Promocja Linuksa i Ubuntu

Materiały promujące system Ubuntu, stronę Ubuntu.pl, a także Forum i całą społeczność Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

A co do oprogramowania: Ja na przykład nie korzystam z generatorów kostek na kompie bo to trochę rozprasza. Ale fajnie by było gdyby był taki pożądny.. No i WoW czy lineage.. Da się to w ogóle odpalić na linuxie ?
Pisałem wyżej, jeżeli te podane są złe to napiszcie mi jaki a zrobię.
A co do oprogramowania: Ja na przykład nie korzystam z generatorów kostek na kompie bo to trochę rozprasza. Ale fajnie by było gdyby był taki pożądny.. No i WoW czy lineage.. Da się to w ogóle odpalić na linuxie ?
WoW'a się da, ale tu raczej chodzi o to aby uświadomić, że są natywne gry a nie zabawa z Wine.
Heos jeśli ci się nudzi przez wakacje możesz zrobić "kostnik" do młotka (akurat jeden z najpopularniejszych systemów) z kartą postaci poszczególnych graczy (edytowalna) i mechanika walki. Podręcznik bardzo łatwo zdobyć
Patrz wyżej, + nie ma sensu robić osobnego generatora kości dla każdego systemu skoro tamte są uniwersalne.
Edytor kart postaci mogę zrobić. Zresztą robię do Klanarchii, to będą dwa.
Do DD warto, jednak 4.0 wszystko zmienia.
Mogę do oWoDa.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
misiek1928
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2006, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: misiek1928 »

Witajcie. Chciałbym zaproponować dobry kanał promocyjny dla Ubuntu, a w szczególności polskiego Ubuntu ;) Jestem redaktorem naczelnym i właścicielem wydawnictwa, które wydaje "Miesięcznik Komputerowy" (http://miesiecznik.net). Pomimo faktu, że nie udaje nam się dotrzymywać w obecnym składzie terminowości i pierwsze dwa wydania, a także najnowszy, nie pasują raczej do miana miesięcznika, to udało nam się zgromadzić masę czytelników. Pierwsze dwa wydania pobrało z oficjalnych kanałów ponad 15000 osób. Właśnie kończymy trzecie wydanie, kóre za razem będzie ostatnim komercyjnym. Od następnego wydania nie pojawi się żadna płatna reklama, a sama gazeta przechodzi w tryb ZIN'u. Mam nadzieję, ze dzięki temu uda się dotrzymywać terminu i sprawić, że MK będzie prawdziwym miesięcznikiem. Chcemy zająć się propagowanie otwartych rozwiązań i standardów. Chcemy testować sprzęt i oprogramowanie pod kątem zgodności z tymi standardami. Chcemy wprowadzić działy How-To i prowadzić działalność społeczną na rzecz WiOO.
Mamy w szeregach specjalistów z branży IT, którzy działają na rzecz otwartego oprogramowania. Są też z nam,i przedsiębiorcy z branży IT i internetowej, a także jeden prawnik :D
Działalność ZIN'u ma być non-profit, a reklamy, które pojawią się na jego stronach mają promować rozwiązania zaprzyjaźnionych firm/instytucji lub wolne inicjatywy.

Niestety mamy też pewne przeszkody na drodze. Przede wszystkim poszukujemy grafika, który zechce pracować dla ZIN'u non-profit. Poszukujemy też jak największej liczby autorów, którzy potrafią i chcą dobrze pisać. Na chwilę obecną jest nas jeszcze za mało, żeby dotrzymywać terminu miesięcznego.

Tak więc jeżeli ktoś jest chętny, aby pomóc w inicjatywie, która na pewno przyczyni się do propagacji otwartych rozwiązań, to proszę o info. :)
http://michal.superuser.org.pl/blog | Registered Linux User #516064
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Na stoisku zazwyczaj siedzi sie caly dzien. Poza tym nie wiem co bys chcial tam sprzedawac.

Wlasnego czystego kompa nie mam, systemy dawno juz poinstalowane, a formatowac nie bede.
janek.sid
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 132
Rejestracja: 16 paź 2007, 09:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: janek.sid »

Ja tam swojego netbooka czy jakąś stacjonarkę zawsze mogę przeinstalować na pokaz, ale wtedy nasuwają się takie pytania jak:
- czy będzie dostęp do przyzwoitego internetu? Jeśli nie, to oprócz samej instalacji niewiele użytecznego dałoby się pokazać, a na pewno nie udałoby się pokazać jak łatwo instaluje się programy z repozytoriów.
- czy byłoby miejsce na stacjonarny komputer z monitorem, żeby się gdzieś spokojnie rozstawić.

No ja się specjalnie nie nadaję do tego, bo mimo, że z Linuksem mam sporo do czynienia od 10 lat, nie ogarniam go na tyle, żeby swobodnie odpowiadać na pytania techniczne. Programowanie i zaawansowane wykorzystanie konsoli jest mi obce. Niby to nie tematy na pierwszą prezentacje o systemie, ale mimo wszystko, chyba jednak brak obycia.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Szczegół techniczne właśnie uzgadniam. ;) Jak będę wiedzieć, dam znać.

O Linuksie i Ubu co najwyżej będzie małe wprowadzenie, bo głównie to ma być o grach :P

Dzięki za cheć pomocy.
Awatar użytkownika
bananek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2007, 01:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: bananek »

Niczego nie można porównać do dzisiejszej koszulki z Ubuntu w spotkaniu USA-SŁOWENIA, Afryka i Ubuntu....., oj będzie dobrze.
Linux Registered User #476455 Ubuntu User #23429
Dawać <solved> przy rozwiązanych tematach!!
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Czy może jakiś mod pociąć temat tak, żeby rozmowy o generatorze rzutów kością były wydzielone?

A ja cały czas się przypominam... czy administracja Ubuntu.pl pomogłaby w stworzeniu remiksu na Avangardę?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: mario_7 »

1. Pomijając fakt rozpoczynania i ciągnięcia offtopa, to jest taka opcja na forum, która zwie się "Raportuj zły post" i to szybciej do nas dotrze niż prośby w jednym z setek codziennie pisanych postów.

2. Pytania do administracji wypadałoby kierować do... administracji. Prywatna wiadomość wysłana do odpowiedniej osoby i odpowiedź byłaby pewnie jeszcze tego samego dnia.

3. A co do samej pomocy - pewnie da radę coś z nami w tej kwestii załatwić. ;)
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Administracji jest więcej niż 1 osoba. Tym bardziej, że nie wiem co to "odpowiednia osoba". Poza tym... co jak co, ale taki temat to moglibyście czytać. ;)

To czekam na informacje co można z wami załatwić w tej kwestii. :P

Przy okazji, proszę o informacje co można zrobić (zmienić) w ramach remiksu.
janek.sid
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 132
Rejestracja: 16 paź 2007, 09:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: janek.sid »

Ja bym remiks zrobił na płycie DVD i dodał więcej przydatnego oprogramowania. Nie do pełnej płyty oczywiście, ale rozszerzył o najpopularniejsze pakiety i kilka gierek. W końcu to i tak będzie rozdawane a konwencie, a nie na serwerze do ściągania, wielkość nie odgrywa tu tak krytycznej roli. Dla tych co nie mają DVD (jeżeli tacy w ogóle będą) może być standardowy polski remiks na zachętę.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Fakt, wybrać najciekawsze gry aby mogły być zainstalowane bez problemu prosto z płyty, bez piekieł zależności i problemów z instalacją.
To ma zachęcić i powodować:
Łaaaał, po instalacji już mogę pykać w x, y jest takie samo jak (jakaś pozycja na windowsa), wszystko działa od ręki!
a nie
Suco? Aptco? Jakie pakiety o_O!?
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: mario_7 »

Witch Lady pisze:Administracji jest więcej niż 1 osoba. Tym bardziej, że nie wiem co to "odpowiednia osoba". Poza tym... co jak co, ale taki temat to moglibyście czytać.

To czekam na informacje co można z wami załatwić w tej kwestii.

Przy okazji, proszę o informacje co można zrobić (zmienić) w ramach remiksu.
Napiszesz do jednego z administratorów, to (o ile sprawa jest tego warta, a ta jest) reszta też się dowie - gwarantuję.

To powinno być odwrotnie - napisz co chcesz osiągnąć, a my damy znać, czy to da się zrobić.

Co można zrobić? Wiele, w zasadzie wszystko. My pewnie wszystkiego nie potrafimy, ale co nieco da się zmienić.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Chciałabym się dowiedzieć co można zmienić, tak by nie porywać się z motyką na słońce.

Rozumiem, że da się:
* wrzucić programy do repozytorium
* zainstalować konkretne programy
* zmienić wygląd (splash screen, logowanie, tematy, dźwięki, ikony etc.)
* wrzucić galerię grafik

Da się np. zrobić programy z innym motywem (np. wybór konkretnej persony w FF czy zmiana skórki Rhytmboxa, etc.). Co jeszcze da się zrobić w ramach remiksu?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: mario_7 »

Tak jak napisałem - da się w zasadzie wszystko. Kwestia tylko tego, czy damy radę zrobić to, co byś chciała.

I nie potrafię wymienić wszystkiego, co da się zrobić, bo to ogranicza jedynie wyobraźnia i zdrowy rozsądek.

P.S.
Wrzucić programów do repozytorium się nie da, ale rozumiem, ze chodziło po prostu o dodanie repozytoriów. ;)
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

Nie, chodziło o to co napisałam. ;) Dopiero od niedawna zaczęłam używać Ubuntu/Linuksa więc nie mam pojęcia co/z czym/jak i gdzie.

Dodać repozytoria? Znaczy, zrobić własne repozytorium (np. pt. gry RPG), umieścić gdzieś na sieci i dodać, czy jak?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: mario_7 »

W takim razie nie rozumiem o co chodzi z "wrzuceniem programu do repozytorium".

Ja miałem na myśli to, że można dodać repozytoria, czyli po prostu dodać wpis do "Źródła oprogramowania", czy też pliku sources.list.

Tworzenie własnego repozytorium to zupełnie co innego i z remiksem jako takim nie ma związku. Ale jakby to było potrzebne, to można PPA założyć (przy czym tym się akurat nie zajmujemy ;)).
Awatar użytkownika
azhag
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 151
Rejestracja: 24 maja 2010, 19:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: azhag »

Jeśli chodzi o tworzenie repozytoriów, na http://repo.dug.net.pl/ wkrótce będzie można łatwo tworzyć własne, właśnie wykańczam skrypt do skanowania repozytorium oraz tworzenia opisów pakietów w HTML podobnych do tych z packages.d.o lub packages.u.c.

Muszę jednak zauważyć, że nadal ktoś będzie musiał tworzyć pakiety do tego repozytorium. ;)
Polski portal Debiana: http://dug.net.pl/
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: jacekalex »

Ja bym proponował wywalić network-managera - nic tak nie wkur* - jak sieć - która siada ni z gruszki, ni z pietruszki - co w NM jest standardem od wydania Ubu 8.04 do dzisiaj (w 7.04/7.10 był network-config - żadnych problemów).
Wyp* pulseaudio - niewiele rzeczy wkurza tak - jak nagły brak dźwięku,
a to "cudo" - im bardziej spieprzone -tym mocniej wszyte w system i jego zależności.
I wystrzegać się na przyszłość - niestabilnych programów które działają w trybie demona i rozpieprzają ważne usługi systemowe.

I radzę zastanowić się - ilu neofitów wróciło do Win$hita tylko dlatego, że miało po dziurki w nosie sieci - która była przez 15 minut we wtorek, 2 godziny w środę a w czwartek w ogóle nie działała, i dźwięku - co do którego nigdy nie wiadomo - czy za chwilę zadziała - czy nie.

A potem każdemu można dać płytkę - czy zainstalować , i jak taki system pochodzi bez nieprzewidywalnej wpadki pół roku, to pojawi się nowy linuksiarz.
A jak pochodzi przez 3 dni, to cała promocja minie się z celem.

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Heos »

Ja bym proponował wywalić network-managera - nic tak nie wkur* - jak sieć - która siada ni z gruszki, ni z pietruszki - co w NM jest standardem od wydania Ubu 8.04 do dzisiaj (w 7.04/7.10 był network-config - żadnych problemów).
Wyp* pulseaudio - niewiele rzeczy wkurza tak - jak nagły brak dźwięku,
a to "cudo" - im bardziej spieprzone -tym mocniej wszyte w system i jego zależności.
I wystrzegać się na przyszłość - niestabilnych programów które działają w trybie demona i rozpieprzają ważne usługi systemowe.
Skąd Ty wyciągasz takie wnioski? U mnie NM działa bez najmniejszego zarzutu od zawsze, działał na 9.04 i na 10.04 równie dobrze, czy to WiFi czy kabel nie ma problemów. Żadnych problemów z netem. Wszystko ogranicza się do 2-3 kliknięć.

Pulseaudio podobnie, fakt. Kiedyś miałem z tym wielkie problemy jak jeszcze były z płyty głównej ale od 9.04 nic takiego nie ma miejsca.

Zresztą na Fedorze tak samo oba programy działają bez zarzutu.
"Chciałbym, żeby zaczęto od szanowania siebie: wszystko inne wypływa z tego." – Fryderyk Nietzsche
openSUSE Leap 15.1 | Xfce4 | Firefox
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Promocja Linuksa i Ubuntu

Post autor: Witch Lady »

To ja już w ogóle się pogubiłam z repozytoriami itd. Nieważne, wrócę do tematu jak się zagłębie w jakieś mądre opracowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości