Gnome classic - czym się różni Compiz od Metacity

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
brudneflo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Gnome classic - czym się różni Compiz od Metacity

Post autor: brudneflo »

Witam mam sprawe nie wiem czym sie rozni w gnome classic wybor compiz od metacity moze ktos mnie oswieci?
Awatar użytkownika
niXon
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2006, 23:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: niXon »

Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ubuntu 14.04: ochy i achy po instalacji...

Post autor: ethanak »

podpowiedź barowa:
nalewka na wiśniach tym się różni od nalewki na porzeczkach, że pierwsza zawiera wiśnie, a druga porzeczki.

a tak na serio, bez wnikania w szczegóły: wypróbuj obie opcje. compiz jest bardziej łakomy na zasoby niż metacity, ale bardziej konfigurowalny. przy słabsxym sprzęcie (lub jeśli ci na bajerach nie zależy - a sądząc po wyborze classic chyba nie) lepiej użyć metacity.

ale jak pisałem - sprawdź obie opcje.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Gnome classic - czym się różni Compiz od Metacity

Post autor: igotit4free »

brudneflo pisze:Witam mam sprawe nie wiem czym sie rozni w gnome classic wybor compiz od metacity moze ktos mnie oswieci?
Bądź tak dobry i na przyszłość patrz gdzie piszesz, po coś mamy na forum podział na poszczególne zagadnienia.
W zasadzie nadal powinieneś IMO doprecyzować temat i opis w swoim pierwszym poście.

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEMTytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomyW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości