Jaki system i komputery dla redakcji?

Porady sprzętowo-handlowe
santiago90
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2014, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Jaki system i komputery dla redakcji?

Post autor: santiago90 »

Witam,

chciałbym się poradzić doświadczonych użytkowników o kilka aspektów. Mianowicie chodzi mi o coś takiego, że chciałbym otworzyć redakcję dla pewnego czasopisma i potrzębowałbym zakupić kilka komputerów ewentualnie je złożyć z części allegro ;)

Jako, że jest to praca redakcyjna, czyli wrzucenie posta/artykułu poprzez portal, obróbka zdjęcia i jego opublikowanie na portalu.

I czy jest sensowne, aby zbudować komputery z części, typu jednordzeniowy procesor, dysk 40gb, karta graf. zintegrowana z płytą itp (chodzi mi o to, że mam dostęp do takich części - nowych zapakowanych po wyjątkowo niskich cenach), a potem załadować na nich systemy w postaci kubunciaka?

Sam z niego korzystam na komputerze klasy netbook w edycji 14.04 i powiem, że chodzi mi bajecznie płynnie i bez zacięć :)

Więc dostanę jakieś poradnictwo? :)
jirajamgo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 241
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jaki system i komputery dla redakcji?

Post autor: jirajamgo »

Powiedział byś co to za podzespoły bo jak to pentium 3 to ... a to że są nowe zapakowane nie ma znaczenia szczególnie procesory.
Linux Mint 17 Mate 32bit jądro 3.15.0 RC8 + włączony Zram
Sprzęt; C2D e6750 2x2.66GHz 4Mb Cache, ram DDR2 2Gb 667mhz, Geforce 8600gt 256mb ddr3, dyski; 120Gb WD + 80Gb WD + 120Gb Hitachi 2,5cala Karta dźwiękowa Creatice Sound Blaster Live + przedni panel
Awatar użytkownika
michas2224
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 308
Rejestracja: 22 mar 2011, 19:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Jaki system i komputery dla redakcji?

Post autor: michas2224 »

Jakie parametry(procesor, ram, karta graficzna)??. To ważne bo jeśli chcesz postawić kubuntu 14.04 to musisz wiedzieć że tej dystrybucji potrzeba co najmniej 1 GB RAM do płynnego działania.
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki system i komputery dla redakcji?

Post autor: zibiboniek1 »

michas2224 pisze:Jakie parametry(procesor, ram, karta graficzna)??. To ważne bo jeśli chcesz postawić kubuntu 14.04 to musisz wiedzieć że tej dystrybucji potrzeba co najmniej 1 GB RAM do płynnego działania.
1GB ramu to stanowczo za mało, chyba że dla lubuntu i to też nie za bardzo, także ramu min 2GB, cpu min pentium 4, no i grafika najlepiej jakaś nvidia min. serii 8xxx ja bym to tak widział, a jeśli integra to celuj w jakiegoś intela.
Awatar użytkownika
nadilaniumu
Wygnańcy
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2014, 16:51
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Hewlett-Packard Compaq NC4200

Re: Jaki system i komputery dla redakcji?

Post autor: nadilaniumu »

spokojnie Ci wystarczy do internetu i obróbki zdjęcia, jeszcze zapas zostanie :D spójrz na model który mam wpisany w rubryce "loklizacja".Wszystkie parametry które opisałeś mu odpowiadają. I nawet z 3D daje radę w LibreOffice Draw.
Orzechowate (Juglandaceae) – rodzina roślin z rzędu bukowców (Fagales).
Liście - skrętoległe, nieparzystopierzaste, bez przylistków, aromatyczne.
Kwiaty - zebrane w kotki lub kłosowate kwiatostany.
Owoc - pestkowiec lub orzech, nasiona bezbielmowe.
santiago90
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2014, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Jaki system i komputery dla redakcji?

Post autor: santiago90 »

Dzięki wam za odpowiedzi, wszystkie mają po gig ramu, procki penty 4, grafa integra, 20gb dyski. Powiem wam tak chodzi, bez zacinania się, tylko nie rozumiem czemu pomiędzy 12.04 a 14.04 jest taka rozbieżność jeśli chodzi o ilość zajmowanego miejsca 4.4 a 6.4 gb na dysku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości