Program SDK Windows Phone, android i iphone

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Program SDK Windows Phone, android i iphone

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Witam,
Mam pytanie, ponieważ po raz kolejny chciałem zacząć moją przygodę z programowaniem. Ostatnio zainstalowałem sobie ubuntu 14.04, mając wcześniej windows 8 pro [ciach] i moje pytanie brzmi, czy jest jakiś program coś w stylu SDK (edytor graficzny + emulator) do programowania na windows phone albo android albo iPhona? Wiem, że są terminalowe kompilatory do cpp, ale nimi za bardzo dużo nie zdziałam tworząc aplikacje mobilne. Chodzi mi o coś łatwego prostego i przyjemnego.
Powiedzcie mi jeszcze czy jest jeszcze sens inwestować czas w cpp czy ten język staje się przeżytkiem jak turbo pascal? Pytam bo jakieś 2 lata temu kupiłem książki (chyba Grębosza) Symfonia C++ i Pasja c++, i powiem, że wiągneło mnie to bo w ciągu tygodnia przerobiłem ponad 200 stron, później zabrakło czasu i odłożyłem tą książke. Czy jest sens do niej wracać, czy programowanie ma teraz jakieś nowe standardy.

Troche namieszałem w tym poście, ale mam nadzieje, że mi pomożecie.

Pozdrawiam,
Krzysiek

//bear7: Porady "spod lady" i opinie zachowaj dla siebie.
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Program SDK Windows Phone, android i iphone

Post autor: enedil »

Jest SDK tylko na Androida. SDK dla Windows Phone jest tylko na Windows, a SDK dla iOS tylko na OS X. Raczej logiczne.

Odnośnie języka C++: sens jest, ale książki Grębosza już swój czas mają, a jędyk idzie dalej. Swoją drogą wybór języka w początkowej fazie jest bezsensowny - to jest tylko narzędzie. Ucz się algorytmiki, w razie potrzeby ucz się potrzebnych narzędzi.

BTW. Są TYLKO konsolowe kompilatory, nie ma takiego, który ma GUI.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: Program SDK Windows Phone, android i iphone

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Nie jestem tak zupełnie początkujący :) Już trochę programowałem w turbo pascal (jak można to nazwać programowaniem :P) , znam też html i css. Rozumiem, że windows phone można programować "tylko" na windows, tak samo jak iOS "tylko" na macu, ale mi chodziło o to, czy może ktoś zrobił odpowiednik, np. visual studio na linuksa.

P.S. Mam chyba najnowsze wydanie książki Grębosza. Chodzi mi o to czy przez np 3-5 lat dużo zmieniło się w cpp :)
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Program SDK Windows Phone, android i iphone

Post autor: bear7 »

A ja przypominam o przestrzeganiu regulaminu:
Na Forum panuje zasada:jeden temat = jeden problemZastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomościW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Albo rozmawiamy o Gręboszu i zmianach w C++, albo o:
TheKrzychuuuuu pisze:jest jakiś program coś w stylu SDK (edytor graficzny + emulator) do programowania na windows phone albo android albo iPhona?
Jak dalej będzie się toczyć polemika o jednym i drugim, to wątek skończy w odpowiednim miejscu.
TheKrzychuuuuu pisze:chodziło o to, czy może ktoś zrobił odpowiednik, np. visual studio na linuksa.
Alternatywne rozwiązania dla VIsual Studio pod LInuksem.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
mateczek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 129
Rejestracja: 12 maja 2008, 22:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: bezdomny
Kontakt:

Re: Program SDK Windows Phone, android i iphone

Post autor: mateczek »

Z tego co wiem to na androida pisze się w jawie. Takie jest założenie systemu.

Ale jak ktoś chce to można np w Qt.
http://www.youtube.com/watch?v=suPeZ7XC1xk
W czystym C++ to też można. Tak czy siak zawsze to będzie wywoływanie z poziomu jawy, kodu napisanego w C++ .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości