Wonderwall używacie ?

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
serw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2008, 18:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Wonderwall używacie ?

Post autor: serw »

Witam.

Czy używacie takiej aplikacji jak Wonderwall to zmiany tapet ?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Wonderwall używacie ?

Post autor: Hwiparam »

Ja do zmiany tapety pod Openboksem mam taki bashowy skrypcik:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
### WALLSHUFFLER
### Prosty skrypt do automatycznej zmiany tapety w określonym odstępie czasu
while [ 1 ];
do
  ### Podaj lokalizację katalogu z tapetami:
  cd ~/Tapety;
  for FILE in *;
  do
    ### Określ odstęp czasowy, w jakim mają być zmieniane tapety na pulpicie. Można podać czas w sekundach (s), minutach (m) jak i godzinach (h):
    sleep 20s;
    ### Wybierz sposób rozmieszczenia tapety na pulpicie - odkomentuj JEDNA z poniższych linijek:
    # feh --bg-center "$FILE";        # Tapeta zostanie umieszczona dokładnie na środku ekranu.
    # feh --bg-fill "$FILE";          # Tapeta zostanie przycięta do rozmiarów ekranu.
    # feh --bg-max "$FILE";           # Tapeta zostanie przeskalowana do rozmiarów ekranu, ale jej proporcje zostaną zachowane. Na krawędziach ekranu mogą być wyświetlane czarne paski.
    feh --bg-scale "$FILE";           # Tapeta zostanie przeskalowana i rozciągnięta, aby idealnie pasowała do rozmiarów ekranu.
    # feh --bg-tile "$FILE";          # Tapeta zostanie wyświetlona sąsiadująco.
  done
done
Pojęcia nie mam (nie pamiętam), skąd go wytrzasnąłem, bardzo możliwe, że sam go stworzyłem dawno temu ;)
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości