Nietypowa konfiguracja sieci - jaki router wybrać?

Porady sprzętowo-handlowe
Blady87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2007, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Nietypowa konfiguracja sieci - jaki router wybrać?

Post autor: Blady87 »

Witam, planuje zakup urządzenia WiFi do domu. Moja obecna sytuacja wygląda tak:
mam 2 komputery stacjonarne do których sieć jest doprowadzona kabelkami RJ45, każdy z nich ma na stałe przypisany adres IP + kontrola MAC.
Brat już od jakiegoś czasu ma laptopa, chciał mieć w nim internet więc odłączyłem kabelek od jego stacjonarki, podpiąłem do lapka, zmieniłem adres sieciowy MAC i przypisałem statyczny IP i internet działa (nr ip powiązany jest z numerem mac, tak ma ustawione mój osiedlowy provider)
Niedawno ja tez kupiłem sobie laptopa i tez korzystam z tego rozwiązania co on.
Doszliśmy jednak z bratem do wniosku ze przydało by się WiFi aby nie być przywiązanym do kabelka.
I teraz pytanie: czy możliwe jest przypisanie do routera dwóch MAC adresów jednocześnie?
Zapytacie po co? Ponieważ każdy z moich adresów IP ma osobno przypisaną prędkość. Nie chciał bym rozdzielać jednego IP na 2 laptopy ponieważ korzystał bym tylko z połowy prędkości (w przypadku 2 laptopów na raz).
Jaki router/access point kupić? Myślałem o jakimś który może pracować pod kontrolą dd-wrt ale nie wiem czy to coś pomoże.
Macie panowie jakieś pomysły? Wiem ze jest to forum Ubuntu ale liczę że specjaliści od sieci tez tu są...
Ewentualnie poradźcie mi gdzie pytać lub czego szukać, słowa kluczowe etc...
Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawaim

PS. Jeśli podałem za mało informacji lub niejasno, dajcie znać postaram się doprecyzować.
Awatar użytkownika
hsurim
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 13 lis 2005, 15:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Nietypowa konfiguracja sieci - jaki router wybrać?

Post autor: hsurim »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości