Ubuntu zmienia kolory na YT

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: soemtron »

@ffatman jak zrobię tak jak radzisz,to w Chrome i tak się nic nie zmieni,podobnie z cofnięciem wersji.Ciekawe jest to,że filmik z Youtube na innej stronie działa normalnie.Jak się kliknie w logo Youtube i przeniesie nas na Youtube,to kolory ulegają zafałszowaniu.Babol jest więc na stronie Youtube.
Romeczek

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: Romeczek »

ABCD pisze:
white_mouse pisze:Przypadkowe odkrycie: wyłączenie przyśpieszenia sprzętowego w opcjach flasha może pomóc. Prawym na filmie yt -> ustawienia, odznaczyć. Potem odświeżyłem okienko i było już normalnie. FF 11.0, Ubuntu 11.10, Flash 11.2.202, grafika NVidia. Mam nadzieję, że komuś pomoże.
No! U mnie też to zadziałało, ale jak gdzieś to już napisałem.. nie mam zainstalowanych żadnych sterowników ponad te domyślne.
Potwierdzam - u mnie (NVidia 105M+Lubuntu 12.04+Chrome) też zadziałało :clap:
Awatar użytkownika
templer
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2012, 18:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koblenz

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: templer »

soemtron pisze:@ffatman jak zrobię tak jak radzisz,to w Chrome i tak się nic nie zmieni,podobnie z cofnięciem wersji.Ciekawe jest to,że filmik z Youtube na innej stronie działa normalnie.Jak się kliknie w logo Youtube i przeniesie nas na Youtube,to kolory ulegają zafałszowaniu.Babol jest więc na stronie Youtube.
W moim przypadku cofnięcie się do starszej wersji flasha (usunięcie nowej wersji w Synaptic i instalacja starszej) załatwiło problem we wszystkich przeglądarkach jakie używam w tym także Chrome ;)
chriso
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 13 lis 2010, 14:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: chriso »

Zainstalowalem ta starsza wersje Flasha. Wszystko dziala teraz dobrze, ale w chromium wyskakuje mi co chwile komunikat ''wtyczka flash zostala zablokowana poniewaz jest nieaktualna'' Moge wybrac ''uruchom tym razem'' albo ''aktualizuj wtyczke''. Oczywiscie wybieram, ''uruchom tym razem'', ale jest to denerwujace, bo za kazdym razem kiedy wejde na jakis filmik na youtube, albo strona ktora korzysta z flasha, trzeba to klikac ponownie.
Jak ktos ma sposob, zeby ten denerwujacy komunikat nie wyskakiwal za kazdym razem, to niech go poda, wtedy bedzie tak jak powinno byc.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: brezniew »

Uruchom w taki sposób:

Kod: Zaznacz cały

chromium --allow-outdated-plugins
Żeby tak nie wpisywać za każdym razem możesz sobie zmienić aktywator.

W Ubuntu jest chyba pod nazwą chromium-browser.
Awatar użytkownika
ffatman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 182
Rejestracja: 20 sie 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: ffatman »

Zauważyłem odesłanie do tego wątku, więc uzupełniam:

Kod: Zaznacz cały

sudo add-apt-repository ppa:tikhonov/misc
sudo apt-get update
sudo apt-get install libvdpau1
Awatar użytkownika
mucha090
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 775
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kielce, Poland
Kontakt:

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: mucha090 »

@ffatman
(1)
twoja metoda miałaby sens gdyby nie fakt że można zainstalować starszą wersje flasha np. z repozytori Linux Mint i zablokować pakiet
na to samo wyjdzie a będziesz miał to po ludzku zrobione a nie przez jakieś kopiowanie starej wersji
(2)
a jeśli tak bardzo byś już chciał przystać do tej swojej metody to można pobrać flasha, wypakować, i wkleić pliki do ~/.mozilla/plugins
dzięki temu nie musisz wpisywać komend aby tobie skopiowały plik do systemowego katalogu (bo przecież może być w w/w folderze:P)
tylko trzeba by w przeglądarce wyłączyć systemową wersje flasha lub tego systemowego wyrzucić :P

i chyba to by było na tyle :F
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu zmienia kolory na YT

Post autor: brezniew »

@mucha090:
Ty tak serio, czy tylko posty nabijasz?
(1)
twoja metoda miałaby sens gdyby nie fakt że można zainstalować starszą wersje flasha np. z repozytori Linux Mint i zablokować pakiet
na to samo wyjdzie a będziesz miał to po ludzku zrobione a nie przez jakieś kopiowanie starej wersji
Wg ciebie sensowne jest instalowanie starszych, dziurawych wersji flasha i blokowanie ich przed aktualizacjami łatającymi te dziury?
(2)
a jeśli tak bardzo byś już chciał przystać do tej swojej metody to można pobrać flasha, wypakować, i wkleić pliki do ~/.mozilla/plugins
dzięki temu nie musisz wpisywać komend aby tobie skopiowały plik do systemowego katalogu (bo przecież może być w w/w folderze:P)
tylko trzeba by w przeglądarce wyłączyć systemową wersje flasha lub tego systemowego wyrzucić :P
Flash nie ma nic do tego. To problem z libvdpau1, którego z jakichś dziwnych powodów deweloperzy Ubuntu nie uaktualniają do poprawionej wersji.
Na szczęście w podanym wcześniej PPA jest poprawiona wersja.

PS Wyobraź sobie, że w języku polskim występuje interpunkcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości