Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Porady sprzętowo-handlowe
bubułka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2013, 12:13
Wersja Ubuntu: 11.10

Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: bubułka »

Szukam laptopa, który będzie wykorzystywany przeze mnie głównie w pracy. Słowem, całe moje życie zawodowe będzie w nim się znajdować. Chciałbym mieć niezawodną maszynę, która by mi nie przeszkadzała po prostu. Cena do 3 tys PLN, macie jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: ethanak »

sprecyzuj słowo "praca".
jesteś księgowym, pisarzem, programistą systemów ERP czy może montażystą video?
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: xxx666xxx »

Laptop do 3 000 zł? Też za takim się rozglądam i na moje oko wpadła Toshiba P75 albo S75 ( "S" różni się tylko tym, że ma ekran dotykowy). Po krótce konfiguracja jego to: Intel i7 / 16GB RAM / 750GB lub 1TB HDD / Grafika Intel HD 4600 do 1,7GB pamięci graficznej pobieranej z RAM / matryca Full HD 17,3" / Nagrywarka DVD-RW... Myślę, że to sensowna konfiguracja która starczy na kilka dobrych lat osobie niezbyt wymagającej. Ze względu na grafikę Intel laptop kompatybilny z linuksem bez dodatkowych sterowników. Można kupić na alle... ;)
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Ecoscott1858
Wygnańcy
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014, 00:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: Ecoscott1858 »

A Lenovo IdeaPad Z510? Do 3 tysięcy można kupić z i7, 8GB ramu 1TB i 8GB SSHD (ale to dla mnie zbędne) 15,6 cala takze w razie podróży nie będzie problemów z wagą. Chyba, że jesteś przeciwnikiem Lenovo bo chińczyk. Wtedy nic nie poradzę
berniekk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2008, 17:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: berniekk »

Miałem wieczorkiem założyć temat byście i mi coś doradzili odnośnie zakupu, ale póki się jeszcze mocno waham co dokładnie chcę to podłączę się tutaj:)
@Ecoscott1858 Ty korzystasz może z tej serii ideapad z510? Bo ze względu na dość dobre parametry w stosunku do ceny + matowa matryca, mocno interesowałem się tym laptopem. Mam słabe pojęcie o komputerach i nie wiem czy kupno sprzętu z zabudowaną baterią to dobry pomysł? I czy nie sprawia Ci on większych problemów pod linuksem?
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: zibiboniek1 »

tutaj są certyfikowane laptopy/pc pod ubuntu http://www.ubuntu.com/certification/desktop/
kesser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2005, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: kesser »

Kurcze widzę, że wysyp poszukujących też się rozglądam w budżecie 2500,00.
Ta Toschiba wygląda zacnie ciekawe jak ze wsparciem dla pingwina?
Do tej pory miałem ibm T43 i t60p ten ostatni mnie trochę zawiódł bo ma tendencję do grzania trzeba często czyścić układ chłodzący.
Laptop głównie do programowania + filmy.
Lenovo w obecnym wydaniu nic mi nie mówi myślałem nad modelami 500 np. G510 ale nie ogarniam literek (G, Z etc.)
Warunek to dysk SSD mam takowy w T60p ale nie zawsze da się przełożyć ;-) .
Jakieś jeszcze propozycje?
berniekk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2008, 17:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: berniekk »

Ja to w sumie nic ciekawego nie znalazłem :(
W przedziale cenowym do 2600 z matową matryca to znalazłem tylko ASUS X550VC, który również nie jest pozbawiony wad, m.in. nie ma najlepszej klawiatury. Teraz sam nie wiem czy go kupić, czy szukać jakiegoś innego modelu. Jest jeszcze ten lenovo 510 ale boję się tej zabudowanej baterii w tym modelu. Wersja G z tego co się orientowałem przeglądając różne konfiguracje to laptopy z matrycą błyszczącą.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: igotit4free »

zibiboniek1 pisze:tutaj są certyfikowane laptopy/pc pod ubuntu http://www.ubuntu.com/certification/desktop/
Przy czym przed zakupem zawsze należy sprawdzić konfigurację danego egzemplarza bo nagminnie zdarzają się kwiatki typu laptop XYZ ma certyfikat Ubuntu, ale wifi na nim nie działa ... potem się okazuje, że do testów poszedł z kartą Intela, a w sklepie miał Broadcoma;>
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
kesser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2005, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: kesser »

Na rynku szału nie ma znalazłem coś takiego http://dell.strefamarek.allegro.pl/lapt ... 3ynbd.html z linuxem na pokładzie czyli powinno wszystko działać tylko nic mi kompetnie konfiguracja nie mówi. O Dell'ach wogóle nic nie wiem nigdy nawet nie dotykałem laptopów tej firmy.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: xxx666xxx »

Ja miałem Dell D600 a teraz jeszcze mam E6500 i charakteryzują się przede wszystkim solidnością i niezawodnością. No i są wydajne. Markowe więc drogie toteż w granicy cenowej do 3 000 zł konfiguracja nie będzie szałowa. Toshiba tańsza i myślę wydajniejsza biorąc pod uwagę procesor i7 oraz 16GB DDR3... i mam zamiar ją kupić w najbliższym czasie.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Ikaci1119
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:19
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: Ikaci1119 »

berniekk - ten ASUS nie jest takim złym pomysłem szczerze mówiąc. Co do Lenovo - posiadam G580 i matryca jest błyszcząca to fakt, jednak nie odbija ona tak mocno światła jak ma to miejsce w przypadku niektórych lapków spod marki HP
berniekk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 27 sie 2008, 17:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: berniekk »

Troszkę nieaktualne bo akurat 2 dni temu zakupiłem lenovo e540. Byłem już przekonany do tego asusa bo za bardzo nic innego w tym przedziale cenowym nie widziałem. Ale zauważyłem, ze w serii lenovo edge są również laptopy z dedykowaną grafiką i akurat ten model wybrałem. Na chwilę obecną ciężko mi oceniać zakup, ale podoba mi się zamontowana w nim matryca. Z grafiką i wifi pod ubu 14.04 też nie było żadnych problemów. Czasami się zawiesza system graficzny, ale to zapewne wina niedoróbek w systemie
Ikaci1119
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:19
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: Ikaci1119 »

A jak u Ciebie wygląda sprawa ze spasowaniem lapka? Bo pod touchpadem z prawej strony dość mocno się odgina. Niby to wada wszystkich laptopów tej marki i niewiele zmienia w użytkowaniu, ale tworzy jakiś dyskomfort
Theroni94
Wygnańcy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2014, 20:44
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: Theroni94 »

Za tą kwotę można kupić już na prawdę dobrego laptopa ... ja na twoim miejscu rozejrzał bym się za lenovo albo za toshiba ponieważ jak dla mnie to jedne z lepszych laptopów, ale najlepiej popytać w sklepie
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Jaki laptop do 3 tys. PLN?

Post autor: xxx666xxx »

Pamiętacie jak wyżej wspominałem o Toshibie P75? Kupiłem ją za 2.914 zł (włącznie z przesyłką) zatem zalicza się do laptopa z tematu. Konfiguracja w stopce. Jedyne z czym mam problem to Wi-Fi (ale jest to do obejścia np. przez kartę na USB lub po utracie gwarancji wymiana karty na bardziej zjadliwą dla linuksa) tak to wszystko śmiga prawidłowo out-of-box. Ogólnie bardzo jestem zadowolony ze sprzętu... Polecam!
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości