System uruchamia się tylko w trybie recovery

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Tomekwradom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2016, 17:35
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

System uruchamia się tylko w trybie recovery

Post autor: Tomekwradom »

Witam, Mam dość duży problem z systemem, instalowałem go wiele razy na tym i na innych dyskach. Kiedy uruchamiam system normalnie po chwili komputer przestaje reagować. Działa tylko w trycbie recovery. Jeśli ktoś ma chwile to serdecznie proszę o pomoc.
Proszę powiedzieć jakie dodatkowe informacje powinienem zamieścić.
Z góry dziękuje. Tomasz Wróbel
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Re: System uruchamia się tylko w trybie recovery

Post autor: thalcave »

EEE.... a powiedz mi czy to jest efekt po instalacyjny Ubuntu czy coś robiłeś przed tym problemem?

Co wyświetla się na ekranie podczas uruchamiania normalnego trybu?
GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
zbyszkola
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2016, 21:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: System uruchamia się tylko w trybie recovery

Post autor: zbyszkola »

Witam,mam ten sam problem co kolega wyżej,mam na jednym dysku win10 (z niego piszę ten tekst) a na drugim Ubuntu Mate 16.04 (ubuntu-mate-16.04-beta2-desktop-amd64) w normalnym trybie po uruchomieniu się Mate jest tylko czarny ekran i nic nie działa i się nie wyświetla,natomiast w trybie Recowery był czas że kilka razy działał ale teraz też nic.Instalowałem już kilka razy Ubuntu,Lubuntu i Ubuntu 15.04,15.10(nawet zaktualizowałem na 16.04) ale że po jakimś czasie nic się nie wyświetlało wgrałem od nowa z pendriva Ubuntu 16.04.W sumie to linuxami interesowałem się już od dawna ale dpiero od miesiąca prawie ,się nimi bawie i nie poddaję pomimo przeciwności.Chciał bym pozostać na stałe przy Ubuntu Mate,ale żeby tylko cały czas działał.Linuxa mam zainstalowanego na drugim dysku laptopa Dell Vostro 1700.z 4 gb Ram,procesor:Intel Core 2Duo 2.20GHz,karta grafiki Intel,dysk twardy 250 gb.Systemy 64 bitowe.

edit:

Witam,do tej pory nie wiedzialem co bylo przyczyna co wyzej opisane,ale po kilku dniach od tamtego czasu wgralem na nowo Linuxa Mate i po kilkunastu dniach uzytkowania wszystko jest ok,dziala jak nalezy. :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości