Jaki hardware pod domowy serwer WWW?

Porady sprzętowo-handlowe
janek.sid
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 132
Rejestracja: 16 paź 2007, 09:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Jaki hardware pod domowy serwer WWW?

Post autor: janek.sid »

Witam,
Jestem zmuszony postawić własny serwer WWW, i zastanawiam się nad zakupem odpowiedniego sprzętu specjalnie do tego celu. Sprzęt powinien być cichy, najlepiej chłodzony pasywnie i całkowicie bezgłośny, oszczędny, ze względu na to, że będzie pracował 24/7 i nie chcę niepotrzebnie podnosić rachunku za prąd, oraz oczywiście powinien być w pełni kompatybilny z Linuksem, szczególnie z Debianem i jego pochodnymi (w tym Ubuntu), bo ten system znam najlepiej.

Na serwerze ma chodzić standardowy LAMP + Apache Slor + jedna lub dwie strony zrobione na bazie Drupal.

Myślę, że coś na bazie Intel Atom powinno wystarczyć np.: Intel D510MO BOX
http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... D510_.html

Do tego 1 albo 2 GB RAM i jakiś dysk, ewentualnie pamięć Flash, żeby zachować brak elementów mechanicznych i wydawanego dźwięku.

Natomiast zależy mi, żeby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem praktycznym. Skoro buduję cała platformę od zera, chcę uniknąć głupich błędów i zakupu czegoś, z czym później będę musiał kombinować, żeby zadziałało. Skoro mam wszystkie opcje otwarte, chcę zakupić coś optymalnego do tego celu.

Jeśli chodzi o software-ową stronę tego zagadnienia, kwestię tę poruszyłem tu:
viewtopic.php?f=137&t=143550
Awatar użytkownika
misiek1928
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 07 mar 2006, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki hardware pod domowy serwer WWW?

Post autor: misiek1928 »

A nie lepiej rozejrzeć się za jakimś terminalem na alledrogo? Pytam z uwagi na kwestię obudowy - do tej atomówki musisz kupić małą budkę, za która ktoś sobie policzy pewnie minimum 150zł. Do tego zasilacz... W tym dziale ktoś odgrzebał wątek o pewnym terminalu. Może coś w ten deseń będzie lepsze? Bezgłośne, mniej prądożerne, nie wymaga obudowy i specjalnego zasilacza. Nie wymaga nawet HDD, bo można polecieć z Flash.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości