Marzec 2019

Tutaj każdy może pochwalić się swoją wypasioną zrzutką.
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Marzec 2019

Post autor: boxxaa »

Oto standardowy regulamin wrzucania screenów:

:arrow: screeny wrzucamy jako miniaturki bądź linki, duże obrazki będą usuwane;
:arrow: wypisujemy używane środowisko graficzne;
:arrow: wypisujemy używany motyw okien/obramowań/ikon;
:arrow: wypisujemy informacje o uruchomionych programach i ich ewentualnych modyfikacjach;
:arrow: wypisujemy również wszelkie inne warte zaznaczenia rzeczy w związku z danym screenem.
___________________________________________________________________________________________

Mint 19.1 Tessa; XFCE; motyw: CALSSIC
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 11:18 przez boxxaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Marzec 2019

Post autor: Tomfoc »

Fajny pulpit. Mam też Minta na dysku laptopa, ale ze środowiskiem Cinnamon. I jeszcze małe sprostowanie - Mint w wersji 19.1 nazywa się Tessa
https://linuxmint.com/release.php?id=34
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Marzec 2019

Post autor: boxxaa »

Już poprawione. To była wklejka (CTR+V) z jakiegoś tekstu w necie. Ktoś się pomylił a ja skopiowałam.
A co do samego pulpitu to czekają go jeszcze zmiany. Na razie testuję różne distro. Mint'a mam od wczoraj i przyznam, że idzie się przyzwyczaić i jest miły dla oka.
Ja jednak nie spocznę do chwili w której będzie to wyglądało bardzo podobnie do Windows i podobnie się zachowywało. Chodzi mi przede wszystkim o Tray'a i uruchomiony tam soft (brakuje mi jeszcze Skype, GG, coś a'la Internet Download Manager i coś a'la Windows Firewall Control) ale to z czasem bo najpierw muszę upchać jakieś dodatki związane z pokazywaniem prędkości WIFI (chodzi o download i upload w czasie rzeczywistym) oraz coś nie rzucającego się w oczy z zajętością RAM i temperaturą procka ale to musi być naprawðę małe i mega okrojone (pod siebie).
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Marzec 2019

Post autor: Tomfoc »

Skype pobierz stąd: https://www.skype.com/pl/get-skype/ Pobierz plik .deb. Następnie wejdź do katalogu, w którym ten plik się znajduje i w terminalu wpisz

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg -i skypeforlinux-64.deb
Jeżeli zostaną wyświetlone jakieś komunikaty o błędach, to zrób

Kod: Zaznacz cały

sudo apt install -f
I jeszcze jedno - nie trzeba wpisywać tych długich, często trudnych do zapamiętania nazw. Wystarczy wpisać sudo dpkg -i sk i nacisnąć klawisz Tab - nazwa pakietu zostanie dokończona.

Mój pulpit pochodzi z:
Mint 19.1 Tessa z Cinnamon
Motyw to Mint-Y-Dark
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Marzec 2019

Post autor: Spass »

Warto wspomnieć, że Skype instalowany z DEB automatycznie dodaje własne repozytorium, więc aplikacja będzie aktualizowała się wraz z systemem.

Co do menedżera pobierań, to może warto sprawdzić uGet? Jest w repozytorium (sudo apt install uget), a do Firefoksa jest wtyczka uGet Integration.

A jeśli chodzi o proste wskaźniki WiFi, procesora i RAM, skoro używasz Xfce to może wtyczki panelu będą dla Ciebie odpowiednie. Wskaźniki takie są konfigurowalne, małe i ciągle na widoku. Do sieci jest "Monitor sieci" (sudo apt install xfce4-netload-plugin), do procka i pamięci jest "Monitor obciążenia systemu" (sudo apt install xfce4-systemload-plugin). Chyba nawet powinny być zainstalowane domyślnie w systemie. Dodajesz je plusikiem w ustawieniach panelu w zakładce Aplety i ustawiasz gdzie chcesz na panelu.

Jak chcesz nieco bardziej rozbudowane wskaźniki na pulpicie, to zainteresuj się Conky.

Swojego pulpitu nie wrzucam, bo w sumie niewiele się zmieniło od mojego poprzedniego posta w temacie Sierpień 2018.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pulpity”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości