HOWTO - Jak przywrócić panele / aplety / "ikony" GNOME

Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

HOWTO - Jak przywrócić panele / aplety / "ikony" GNOME

Post autor: igotit4free »

Witam.
Wobec prawdziwej powodzi mniej lub bardziej rozpaczliwych postów mówiących o znikających, utraconych, zaginionych i niedziałających panelach i apletach GNOME pod Ubuntu 10.04 pozwolę sobie przedstawić (a raczej przypomnieć) rozwiązanie tyleż proste, co radykalne ... nic nowego ale "ubrane" w zgrabny skrypt.


Do rzeczy, ze strony : STARRY HOPE ściągamy plik o nazwie '"PanelRestore.tar.gz"' i zapisujemy go na Pulpicie. Dalsze postępowanie jest tamże łopatologicznie opisane a wręcz "sfilmowane" ...

Na wypadek, gdyby z tamtą stroną coś się stało zamieszczam krótki opis.
1. Ściągamy ww. plik
2. Rozpakowujemy dwuklikiem a jak ktoś lubi to w konsoli. Wynikowo dostajemy na Pulpicie plik o nazwie PanelRestore.sh.
3. Jest to prosty (i mam wrażenie bezpieczny, ja tam w nim nic nie widzę złego) skrypt, który traktujemy dwuklikiem.
W ukazującym się oknie mamy do wyboru trzy akcje, idąc od góry :
- zapisz ustawienia
- przywróć ustawienia
- przywróć ustawienia defaultowe, fabryczne
4. Wybieramy interesującą nas akcję - powiedzmy, że Restore Default Panel Settings.
5. Od razu kiedy skrypt skończy mamy GNOME jak z fabryki.


Tyle. Wszystko. U mnie działa na GNOME pod Arch Linuxem i Ubuntu 8.04 LTS, nie widzę powodu dla którego miałoby nie działać pod Ubuntu 9 i 10.

Manual powstał dzięki firmie Google, oraz Bezimiennym Bohaterom, autorom strony starryhope. Swój udział miała pogoda taka, że psa nie wygonisz ;)
Pozdrawiam, w razie potrzeby służę onym skryptem.

PS.
NA PEWNO JEST TO SPOSÓB NA PRZYWRÓCENIE UKŁADU PANELI i APLETÓW, JAKIE ISTNIAŁY PO ŚWIEŻEJ INSTALACJI SYSTEMU.
Upewniam się, że skrypt pozwala również na zapisanie własnego, istniejącego w danej chwili układu paneli i apletów ("ikonek na panelach") i przywrócenie go w razie potrzeby "z backupu".
PPS.
Widzę, że z czeluści Forum "wypłynął" manual bazujący na tym samym skrypcie, od przybytku głowa nie boli, może pozwoli to opanować pandemię tematów o "znikających paskach i ikonkach".

2010.09.26
Od kolegi a2m dostałem info, że archiwum ze skryptem na stronie twórców jest uszkodzone ... rozwiązanie to poszukiwanie skryptu w Sieci na własną rękę albo zassanie stąd => LINK.

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości