Ubuntu 10.04+neostrada tp+ Zte zxdsl 831?

Neostrada, DialNet, Net24
bios166
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2011, 19:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Ubuntu 10.04+neostrada tp+ Zte zxdsl 831?

Post autor: bios166 »

Witam, jak skonfigurować to? Pod infolinią nie udzielają pomocy dla linuxa (

EDIT:
Mój system to ubuntu 10.04
h-n-s
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2009, 12:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Ubuntu 10.04+neostrada tp+ Zte zxdsl 831?

Post autor: h-n-s »

Standardowo chyba ten modemo/router jest ustawiony jako serwer dhcp.
Wystarczy ze podlaczysz kabel do gniazda lan, w ubuntu stawisz karte na dhcp i system powinien pobrac adres i polaczenie z internetem powinno być już aktywne.
Oczywiście modem powinien się ze synchronizować(dioda ADSL powinna świecić ciągłym światłem).
Ubuntu Linux 9.10 kernel 2.6.31-16
slavo90
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2010, 13:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Ubuntu 10.04+neostrada tp+ Zte zxdsl 831?

Post autor: slavo90 »

Podczepiam się pod temat bo mam ten sam modem z neostradą. Co prawda system to 10.10 nie 10.04 ale to chyba nie jest żadna ogromna różnica? Po podłączeniu kabla do netbooka, pojawia się ikona obok zegarka z dwiema strzałkami kiedy na nią najeżdzam wyświetla się tekst "Wired network connection 'Auto eth1' active". Klikam na ikonę strzałek rozwija się lista na której wciskam "Auto Eth1" pojawia się komunikat "connection estabilished". Na modemie lampki świecą w sposób że "fizycznie" wszystko jest w porządku z połączeniem. Jednak w dalszym ciągu internet nie działa. W "przycisk strzałek"/VPN connection/configure VPN... w okienku "Network connection" przechodze do zakładki "Wired" zaznaczam "Auto eth1" a potem klikam na przycisk "edit". W zakładce IPv4 Settings method jest na "Automatic (DHPC)". W tej samej zakładce widzę to o czym wspominałeś czyli "DHPC client ID"? Wpisałem tam "Identyfikator (ID) usługi neostrada:" czyli 12 cyfr które wziąłem z pierwszej strony "umowy o świadczeniu usługi neostrada". Internet jednak nie zadziałał, pojawiła się za to nowość, taka czerwona ikona czerowne koła z poprzecznym białym pasem obok "strzałek" o których wspomnialem wcześniej. po najechaniu myszką na ten symbol pojawia się dymek z tekstem "An error occoured, please run Packages Manager from the right-click menu or ap-get in a terminal to see what is wrong. The error message was:'Error:BrokenCount>0' This ussually means that your installed packages have unmet depencies". myślałem że pobierze coś związane z internet jednak po włączeniu menadżera i dojściu do "Do you want to start the upgrade?" wychodzi na to że menadżer chce zrobić "remove" 11 plików (programy biurowe openoffice.org + plik python-uno). Hmm, chce skasować mi te pliki żeby na ich miejsce pobrać nowe? I czy python-uno nie jest jednym z najwazniejszych plików w Ubuntu? Takim rdzeniem systemu, bez którego się posypie? Anulowałem to bo raczej mi nie pomoże w ustanowieniu połączenia i wychodzi że jest niezwiązane z całą sprawą? Zaznaczam że jestem zielony w komputerach, w szczególności w Ubuntu.
bios166
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2011, 19:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu 10.04+neostrada tp+ Zte zxdsl 831?

Post autor: bios166 »

Wystraczy wejść do Preferencje>Połączenia sieciowe>DSL, Dodaj> wpisujemy swoje dane i gotowe!
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości