Ubuntu nie widzi zainstalowanego pakietu thunderbird

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
lukas91
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:28
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu nie widzi zainstalowanego pakietu thunderbird

Post autor: lukas91 »

Cześć,
chciałem zainstalować najnowszego klienta thunderbird,
w tym celu dodałem repo od mozilla team i z tego co widzę najnowsza wersja to 60.9.0
Niestety w synapticu dostępna jest tylko wersja 60.8.0, którą podobno mam zainstalowaną
Wchodzę w programy i okazuje się, że nie ma, nie mogę znaleźć tego pakietu tak jakby był niezainstalowany... wchodzę w oprogramowanie ubuntu i okazuje się, że mogę zainstalować ale w wersji 60.3.0. Instaluję i pojawia się, natomiast w synapticu dalej widnieje zainstalowany pakiet w wersji 60.8.0 i nawet nie ma w zakładce dostępnych wersji 60.3.0

Dlaczego synaptic pokazuje nieprawdziwe info ? i jak przejść na najnowszą wersję pakietu
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu nie widzi zainstalowanego pakietu thunderbird

Post autor: Hwiparam »

Po dodaniu nowego repo należy zaktualizować bazę:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
Ewentualnie jak masz Synaptica, to go odpal i kliknij "Odśwież..." - wtedy lista dostępnych pakietów powinna się zaktualizować.*

* - Piszę z pamięci, Ubuntu już od jakiegoś czasu nie używam, jeśli się coś ostatnio zmieniło, to proszę mnie poprawić…
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości