Problem z instalacją Ubuntu 14.04

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
xantrop
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2016, 13:21
Płeć: Mężczyzna

Problem z instalacją Ubuntu 14.04

Post autor: xantrop »

Dzień dobry wszystkim.
Mam problem z zainstalowaniem ubuntu. Zciągnąłem wersję 14.04 pl 64 bit. Mam windowsa 7 i próbuję zainstalować drugi system. Raz już to zrobiłem jednak do aplikacji na ubuntu musiałem podawać hasło którego nie znałem. Teraz z obrazem .iso nie mam pliku .exe. O co chodzi co powinienem zrobić ?
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1098
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: Problem z instalacją Ubuntu 14.04

Post autor: kszyhus »

A jak Ty to instalujesz? Po co Ci plik exe, to są pliki windows-owe, Ty potrzebujesz tylko plik ubuntu.iso z którego stworzysz bootowalne DVD lub pendrive.
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
etmoon
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Problem z instalacją Ubuntu 14.04

Post autor: etmoon »

Czy chcesz zainstalować ubuntu jako drugi system na dysku czy chcesz zainstalować Ubuntu na Windowsie?
Do instalacji Ubuntu obok Windowsa nie potrzebujesz pliku exe. Po prostu wypalasz na płycie lub nagrywasz na pendrive'ie obraz i ustawiasz bootowanie na dane urządzenie jako pierwsze w Biosie i dalej postępujesz zgodnie z opcjami instalatora.
Jeśli chcesz zainstalować Ubuntu w Windowsie wtedy potrzebujesz programu i nazywa się on Wubi chociaż tej metody nie polecam (https://silvernexusroms.wordpress.com/u ... 4-04-wubi/). Lepiej już sobie na VirtualBoxie postawić system (dłużej wytrzyma).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości