połączenie z neostradą , router tp-link

Neostrada, DialNet, Net24
geba
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2010, 20:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: geba »

Witam,
Wiem ,że na tym forum istnieje milion podobnych tematów, ale szukam już od jakiegoś czasu i nic nie znalazłem, obiecuje jednak ,że jeśli było coś podobnego to skasuje ten temat osobiście.
Zawsze miałem problemy z instalacją modemów neostrady nawet w windowsie i właśnie dlatego kupiłem router który polecili mi w sklepie: tp-link TD-W8901G.
W Windowsie działa on bezproblemowo, w konfiguracji sprzętu wpisuje login i hasło po czym mam już dostęp do internetu.
Router jest podłączony bezpośrednio do kabla telefonicznego poprzez rozdziałkę router/telefon, a do komputera przez kabel ethernet o ile tak to sie nazywa xD
Chciałbym jednak pozbyć się tego windowsa i wyzwolić się ze szponów microsoftu xD
Wczoraj zainstalowałem mandrive kde, ze względu na duże podobieństwo do windowsa... próbowałem cały dzień ustanowić połączenie ale bezskutecznie. Na głównym pasku znajduje się konfiguracja połączenia ,gdzie tak jak w windowsie wpisuje nazwe użytkownika i hasło, jednak nic się nie dzieje i ciągle jestem w trybie offline.
Znalazłem dzisiaj na jakiejś kilkumiesięcznej płytce od kumpla ubuntu. Początkowo miałem takie same problemy jak na mandrivie. Po wejściu w konfiguracje połączenia wyświetla się lista ,gdzie można wybrać typ połączenia: między innymi dsl , ethernet i takie tam.
Różne cuda robiłem... dodawałem nowe i kasowałem i znowu to samo xD
Za setnym razem gdy ustanowiłem połączenie dsl udało się! Połączyłem się z internetem.
Wszystko było fajnie i pięknie dopóki nie wyskoczył mi komunikat ,że warto aktualizować system. Zrobiłem to... Pobrały się aktualizacje, zainstalowały, komputer się zresetował. I znowu nie miałem połączenia. Próbowałem wiele razy przez wiele godzin i nic...
Teraz mam znowu windowsa i proszę was o pomoc xD Co ja robie nie tak? Skoro po powtarzaniu ciągle tej samej czynności udało się to musi być jakiś błąd systemu prawda?
Przeczytałem jeszcze przed chwilą o jakichś programach do takich połączeń, ale czy to coś zmieni? i czy są one niezbędne do tego? przecież konfigurator jest wbudowany w systemie
Mam nadzieje ,że odpowiecie mi po ludzku bo nie mam pojęcia zielonego o rodzinie linuxowej, co chciałbym szybko zmienić.
Pozdrawiam i przepraszam ,że rozpisałem się jak idiota ;p
w-w
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: w-w »

Sprawdź, jaką masz kartę sieciową (najlepiej zrób to w Windowsie albo zajrzyj do dokumentacji). Następnie poszukaj sterowników do tej karty na Linuksa i, jeśli je znajdziesz, zainstaluj.
siwek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: siwek »

Witam,

Jestem świeży w tych sprawach więc mam nadzieję że ktoś pomoże. Zainstalowałem sobie Ubuntu 10.4.
Mam router TP-Link ten sam co kolega w 1 poście.
Próbowałem postępować zgodnie z instrukcjami ale wogóle mi się nie chce połączyć z routerem. Połączenie tylko przez wifi.

Mam prośbę.
Proszę o opisanie po kolei wszystkich czynności jakie należy wykonać. Proszę o taki bardzo "prosty" opis.

Dodam, że co bym nie robił to nie mogę się połączyć z routerem.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: dk75 »

Do routera łączymy się przez ethernet, a więc połączenie przewodowe a nie DLS.
Jak ktoś nie chce być uwiązany do kabla to można przez WiFi.

Dalej to już konfiguracja routera.

Aby wejść w konfigurację routera trzeba w przeglądarce WWW wpisać adres routera w sieci lokalnej - powinien być na nalepce z danymi na obudowie routera.
Login i hasło w książeczce.

Jeśli router pracuje już pod Windows to jest skonfigurowany więc nic nie potrzeba w konfiguracji mieszać.

To dlatego routery są dobre. Raz skonfigurujesz a potem podłączasz dowolny komputer z dowolnym systemem i działa bez dalszej konfiguracji (no chyba, że są wpisane w router filtry dostępu - ale to trzeba samemu ręcznie je wpisać aby były włączone).

Tylko nie trzeba kombinować.
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
siwek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: siwek »

dk75 trochę mnie pocieszyłeś, tylko w związku z czym mam problem z połączeniem...

Gdy chcę się połączyć z routerem (bezprzewodowo bo router jest kablem podpięty z komputerem stacjonarnym) to wpisuje hasło wcześniej ustalone pod Windowsem i ciągle mi się łączy. Po około 3-4 razy każe mi wpisywać hasło od nowa i wyskakuje że jestem offline... i tak w kółko. Wykrywać, wykrywa wszystkie sieci bezprzewodowe jakie są w moim zasięgu.

Pod Windowsem jak wpisuje adres routera to się ładnie łączy a pod Ubuntu ciągle wyskakuje że jestem offline ale to pewnie dlatego że się nie może połączyć z routerem...
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: dk75 »

podaj wynik

Kod: Zaznacz cały

lspci | grep -i network
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
siwek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: siwek »

Już po problemie.
Właśnie ,piszę z Ubuntu. Neta już mam :)
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: połączenie z neostradą , router tp-link

Post autor: dk75 »

to napisz jeszcze co to było i jak rozwiązałeś - zaoszczędzi to dalszych poszukiwań innym potrzebującym
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości