Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Porady sprzętowo-handlowe
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: ubumaniak »

Witam,
Poszukuję taniego, używanego laptopa do multimediów i offica. Chciałbym, aby miał dwurdzeniowy procesor, matową matrycę, oraz displayport lub hdmi. Zastanawiałem się nad lenovo t61, ma ktoś ten model ?
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: Laos »

Witam
Ja mam T61 15,4 cala ekran i jestem bardzo zadowolony, jak zawsze z Thinkpadów.
Pozdrawiam
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: ubumaniak »

Jaką wersje linuxa masz na nim, i czy udało Ci się uzyskać dźwięk po displayport?
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: xxx666xxx »

Dell Latitude E-Series jest też w tej cenie i posiada Core2Duo oraz do wyboru są wersje ze zintegrowanym układem Intel 3000HD (czerpie z RAMu komputera) oraz z dodatkowo NVidia NVS 160M (256MB pamięci własnej). Matryca matowa 15,4 cali w układzie 16:10 o różnych rozdzielczościach (mój ma 1440x900). Maksymalnie obsługuje 8GB RAM i procesor T9600-C2D 2.8GHz z 6MB Cache L2 (Tyle co w najmocniejszych i5 i najsłabszych i7), jest też możliwość instalacji modułu 3G (jest złącze na płycie głównej) i pełno innych bajerów w zależności od modelu. Ten co ja mam opisany w stopce kosztował 1000zł. Display Port jest i wszystko w nim działa. Pod linuksem laptop sobie bez trudu (i na integrze i na dedykowanej grafice) radzi nawet z filmami Full HD (w formacie *.mkv). Na linuksie moim zdaniem najlepiej śmiga (szczególnie na Debianie). Najlepiej na nim działał Ubuntu w wersji 13.04 (ale niestety już nie ma wsparcia... więc odpada), 12.04.3 działał do czasu jakiejś aktualizacji i się sam z siebie posypał przy zwykłym update systemu. natomiast 13.10 w wersji finalnej już na starcie pluł setkami błędów i sobie go darowałem (dziwne bo w wersji testowej działał z 3/4 mniej błędów na koncie). Debian 7 Wheezy działa bardzo dobrze. Poza tym na 12.04.3 nie działał mi gtkPOD i nie dało się tego naprawić (a na 13.04 działał) a to był dla mnie dość istotny i ważny dla mnie program (program do synchronizacji komputera z IPOD'em Classic) który działa także bez problemów w Debianie.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: ubumaniak »

Właśnie tak ciągle się zastanawiam nad lenovo t 61 i dell e-6400. Za delllem przemawiają nieco lepsze parametry, a jak z solidnością, i jakością matrycy?
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: xxx666xxx »

Nie wiem jak to porównać gdyż nie miałem Lenovo T61 ale Dell (E6500) mam i powiem śmiało, że kawał porządnej maszyny. Obudowa w połowie ze stopu aluminium. Matryca daje ładne żywe kolory. Mimo, że kupiłem używany (Leasing) to zawiasy trzymają dobrze i nie mają luzów. Jak za tę cenę to jestem zadowolony ze sprzętu a podświetlana klawiatura to już niezły bajer taki dla szpanu ;) Mimo iż komputer już trochę lat ma niczym nie ustępuje od współczesnych. Ma nawet złącze e-SATA, złącze Fireware IEEE 1394 (np. do kamer cyfrowych DV), kamerkę web 2MP z mikrofonem i czytnik kart SD. Wszystko poza czytnikiem linii papilarnych i czytnikiem kart chip'owych (też taki bajer jest) zarówno Ubuntu jak i Debian rozpoznają.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Laptop do biura i multimediów w kwocie do 999 PLN

Post autor: Laos »

ubumaniak pisze:Jaką wersje linuxa masz na nim, i czy udało Ci się uzyskać dźwięk po displayport?
Mam Lubuntu 13.10 i wszystko działa, w tym klawisze funkcyjne. W moim T61 nie mam Displayportu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości