virtualbox a system "rodzica"

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
pawelk29
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 111
Rejestracja: 07 paź 2008, 19:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

virtualbox a system "rodzica"

Post autor: pawelk29 »

Mam zainstalowane ubuntu 18.10 server na virtualboxie i chcialem sie powbawic w zmianę np maca lub ip karty sieciowej, system rodzica to debian i tu moje pytanie czy jesli pozmaieniam ustawienia na ubuntu to czy automatycznie zmieni sie ustawienie dla debiana ?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8601
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: virtualbox a system "rodzica"

Post autor: mario_7 »

Jeśli pytasz o to czy zmieniając coś w systemie gościa będzie to miało bezpośredni wpływ na ustawienia systemu hosta - nie, nie będzie miało.
Jeśli zaś pytasz czy zmiana czegoś w systemie gościa będzie miała wpływ na zmianę ustawień VirtualBox w systemie hosta - też nie będzie miała.

Dopóki nie wydostaniesz się poza maszynę wirtualną, to będziesz zmieniał tylko maszynę wirtualną i to nie będzie miało wpływu na system hosta. To jedno z głównych założeń i dobrodziejstw wirtualizacji.
polakmaly
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2017, 06:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: virtualbox a system "rodzica"

Post autor: polakmaly »

Linuks i vbox w linuksie to cudowna sprawa. Ja ostatnio przeniosłem 11 systemów postawionych wirtualnie na Mint 19.2 do Archa. Systemy postawione na Vbox 5.2 zostały przeniesione na nowy dysk metodą KOPIUJ/WKLEJ. Nadpisałem ustawienia i wszystkie systemy działające niegdyś w mint zaczęły dzialać w Archu bez najmniejszego problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości