dosyć często pojawia się pytanie "jak uzyskać Global Menu w LXDE", z odpowiedziami jest nieco gorzej. Niektórzy odważni posiłkowali się apletami z unity 2d lub XFCE - możesz spróbować pójść tym tropem. Niestety, większość poradników jest stara lub bardzo stara - świeżych informacji nigdzie nie widzę :(
Dlatego jedynym wyjściem jest instalacja środowiska graficznego MATE. Pod względem wymagań sprzętowych jest pomiędzy LXDE a XFCE więc ciężkie nie jest (lżejsze jest od XFCE nawet) a posiada właśnie takie menu o jakie chodzi twórcy tematu. Widać to dobrze na zrzucie ekranu: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Wheezy.png Instalacja tego środowiska graficznego opisana jest TUTAJ.
Uwielbiam takie kategoryczne wypowiedzi... jakoś nigdy nie mam odwagi, by udzielać takich porad. Może dlatego, że można w ten sposób palnąć spektakularną głupotę?

Po pierwsze - na podlinkowanym przez Ciebie zrzucie ekranu nie widać ani śladu Global Menu. Ot, zwyczajne menu w stylu GNOME 2.x - Aplikacje / Miejsca / System
Po drugie - Global Menu w MATE, cóż... kiedyś działało... podobno... w wersji sprzed dwóch lat.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: xxx666xxx »

Czy ja napisałem, że to Global Menu? zacytuj mi słowo z mojej poprzedniej wypowiedzi "Global Menu" To nie jest Global Menu wiem ale jest podobne! Znam też LXDE i czegoś podobnego raczej nie da się uzyskać z tego co wiem. Więc to jest najbliższe podobieństwu Global Menu przy zachowaniu lekkości środowiska graficznego.
Prawdziwe Global Menu działa z MATE ale tylko w wersji 64 bitowej i na wersji stabilnej czyli 1.4.x. Pod swoim Debian'em mam zainstalowane Global Menu Applet i działa ale mam MATE 1.4.2 (wersja stabilna).
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2014, 21:23 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: k2cl »

... i będziesz szedł w zaparte? Coś pięknego :)

Pozwól, że zacytuję, co napisałeś powyżej:
Dlatego jedynym wyjściem jest instalacja środowiska graficznego MATE. Pod względem wymagań sprzętowych jest pomiędzy LXDE a XFCE więc ciężkie nie jest (lżejsze jest od XFCE nawet) a posiada właśnie takie menu o jakie chodzi twórcy tematu.
Autor ma już lekkie środowisko i szuka konkretnej funkcjonalności. Twoja propozycja niczego mu nie daje. Po co więc popełniłeś tego posta (i kolejnego, próbującego udowodnić, że czarne jest białe)?
Jeżeli znasz metodę na uruchomienie w LXDE jakiegoś apletu działającego na zasadzie Global Menu (LXGlobalmenu / aplet z Unity 2D / aplet z XFCE), podziel się tą wiedzą z zainteresowanymi. Jeśli chcesz po prostu ponabijać posty, proponuję poszukać innego zajęcia...
martin_guide
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2013, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: LXDE - opcje typu: Plik, Edycja, Wygląd... na 'panelu'.

Post autor: martin_guide »

tak Panowie, chodzi mi o głównie o to żeby nie obciążać systemu i w zasadzie wszystko jedno czy będzie to globalmenu czy inna aplikacja, albo jakiś sposób. byleby efekt w postaci większego pola w programach był większy - co na pewno uzyskam dzięki globalmenu czy podobnej opcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości