Strona 1 z 1

Laptopy z Ubuntu

: 13 kwie 2018, 17:36
autor: lcoyote
Witam wszystkich,
Szczerze zaskoczyła mnie informacja, że we Francji można już kupić laptopa z zainstalowanym Ubuntu. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, bo tradycyjnie tutaj nie można kupić laptopa bez systemu i wszystkie są z Windows. Cieszyć się trzeba, że powoli, powoli Linux we Francji pojawia się na nowych laptopach.
Sami zobaczcie
http://www.pcw.fr/shop/clevo-n870hz.htm ... gLaVPD_BwE

Dodam też że tutaj we Francji jest mało osób używających Linux'a do codziennej pracy i niewiele grup użytkowników Linux. :ligt:

Re: Laptopy z Ubuntu

: 15 kwie 2018, 11:16
autor: joe93
Cofnąć się do czasu kiedy miałem praktyki w serwisie PC trafił do nas Dell -lecz już modelu nie przypomnę sobie nawet . Całkiem spk lapek z tym Ubuntu . Grzech przeinstalowywać na Windowsa :D Klient sobie zażyczył

Re: Laptopy z Ubuntu

: 15 kwie 2018, 20:13
autor: lcoyote
:shock: Niestety życzenie klienta - rzecz święta. A że musiałeś z Linux'a przeinstalować na windowsa - TRUDNO.
---
No i da się zauważyć ogłoszenia o «szkoleniach z Linux» za dwa tygodnie 800€. To pewien postęp - laptopy nowe ( l'ordinateur mobile) z nowym Linux i szkolenia z obsługi Linux.

Re: Laptopy z Ubuntu

: 16 kwie 2018, 09:14
autor: rrico
Wiesz, z tą Francją to jest tak jak z innymi krajami, z PL to samo. Normalnie pobieżnie patrząc to nie widać żeby ktoś używał linuxa, jest jeszcze niezbyt 'pospolity'. O nas pewnie też obcokrajowcy mówią, że nie da się kupić lapka z ubuntu albo bez systemu, ale przecież to nieprawda. Jak poszperasz dłużej, głębiej, w niszowych sklepach to na pewno znajdziesz w takiej FR to samo. Zwyczajnie chyba się tym nie chwalą bo po co, klient musi być odpowiednio profilowany żeby w ogóle o to zapytał.

Re: Laptopy z Ubuntu

: 17 kwie 2018, 19:51
autor: lcoyote
Miałeś rację z tym, że można kupić we Francji laptopa bez systemu Windows. Zakup wyłącznie przez net. Wpisałem "Acheter des l'ordinateur mobile sans systeme" i kila ogłoszeń wujek "google" wyświetlił. Dzięki na przyszłość, bo na razie "odpukać w niemalowane" mój z dawnym win (teraz na Ubuntu) DZIAŁA. Pozdrawiam.
-------------------
Można nawet swoją konfigurację ustawić.

https://www.ldlc.com/informatique/ordin ... -2134.html

Re: Laptopy z Ubuntu

: 18 kwie 2018, 08:38
autor: rrico
A nawet pewnie znajdziesz z jakąś dystrybucją linuxa jakbyś się mocno nudził. Jeżeli nie nówki to na pewno używki już powinny być. FR to dość spory kraj, nie wydaje mi się żeby nikt nic nie słyszał.

Re: Laptopy z Ubuntu

: 18 kwie 2018, 19:59
autor: lcoyote
No oczywiście, że tutaj też słyszeli o Linux'sie - ale tutaj sytuacja wygląda inaczej niż w Polsce. Najniższe wynagrodzenie to 1300€ netto a wielu zarabia 3000-5000€. Ceny laptopów takie jak w Polsce, ale jak w Polsce zarabiasz 600€ -to to dobra wypłata. Tutaj nie bawią się i kupują laptopy po 700€ z windowsem lub za 1200-1400€ z Mac. Dlatego niezbyt pociąga ich przejście na Linux'a, bo mają zagwarantowany serwis windka i Mac.