Adapter bluetooth,jak ustawić dźwięk razem z głośnikami?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
rekawek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2019, 10:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Adapter bluetooth,jak ustawić dźwięk razem z głośnikami?

Post autor: rekawek »

Witam

Posiadam na Pc-cie Trust Bluetooth 4.0 Adapter i sparowałem z nim słuchawki bluetooth MT3590.
Mam dwa pytania:
1.czy jest mozliwe by słuchawki po uruchomieniu systemu łaczyły sie automatycznie? na chwile obecną muszę je ręcznie włączać.
2.Mam jeszcze głośniki PC.By włączyć bluetooth muszę ustawić na "default" i odwrotnie,gdy chce poprzez głośniki słuchać muszę znów je przestawić na "default".da się by oba urządzenia działały jednocześnie?

Mi to nie przeszkadza,ale mam 10-latkę i nie zawsze mam mozliwość podejścia do komputera i przestawienie na urządzenie z którego ma ochotę korzystać.
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Adapter bluetooth,jak ustawić dźwięk razem z głośnikami?

Post autor: czesioo »

rekawek pisze: 07 sie 2019, 10:39 Witam

Posiadam na Pc-cie Trust Bluetooth 4.0 Adapter i sparowałem z nim słuchawki bluetooth MT3590.
Mam dwa pytania:
1.czy jest mozliwe by słuchawki po uruchomieniu systemu łaczyły sie automatycznie? na chwile obecną muszę je ręcznie włączać.
2.Mam jeszcze głośniki PC.By włączyć bluetooth muszę ustawić na "default" i odwrotnie,gdy chce poprzez głośniki słuchać muszę znów je przestawić na "default".da się by oba urządzenia działały jednocześnie?

Mi to nie przeszkadza,ale mam 10-latkę i nie zawsze mam mozliwość podejścia do komputera i przestawienie na urządzenie z którego ma ochotę korzystać.
Słuchanie przez 10-latkę muzyki poprzez słuchawki może doprowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu.
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości