Która firma laptopów?

Porady sprzętowo-handlowe
ognik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2013, 18:17
Płeć: Kobieta
Architektura: x86_64

Która firma laptopów?

Post autor: ognik »

Nie wiem czy w dobrym temacie pisze jak nie albo już się gdzies pojawił ten temat to przepraszam. Ale mam pytanie.. Otóż chcę kupić laptopa i nie wiem jakiej firmy wybrać. Nie mam jakichś specjalnych wymagać prócz tego żeby był szybki i dość tani. Nie wiek które firma jest lepsza nastawiona jestem na Samnunga ale podobno lepszy jest HP albo Acer. Nie znam się kompletnie więc prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: Jusko »

Dobre - HP lub Acer? ;-) HP - kiepskie chłodzenie, kup jeśli chcesz ryzykować potencjalne oddanie do serwisu przez usmażenie się lapka :) Poza tym HP jest chwiejny - raz produkują lapki, później zamykają linię - żeby znów potem ją otworzyć. Acer - powiem tak, komuś działa dobrze, innemu nie - osobiście nie widziałem żadnego Acera, w którymś coś nie szwankuje lub nie padło. Jak już inwestować w markę, to coś z ASUS, zamiennie jak cenisz schedę po IBM to Lenovo (mam i polecam). Teoretycznie każdy sprzęt może się zepsuć, ale HP i Acer, jak uważasz, ale ja bym nie ryzykował. A Samsung? Jak chcesz kupować pod wpływem fali marki, to spoko, ale ja bym kupił sprzęt kogoś, kto wie co to znaczy produkcja laptopów a nie produkcja laptopów jako jeden z działów firmy (jak Samsung). Temat rzeka - każdy i tak chyba powie markę laptopa którego ma.
Awatar użytkownika
andres88pl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 215
Rejestracja: 27 wrz 2009, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Która firma laptopów?

Post autor: andres88pl »

Ja mam Dell i polecam zero problemów, wcześniej miałem Acer i też bezproblemowy. Co do innych to nie wiem ale te 2 marki mogę polecić z czystym sumieniem.
Awatar użytkownika
zieeluu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: zieeluu »

Miałem Asusa i nie polecam. Co prawda serwis ok ale mój odbiór laptopa podyktowany był matrycą. Dopiero Dell z matową mi przypasował. Dell-a i Lenovo polecam.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: Tomfoc »

Na temat Acera są różne opinie. Najczęściej negatywne. Kilka lat temu kupiłem Acer Aspire 5610. Był i jest nadal trudny do zajeżdżenia, a zdarzyło mu się upaść na posadzkę z wysokości ponad 1m, zatopić się w kawie i soku itp. Popękała obudowa, która w miarę upływu czasu zaczęła się rozpadać. Laptop stał się "niewyjściowy". Kupiłem w grudniu 2011r Asus X54H. Grzeje się nieco. Ponadto w tym ASUS-ie (mam na myśli producenta) to jacyś złodzieje siedzą - mam procek Intel Core i3, który powinien (tak twierdzi wiele osób) mieć zintegrowaną grafikę. Niestety nie ma - ukradli ;-)
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: Laos »

Dell lub Lenovo.
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: Funnykris »

Miałem w domu Asusa. Na gwarancji był 2x w serwisie. Miesiąc po gwarancji padł i nawet autoryzowany serwis nie pomógł. Tzn raz go zreperowali ale za miesiąc znów zaczął się psuć. Spaliła się najpierw karta graficzna (ciekawe w komputerze służącym do przeglądania internetu...) a potem spalił się procesor... Sam mam Asusa eee pc ale tutaj zwyczajnie nie ma co się popsuć czy tam zagrzać bo niby na czym. Rodzice kupili sobie 2 lata temu Samsunga i działa elegancko. Nic się nie psuje w nim na razie. Odradzam jedynie SONY. Za bardzo się cenią
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: linuxozaurus »

Ja pole am Della. Mają dobry serwis.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
snp88
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 176
Rejestracja: 02 kwie 2012, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: snp88 »

Ja przytoczę swoją historię ;) a w sumie po części mojego brata ;) na temat marek laptopów.
PIerwszy jego zakup Lenovo chyba y550. Wiatraczek włączał się co minute na dwie trzy sekundy niby nic ale wkurzające ;) udało mu się zwrócić tego lapka po nie małych problemach. Drugi Dell głośniki trzeszczały na połowie głośności oddawany do serwisu 3 razy nie umieli naprawić. Trzeci laptop MSI wieszał się na zwykłych filmikach z youtuba ;) Ja jestem posiadaczem Acera 6935G koledzy wyżej mówią ,że nie polecają;) mój był zalany dwa razy (Piwem chyba lubi alkochol) i nic mu nie jest spadł z łóżka nadal wszystko ok ;) po dwóch latach zaczął się trochę grzać więc aby go przeczyściłem i jest znowu zimniutki do tego mam również monitor 24 calowy acera żadnych problemów.

Podsumowując Uważam ,że przede wszystkim trzeba trafić na dobry model w każdej firmie zdarzają się lepsze i gorsze :). Wybierz jakiś poczytaj recenzje na necie, a o samej marce nie ma co gdybać ;P
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Która firma laptopów?

Post autor: bear7 »

Podsumowując Uważam ,że przede wszystkim trzeba trafić na dobry model w każdej firmie zdarzają się lepsze i gorsze . Wybierz jakiś poczytaj recenzje na necie, a o samej marce nie ma co gdybać
Racja. Ja dodam jeszcze, że jak ktoś planuje stawiać na tym Ubuntu, to proponuję poszukać więcej informacji na anglojęzycznym forum http://ubuntuforums.org oraz http://askubuntu.com.

Taka ciekawa informacja dotycząca niektórych modeli od Samsung-a: http://www.h-online.com/open/news/item/ ... 93958.html
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: neo86 »

Dell lub Lenovo ( Lenovo to dawny poczciwy IBM ! ) to są solidne firmy z długoletnim stażem w branży .... nie bez powodu w większości szpitalach używa się osprzętu firmy Dell . Miałem już praktyki ( uczę się na masażystę ) w 4 placówkach medycznych ( mam mieć w 6 ) i spośród tych 4 do tej pory to kątem oka w gabinetach w 3 placówkach widziałem Dell'e !
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
Awatar użytkownika
zieeluu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 29 kwie 2012, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: zieeluu »

I to świadczy o tym że to dobra firma? Czy może że ta firma wygrała przetarg?
Awatar użytkownika
snp88
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 176
Rejestracja: 02 kwie 2012, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: snp88 »

to świadczy ze byli najtańsi ;) bo taka jest kryterium przetargów w Polsce ;)
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: rob006 »

snp88 pisze:to świadczy ze byli najtańsi ;) bo taka jest kryterium przetargów w Polsce ;)
To chyba nie o to chodzi. Jeśli chodzi o sprzęt dla firm, także prywatnych, Dell jest chyba najczęstszym wyborem, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Nie da się ukryć że sprzęt tego producenta nie jest tani, ale cieszy się bardzo dobrą opinią, więc to pewnie dlatego. Sam miałem do czynienia z 2 laptopami, każdy już swoje przeszedł i działały bez zarzutu. Nawet teraz dostałem jakiś 12 letni sprzęt, który wygląda jakby go ktoś torturował, ale poza uszkodzoną matrycą działa bez problemu. Sam zastanawiam się, czy nie kupić sobie jakiegoś Della jak już dobiję swój obecny sprzęt.

A co do Asusów, to mam już drugiego - każdy wylądował w serwisie (fakt że nie miały lekko :P), i zawsze wracały w ciągu tygodnia naprawione. Tydzień przed końcem gwarancji odesłałem im kompa z dyskiem z badsectorami, i wymienili dysk na nowy bez żadnych pytań. Tak więc co jak co, ale z serwisu jestem bardzo zadowolony. Ze sprzętu zresztą też.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: linuxozaurus »

U mnie w pracy mają Delle i ja tez mam laptop Della.

Mój Dell wylądował nie raz w tym serwisie i parę razy naprawiany u mnie w domu.

Były 4 uszkodzone płyty gł 2 razy uwalony dysk i spalone Wi-Fi. Były też awarie układu chłodzenia.

Co ciekawe serwisant był kompletnie zaskoczony , bo awarię dysku ustaliłam na podstawie logów jądra Linux , a nie ich testu. I żeby było śmieszniej nie pozwoliłam serwisantowi na test Della z biosu i musiał się zadowolić odpowiedzią na pytanie o zachowanie się dysku w tym komputerze.

Serwisanci z Della nie spodziewali się ze ktoś za instaluje Linuxa. A co dopiero diagnostyka komputera na podstawie logów systemu i SMARTa.

Jeden na czterech którzy byli u mnie przyznał się do styczności z Linuxem i to dawno.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2013, 17:54 przez linuxozaurus, łącznie zmieniany 1 raz.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: Shevchenko1987 »

Ja mam od 2 lat Acera Aspire 5551G. Solidny i niezawodny. Acery były kiepskie jakies 5-7 lat temu, ale widać poprawili warsztat ;-)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
quatrolibro
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 27 cze 2011, 08:54
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Która firma laptopów?

Post autor: quatrolibro »

Dell... nie wiem jak w droższych modelach, ale w tych tańszych nie przykłada wagi do kultury pracy = głośne wiatraki, czasem mocne grzanie się. Mój Vostro nie do końca dobrze współpracuje z Linuxami (używam systemy z rodziny Ubuntu od 10.10) i bywało różnie poczynając od problemów z odpaleniem dystrybucji z livecd / czy usb po trwającą od początku do dzisiaj jazdą z hybrydową grafiką - niesławny nvidia-optimus. Kuleje najbardziej chłodzenie które nie jest prawidłowo sterowane przez system - często dmucha na zimne na pełnych obrotach (pod win 7 nie ma takich problemów). Oczywiście w ciągu ostatnich lat mogło to się zmienić i nowe modele są lepsze. Z serwisu raz korzystałem, nie działał subwoofer a oni wymienili wszystkie bebechy z wyjątkiem dysku, procka procka karty i szuflady dvd. Szkoda że to nie pomogło przy okazji na dziwne cichutkie prum prum jakie wydaje ten komputer ze środka jak chodzi na zasilaczu. Nie wiem czy kupił bym jeszcze raz Della, na pewno nie Vostro który uważam teraz za komputer dla magazyniera, a na rynku już pojawiło się więcej modeli z matową matrycą i to na pewno lepszą bo gorszej jak mam nie widziałem.
Z zalet mogę wymienić obok serwisu NBD o który łatwiej u Della niż u innych producentów zaliczyć mogę duży touchpad i podświetlaną klawiaturę, swobodę rozkręcania i czyszczenia (brak plomb).
O HP (Probook) mam tylko trochę lepsze zdanie co do kultury pracy, matrycy, współpracy z Linuxem, ale też nie jest idealnie, potrafi być i cichy i głośny na przemian, grzeje się trochę bardziej, a touchpad nie ma prawokliu.

Temat bardzo ogólny, bo przecież każdy produkuje różne serie na różne potrzeby i kieszeń i te serie mogą się bardzo różnić.
Kubuntu 12.10, KDE 4.11, Kernel K8_64bit
Dell Vostro 3750, i5-2410M, Intel HD Graphics 3000/nVidia GT 540 (Optimus), Intel Wireless N-1030
Awatar użytkownika
drzewiec
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2013, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Która firma laptopów?

Post autor: drzewiec »

Powołując się na opinię teścia - informatyk w dużej skandynawskiej firmie, partner Microsoftu czy jakoś tak - tylko Dell. Tzn Dell lepszy jakościowo, ale HP (2gi pod względem jakości) ma lepszy serwis.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Która firma laptopów?

Post autor: mistrz1 »

A ja mam HP Compaq i działa OK, zarówno pod Windowsem, jak i Kubuntu. Faktycznie, jak wspomniał Jusko obudowę ma dosyć ciepłą, ale nigdy się nie usmażył, ani nie wyłączył w wyniku przegrzania, a sprawuje się już sześć lat. Co do polskiego serwisu HP to nie mam dobrego zdania, a na własnej skórze doświadczyłem.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
Awatar użytkownika
LUKER
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 158
Rejestracja: 28 mar 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Która firma laptopów?

Post autor: LUKER »

T o i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Mam (miałem) Acer'a , HP, HP Compaq, Lenovo.
I wszystko jedno - każdy dobry.
Ja kupuję laptopy , które moim zdaniem mają najkorzystniejszą
relację Cena/Jakość oraz co ważne muszą być wygodne.
Mniejsza o markę, przy zakupie zwracaj uwagę na układ klawiatury,
bo niektóre firmy niepotrzebnie kombinują jak koń pod górę
z układem klawiszy; sprawdź pod palcem jak się klawiatura sprawuje.
Po drugie zwracaj uwagę na liczbę portów USB i ich umiejscowienie
a także na inne ważne wejścia/wyjścia (np. HDMI)
Marka jest teraz już sprawą drugorzędną.
Po pierwsze ma być wygodnie i praktycznie :)
Bo to w końcu narzędzie pracy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości