Broadband modem który działa bez konfiguracji

Porady sprzętowo-handlowe
jeltz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2014, 22:16
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Broadband modem który działa bez konfiguracji

Post autor: jeltz »

Potrzebuję dla firmy kupić kilka-kilkanaście modemów jako alternatywna droga dostępu do internetu. Pracownicy są zdalni i raczej nie poradzą sobie z konfigurację modemu więc potrzebuję czegoś co da się skonfigurować kreatorem Ubuntu.

Wiecie może który z dosępnych modemów u polskich operatorów będzie dało się zainstalować bezproblemowo na Ubuntu 14.04?
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Broadband modem który działa bez konfiguracji

Post autor: zibiboniek1 »

Tutaj masz część modemów kompatybilnych z ubuntu https://wiki.ubuntu.com/NetworkManager/ ... band_cards
jeltz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2014, 22:16
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Broadband modem który działa bez konfiguracji

Post autor: jeltz »

To nie zupełnie mi pomaga. Nie mam czasu sprawdzać wszystkich modemów dostępnych na rynku, porównać z listą, kupić i przekonać się, że nie działają.

Testowałem już kilka modeli dostępnych w sieciach Play i Orange. Dwa z nich opisane są jako działające bezproblemowo (np. Option Icon), ale z 14.04 nie chcą się poprawnie uruchomić. Stąd moje pytanie czy możecie coś polecić z czego sami korzystacie i wiecie, że nie ma problemów z konfiguracją.
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Broadband modem który działa bez konfiguracji

Post autor: zibiboniek1 »

Option icon ma moja mama i problem jest ale nie tyle z modemem co z kartą orange, ponieważ orange stosuje jakieś zabezpieczenie karty pinem o który prosi ubuntu, a którego orange niby nie ma lub nie chce podać ( i nie chodzi o standardowy pin karty) chodzi o ten temathttp://www.orange.pl/fid,4002278347,id, ... hread.html i pisałem również tutaj ->viewtopic.php?f=137&t=169094
A co do modemu to ja używam np. huaweii e173-u2 i jeszcze mam jeden ale gdzieś się zawieruszył i też chodzi out of the box. Jak znajdę to napiszę jaki to model.
jeltz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2014, 22:16
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Broadband modem który działa bez konfiguracji

Post autor: jeltz »

Wielkie dzięki za pomoc.

Wygrzebałem bardzo stary Huawei e220 i wszystko działa. Teraz tylko muszę kupić kilka takich starszych modemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości