Hot-spot Ubuntu 14.04 - brak internetu na urzadzeniu

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
bitdown
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2014, 09:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Hot-spot Ubuntu 14.04 - brak internetu na urzadzeniu

Post autor: bitdown »

Czesc! Jestem od wczoraj posiadaczem ubuntu, jak narazie daje sobie rade lecz mam problem z udostepnianiem internetu, mam karte wifi :TL-WN722N Tp-link oraz internet po kablu. Karta dziala, intrnet po kablu tez lecz gdy w ustawieniach przestawie sobie (ustawienia->siec-> bezprzewodowe-> wlacz hotspot bezprzewodowy ) wszystko sie fajnie pieknie wlacza lecz na urzadzeniach nie mam internetu. Mam ipada i mi sie wyswietla nia nim ze urzadzenie nie ma polaczenia internetowego, ale polaczyc sie z nim moge. Czy mozecie mi podsunac jakis pomysl jak rozwiazac ten problem ? Przeszukiwalem forum lecz nic nie znalazlem. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pasman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 06 sty 2013, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Hot-spot Ubuntu 14.04 - brak internetu na urzadzeniu

Post autor: Pasman »

Sprobuj wujka google: tl wn722n access point ubuntu, drugi link od góry (tutorial na osworld.pl)
Mint 21.1, 5600G, RX6600
bitdown
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2014, 09:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Re: Hot-spot Ubuntu 14.04 - brak internetu na urzadzeniu

Post autor: bitdown »

Dziekuje za odpowiedz, wieczorem zobacze moze mi sie uda.

Nie moge znalezc pliku hostapd.conf niby w tym folderze etc/hostapd -> i tam powinien byc ale go nie ma jest tylko ifupdonw.sh
Juz poradzilem sobie z postawieniem hot spotu. Jak cos sluze pomoca gdyby ktos mial ten sam problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości