Promocja Linuksa i Ubuntu

Materiały promujące system Ubuntu, stronę Ubuntu.pl, a także Forum i całą społeczność Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Ponieważ wcześniejszy temat został przechwycony przez kłótnie o zasadność używania Wine i poniekąd storpedowany przez nieporozumienia... a na dodatek w końcu chyba wszyscy stracili orientację o czym była rozmowa i czy mamy jakieś wnioski, postanowiłam stworzyć nowy temat.

Pozwolę sobie zaprezentować parę pomysłów i spostrzeżeń, jako osoba stojącą poniekąd z boku - zarówno jako nowy użytkownik, jak i osoba, która używa dwóch systemów i nie poddana żadnej ideologii. Chciałabym, żeby odbyła się porządna dyskusja tutaj na temat promocji. Nie na temat tego, czy jest potrzebna promocja Linuksa i Ubuntu - bo wiadomo, że jest, ale na temat kto i jak.

Chciałabym też poprosić modów i adminów o moderację tego tematu i wyrzucanie z niego offtopicu, uwag nt. bezsensowności promocji i ew. kłótni na temat Wine etc.

Każdy może się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Oczywiście nie każdy musi promować system.

Jeśli naprawdę chcemy coś zdziałać musimy postawić przed sobą jakieś konkretne cele. Musimy określić czemu ma służyć promocja.

Cele wg Witch Lady: (po śledzeniu wielu różnych wątków i różnych stron)
  • zwiększenie świadomości społecznej odnośnie istnienia systemów innych jak Windows - tutaj pingwinek mógłby iść ramię w ramię z użytkownikami jabłuszka.
  • zwrócenie uwagi producentów sprzętu komputerowego na fakt istnienia Linuksa i tworzenie sprzętu wieloplatformowego (osobiście uważam, że kwestie "jaki notebook dobrze pracuje na Ubuntu", brak sterowników pod Linuksa etc. to granda. Coś takiego nie powinno w ogóle mieć miejsca. Komputer powinien współpracować dobrze z każdym softem.)
  • zwrócenie uwagi producentów oprogramowania na fakt istnienia użytkowników Linuksa i tworzenie oprogramowania również na ten system.
  • zwrócenie uwagi zwykłych użytkowników Windowsa na fakt istnienia sporej ilości oprogramowania zarówno bezpłatnego jak i płatnego na Linuksa.
  • zwrócenie uwagi przedsiębiorców i administracji państwowej na fakt istnienia darmowego, legalnego oprogramowania odpowiadającego im potrzebom (vide: "tanie państwo"). Przy okazji można by zwrócić uwagę na monopolistyczne praktyki przetargowe, w których wśród wymagań są np. Windows XP sp3 etc.
  • zwrócenie uwagi na zalety open source i tego, że oprogramowanie stworzone przez społeczność nie jest złe.
  • zwrócenie uwagi szkół na fakt istnienia innych systemów operacyjnych i programów niż tych spod znaku MS. - tu też pingiwnek mógłby iść ramię w ramie z jabłuszkiem.
Sposoby na osiągnięcie celów:
  • promocja internetowa - moim pomysłem było stworzenie nowej strony dla ogółu dystrybucji Linuksa, która miałaby nieco inny profil od obecnie istniejących. Byłaby TYLKO informacyjno-promocyjna, zarówno dla osób, które nie mają żadnej wiedzy na temat Windowsa i Linuksa, dla użytkowników Windowsa, którzy chcieliby się zapoznać się z Linuksem i dla osób, które właśnie się przesiadły na Linuksa i nie wiedzą co i jak (informacje ogólne bez zbytniego zagłębiania się w poszczególne dystrybucje). Moje konkretne pomysły co mogłoby być i co powinno być na tej stronie zapełniłyby na pewno jeden wielki post, więc w tym momencie na tym poprzestanę. Ważne jest, żeby zarówno promocja jak i informacja odbywała się w sposób rzeczowy, konkretny i bez zbytniego nasiąknięcia ideologią, pokazywania wyższości (arogancja) czy robienia sobie wrogów z użytkowników innych systemów. Ważne też jest, żeby wyjść poza obecność tylko na stronach linuksowych i zaistnieć także na innych (np. gry, darmowe oprogramowanie, etc.).
  • promocja irl - obecność społeczności linuksowej na ważnych wydarzeniach z branży okołoinformatycznej. Taką okazją byłyby np. mające się odbyć w Warszawie w październiku On/OFF Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video. Zastępują zawieszone na razie Poznań Game Arena. Swoja drogą w zeszłym roku na PGA byli Atarowcy i ich stoisko (z własnymi komputerami, część osób z wystawców nie była w ogóle z Poznania) na którym można było wysłuchać wykładów (historia Atari i coś tam jeszcze), pograć w gry i kupić jakąś nową grę na Atarynkę, cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Rodzice z dziećmi tam przychodzili. Linuksa ani widu ani słychu. Stoisko to może niekoniecznie realny pomysł, ale jakaś forma promocji i obecności Linuksa na tych targach by się przydała. Może warto by też zorganizować akcję sprawdzającą wystawców (gdy już będzie wiadomo kto się wystawia) jakie będą mieli oferty dla użytkowników Linuksa. Może warto by np. ogłosić konkurs na firmę przyjazną Linuksowi. Ogłoszenie wyników na takich targach. Firmom najbardziej przyjaznym dać "nalepki Linux-firendly", tym nie starającym się "Linux-unfriendly" etc. Możliwości jest wiele.
  • promocja medialna - porządnej jakości merytorycznej artykuły w gazetach komputerowych nie-linuksowych o Linuksie (na zasadzie "masz wybór") i stonowane sprostowania odnośnie błędów w artykułach.
  • udowodnienie, że nie taki Linux straszny jak go malują ;) promocję pozytywnych rozwiązań, przejścia na Linuksa przez różne organizacje czy firmy (nie tylko w Polsce ale i na świecie) i używania go przez zwykłych użytkowników.
  • pokazanie, że część popularnych programów na Windowsa została stworzona przez społeczność na zasadzie open source.
Osobiście chciałabym promocję pod tytułem "Masz wybór" bez narzucania nikomu żadnych rozwiązań. Prezentujmy Linuksa, pokażmy jego możliwości, ale dajmy wybór - także wybór wybrania Windowsa jako jedynego systemu operacyjnego.

Z góry przepraszam, jeśli jakieś takie działania są już podejmowane. Ważne jest, żeby dotarły do jak największej ilości osób, także tych nie zainteresowanych komputerami.

To na razie tyle z moich przemyśleń, czekam na wasze uwagi.

Pozdrawiam,

Witch Lady
Awatar użytkownika
swarogu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2009, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: swarogu »

Witch Lady świetnie to ujęłaś ,mam wrażenie że promocjia open source w Polsce jest jakieś skostniała i przydałby się powiew świeżości .
stworzenie nowej strony dla ogółu dystrybucji Linuksa

Ambitny to plan żeby zebrać te dystrybucje jest ich ponad 200 (DistroWatch.com)
Od razu jest pytanie kto będzie finansował tą śmiałą akcje promocyjną?, ewentualnie skąd dostać fundusze ?
Ale moim zdaniem szansa na sukces tego przedsięwzięcia jest duża z uwagi na kryzys na świecie.Trzeba tylko uświadomić ludzią że exe. nie uruchomią na linuxie (problematyczny wine)
Proponuje nazwę strony tego centrum : openlinux.pl
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Przepraszam, źle się wyraziłam. Nie chcę dla ogółu dystrybucji Linuksa, bo to się mija z celem. Zbyt duży wybór na dzień dobry nie jest czymś pożądanym (osiołkowi w żłobie dano w jednym owies w drugim siano - wszyscy wiedzą jak skończył) ale ograniczenie się do najpopularniejszych w Polsce. Od razu uprzedzam, że widziałabym to np. na zasadzie - Ubuntu - tylko informacje o wersji podstawowej (XFCE, Kubuntu - wtf?!) z podlinkowaniem do Ubuntu.pl po więcej informacji (inne na podobnej zasadzie).

Kto będzie finansował którą akcję promocyjną? Stronę internetową? Nie wiem kto będzie finansował, trzeba by się zastanowić. ;) Myślisz, że magazyn Linux + nie byłby zainteresowany współpracą przynajmniej w pewnych punktach programu?

Skoro Linux jest open source współtworzonym przez społeczność, to jasne, że to społeczność powinna się zaangażować w promocję i spróbować dogadać się też z firmami (także w celu wsparcia oficjalnych działań).

Co do nazwy to ja proponuję "Masz wybór" - bo zarówno jest to wybór na osi Windows - Linux jak i wśród różnych dystrybucji Linuksa. Ale to ma w tej chwili najmniejszy priorytet. Najważniejsze to ustalić co robimy, znaleźć ludzi (także wśród innych stron, grup, dystrybucji, etc.) i wziąć się do roboty.
Awatar użytkownika
jusbie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2007, 01:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: jusbie »

Wszystko pięknie tylko tutaj trzeba postępować małymi kroczkami. Przykładowo ktoś prosi zainstaluj mi system, zaprezentuj mu możliwości np. Ubuntu które jest proste w obsłudze i zaoferuj pomoc gdyby później zaszła taka potrzeba. Zmasowane ataki typu bombardowanie reklamami może coś dają, ale tylko wtedy jeżeli potrafisz przekonać potencjalnego nabywcę że musi mieć Twój produkt. Rynek zdominowany jest przez MS który sprzedaje się bo jest bardzo popularny i tej popularności obecnie nic nie zagrozi. To że ja używam tylko jednego systemu od kilku lat, i u mnie działa ok - to za mało. Wiadomo każdy system ma plusy i minusy, olbrzymim plusem Windowsa jest popularność. Musimy zatem zacząć popularyzować od dołu od poszczególnych domowych komputerów, ale również delikatnie bez działania słonia w składzie porcelany. Bo ludzie uznają nas za nawiedzonych i okropnie nudnych, mnie udało się przekonać może dwie osoby, ale jak wspomniałem nie zanudzałem tylko pokazałem możliwości i kulturę pracy dodałem kilka ciekawostek i zainstalowałem. Na szczęście osoby te nie są fanami gier, więc wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Jusbie, a jak ten ktoś ma się zgłosić do Ciebie z prośbą o zainstalowanie Ubuntu, jak nie będzie wiedział, że coś takiego istnieje? To co ja napisałam nie wyklucza tego, żeby każdy na własną rękę mówił znajomym o Linuksie, pokazał im to, etc.

Nie wiem czemu piszesz o słoniu w składzie porcelany i nawiedzeniu, skoro wyraźnie zaznaczyłam, że trzeba przede wszystkim dać możliwość wyboru użytkownikom systemu który najlepiej im pasuje? zresztą, przecież nie muszą się decydować tylko na jeden jedyny słuszny system (czy to Windows czy to Linux).

Pieniądze na stronę internetową to nie jest problem. Koszty w skali rocznej nie są wysokie. W tej chwili jest ważniejsze kto by się zajął jej tworzeniem i co dokładnie by się na niej znalazło. I czy w ogóle jest szansa, żeby coś takiego powstało.

Pytanie tylko czy byłoby zainteresowanie stworzeniem takiej strony.
Awatar użytkownika
Gasiu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 243
Rejestracja: 07 sie 2006, 10:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Gasiu »

to ja w tym wątku ponownie zaproponuję metodę małych kroków...

najpierw Firefox, Thunderbird zamiast IE i OE, potem może Kadu dla windows, bo to nowe GG jakieś takie... OpenOffice też wydaje się ciekawy i tańszy od MS Office, a Gimp ma dość duże możliwości i legalniejszy od Photoshopa z bazaru...

i tak powolutku użytkownik Windows będzie mieć to samo co w Linuksie, tylko ten Windows mu zostanie, zapora, antywirus i coś na robale... może wtedy pomyśli i sam zechce mieć Linuksa?
Pozdrawiam!
Gasiu
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: sir_herrbatka »

W między czasie możemy założyć Szwadron Pingwinów i organizować akcje typu "przyjdź, zainstalujemy ci linuxa i damy napić się herbaty" ;-)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

promocja internetowa - moim pomysłem było stworzenie nowej strony dla ogółu dystrybucji Linuksa,
http://jakilinux.org/ - polecam.
Tam właściwie wszystko o czym pisałaś jest, wiadomo, że strona nastawiona jest na reklamę Linuksa, a nie Windowsa ale jasno przedstawia różnice, możliwości i wyjaśnia czym jest Linux.
promocja irl
Na organizowanie konkursów, stoisk, wystaw czy wszelakich innych tego typu form trzeba mieć fundusze. To tylko wydaje się takie proste i łatwe, ale organizowanie wielkich imprez (jak konwenty) jest praco i czasochłonne, dodatkowo kosztowne. Nawet jedno "stoisko" aby miało sens nie jest czymś co się robi hop siup od ręki.
Tak samo konkursu, fundusze, fundusze, fundusze... no i cel, nie wiem czy przyznanie/nieprzyznanie nagrody przez użytkowników jakiegoś tam forum wywrze jakiś wpływ na firmy.
promocja medialna
Artykuły do gazet, to jest dobry pomysł. W pismach nieprzeznaczonych ściśle dla Linuksa czy dziedzin pokrewnych mało, prawie wcale nie spotkamy informacji o tym systemie. To jest pomysł dobry, bo poza włożonym czasem w napisanie artykułu nic nie kosztuje.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: wupra »

Bardzo podoba mi się nie ofensywne podejście. Musimy tylko sprawdzić czy ktoś nie prowadzi teraz podobnych działań, a jeśli prowadzi to powinniśmy się do nich przyłączyć. Nie ma najmniejszego sensu kłócić się i dzielić na mniejsze grupki skoro mamy taki sam cel, którym jest uświadomienie innym istnienia wyboru.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Heos, stronę jakilinux znam i uważam, że to nie jest zorientowana pod nowych użytkowników. http://jakilinux.org/linux/ubuntu/ Widzisz ten ogrom informacji? A nie ma tu informacji najnowszych. Co gorsza, weź sobie porównanie np. Ubuntu i Mandrivy. Boże, co za bełkot - większości terminów, które tam rzucają nie rozumiem. Dla mnie nie niesie za sobą żadnej informacji fakt, że od Dapper Drake jest jakiś tam inny instalator, a Breeze to coś tam. Zresztą, co da mi, nowemu użytkownikowi, informacja, że instalator Mandrivy jest oparty na instalatorze Red Hata, a w ogóle to Ubuntu jest oparte na Debianie? Ubuntu jest moim pierwszym systemem z rodziny Linuksa.

Organizacja konkursów? Jeśli chodzi o to z firmą przyjazną Linuksowi lub nie - zrobić coś takiego w internecie, nagłośnić to np. w magazynie linuksowym, na portalach i forach związanych z Linuksem. Społeczność jest głównym motorem napędowym Linuksa, tak? No to udowodnijmy to. Jak będziemy siedzieć z założonymi rękoma i myśleć "a czy to coś zmieni, bo mi się wydaje, że nie" to na pewno nic się nie zmieni. Jeżeli chcemy, żeby producenci zauważyli linuksiarzy, to musimy im się pokazać. Tak, może na początku nie będzie wielkiego odzewu, ale my musimy myśleć długofalowo.

Ma zorganizowanie głosowania w internecie nie trzeba mieć (dużej ilości) pieniędzy. A podejrzewam, że portale linuksowe byłyby zainteresowane wsparciem takiego przedsięwzięcia. Chociażby zamieszczeniem takiej sondy na jednym z nich i rozreklamowaniem tego po innych.

Nie mówiłam tylko o stoisku na targach, ale o zaznaczeniu swojej obecności tam - chociażby poprzez rozdawane ulotki, albo chodzenie po stoiskach wystawców i sprawdzaniem ich jak wspierają Linuksa i jaką mają ofertę.

Co do konwentów - źle myślisz. Linuksowy nie muszą organizować swoich konwentów. Mogą podczepić się pod jakiś z blokiem, albo paroma panelami. Na fantastycznym np. Gry RPG na Linuksa, albo coś... Może jakiś pomysł na sesję RPGową albo LARPa, gdzie w tle będzie się przewijał Linuks? ;) Da się z organizatorami konwentów dogadać w ten sposób.

Można by jeszcze wykorzystać portale społecznościowe do promocji Linuksa, albo męczenia firm. ;)

Wupra - w moim założeniu żadnego z tych zadań nie ma realizować pojedyncza grupka z jednej strony, ale grupy ludzi z różnych.

Jeśli jest już jakaś grupa, która realizuje podobne cele i jest otwarta na współpracę - tym lepiej. Z tego co widziałam PLUG jest raczej martwy. WiOO?
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: sir_herrbatka »

Może jakiś pomysł na sesję RPGową albo LARPa, gdzie w tle będzie się przewijał Linuks?
Cyberpunk 2020: wyznawcy GNU

A tak na serio to IMO zamiast trollować internet faktycznie lepiej wprosić się we dwóch lub trzech na jakiś konwent i powiedzieć: "no to instalujemy linuxa! kto pierwszy odważny?" Można by ze sobą zabrać kilka płytek z różnymi distrami, zaprezentować uniksowe podejście do tematu oraz to, dlaczego tyle osób tak bardzo lubi ten system...
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Lepiej Cyberpunk 2020: LF Open Source ;) Z ta sesja to chodzilo mi o to by nie ograniczac sie do schematycznej reklamy, ale byc bardziej kreatywnym i pomyslowym. Mozliwosci jest wiele.
Chociaz jakby przygotowac jakas fajna fabule... ;)

Wpraszanie sie to nie najlepszy pomysl, lepiej zrobic panel z blogoslawienstwem organizatorow :P
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: rom »

A może coś takiego? http://www.youtube.com/watch?v=9aXiVRfM75Q
Technologia póki co mało popularna, więc przyciąga uwagę.
także = też
tak że = więc
Ranadiel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2010, 11:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Ranadiel »

Pokazywanie innym ludziom czym jest linuks (przede wszystkim z grubsza, nie wchodząc w zawiłości techniczne) powinno być priorytetem zatwardziałych linuksowców. MS zaczął się rozrastać, ponieważ coraz więcej osób wiedziało o tym jaka to winda jest dobra i ludzie to kupowali. Linuksa nie muszą kupować, ale wciąż za mało osób wie o nim. Podobnie z Mac'ami, ale ich sytuacja jest o niebo lepsza - nie stanowią wyraźnej konkurencji dla MS (w sumie po co) ale istnieją na rynku i liczą się.

Zorganizowanie konkursu na konwencie to tylko umówienie się z organizatorami żeby dali pokój a reszta to tylko kwestia organizacji przebiegu i "rozdania nagród". Jedyne pieniądze to te wydane na nagrody. Co do samego przebiegu - proponuję konkurs coś w stylu "Newbie Linux User". Inna działalność na konwencie to kwestia posiadania kompa i BYCIA tam.

Już mi kilka myśli uciekło, więc to tyle na razie :P
kolix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2010, 12:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: kolix »

Jak już pisałem w innym temacie posiadam domenę floss.pl i chętnie udostępnie ją pod taki serwis o którym pisze Witch Lady.Moge pomóc w tworzeniu kodu,lub nawet wykonać wiekszą część.Proponuje ,żeby na stronie były artykuły ,newsy,programy typu FLOSS,informacje o spotkaniach,informacje o wpisach na blogach - blogerów którzy poruszają tematy związane z FLOSS,informacje o dystrybucjach linuxa,krótkie porady.
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: alcek »

Linux to dla dyletantów kojarzy się jakimś niegraficznym dziwadłem. Jak widziałem kiedyś film, w którym usiłowano promować Ubuntu poprzez eksponowani faktu, że można go odpalić na starym rzęchu. Kogo zachęciłby taki film do spróbowania tego systemu, który kwalifikowany jest w ten sposób jako system na rzęchy, sprzęt dla ubogich. Trzeba skupić się na jednej dystrybucji. Linux powinien być dla użytkowników, a nie dla wyznawców. Trzeba eksponować takie cechy jak bezpieczeństwo, piękno graficzne, otwartość. Linux trzeba ludziom pokazywać jako niezawodny system operacyjny, na którym bazują ich telefony, odtwarzacze DVD, serwery, sprzęt medyczny.
majck
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: majck »

Ja również mogę, wspólnie z kolix stworzyć taki serwis. Jestem grafikiem i programistą, prowadzę agencję reklamową, mogę włożyć parę groszy w ten ''interes'' :)
Awatar użytkownika
artk2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 312
Rejestracja: 08 paź 2006, 11:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: artk2 »

majck pisze:mogę włożyć parę groszy w ten ''interes'' :)
Pamiętając o tym, mam nadzieję, że "Ubuntu will always be free of charge, along with its regular enterprise releases and security updates"
___________________
ubuntu user # 11960
majck
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: majck »

a może wziąć dotacje z Unii na rozwój Linuksa?
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Admc »

majck pisze:a może wziąć dotacje z Unii na rozwój Linuksa?
To nie jest takie proste, najpierw musisz sfinansować inwestycję, a potem unia zwraca ci 50%.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości