Kompilacja programów.

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
hjgvcygv
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Kompilacja programów.

Post autor: hjgvcygv »

Jeśli wątek już był(nie znalazłem) to po proszę o link.
Chciałbym skompilować open office i OpenFM(obecnie pod postacią tar.gz i tar.bz2), archiwa mam z oficjalnych stron, nie mogę znaleźć wersji w .deb i wolałbym się tego nauczyć. Poległem na poleceniu ./configure. Prosiłbym o wytłumaczeniu tego jak najprościej, bo pierwszy raz stykam się z kompilacją. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Kompilacja programów.

Post autor: igotit4free »

Proponuję zatem poświęcić kilka godzin na przejrzenie działu Poradniki, zaoszczędzisz trochę czasu i nie będziesz zmuszony wymyślać koła na nowo.

viewtopic.php?f=142&t=37840

Niniejsze zagadnienie zostało omówione w PORADNIKACH, PRZEWODNIKU lub START Z UBUNTUW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

Osobną kwestią pozostaje sensowność kompilacji czegoś, co można uzyskać jedną prostą komendą z repozytoriów, albo wyklikać z Synaptica lub COU.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Pasman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 06 sty 2013, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Kompilacja programów.

Post autor: Pasman »

zwykle w paczce źródeł jest plik INSTALL w którym jest wszystko napisane .
Mint 21.1, 5600G, RX6600
Awatar użytkownika
kabanek
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 592
Rejestracja: 23 cze 2009, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kompilacja programów.

Post autor: kabanek »

a już myślałem, że to post w stylu "napisałem program, ale nie umiem go skompilować" :)

jak chcesz jakiś konkretniejszej pomocy, to potrzebujemy choćby informację, którą wyświetla ./configure
Najprawdopodobniej nie masz zainstalowanych jakiś pakietów deweloperskich (przeważnie z końcówką -dev albo -develop). W pliku INSTALL powinno być to opisane. Poza tym są też oficjalne poradniki w stylu: https://wiki.documentfoundation.org/Dev ... ingOnLinux https://wiki.openoffice.org/wiki/Docume ... ding_Guide itp itd...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości