Czy ma sens wymiana hybrydowego Seagate 1tb (ST1000LM014) na VelociRaptora?

Porady sprzętowo-handlowe
Lapsio
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 117
Rejestracja: 14 sie 2010, 10:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Czy ma sens wymiana hybrydowego Seagate 1tb (ST1000LM014) na VelociRaptora?

Post autor: Lapsio »

Witam. Mam taki problem, ze ten Seagate tak mi sie dusi, ze czasem to mi az go zal bo komputer lapie kompletnego freeza na pol minuty jak cos kopiuje, czy jak startuja maszyny wirtualne i slysze jak on sobie skrobie, skrobie, a indykator uzycia dysku nie gasnie nawet na chwile. Mam wrazenie, ze ten dysk tak naprawde jest bardzo cienki, wyhypowany tym malenkim SSD, a po prostu pracuje na wystarczajaco duzych plikach zeby te 8gb bylo absolutnie niewystarczajace. No zreszta chyba to mowi samo za siebie ze nawet ramu mam wiecej bo 16gb, a bywa ze mi ledwo starcza. SSD chyba nie wchodzi w grę bo musi byc 1tb (i tak sie ledwo mieszcze, teraz mam 80 gb wolnego), a wyjatkowo nie ufam temu budzetowemu 1tb Samsunga. W desktopie uzywam macierzy RAID 5 z Seagate NAS i chodzą bardzo elegancko wiec nie sadze zebym musial miec SSD, pomijajac fakt ze im zwyczajnie nie ufam ze wzgledu na awaryjnosc. A moj komputer lubi sie awaryjnie wylaczyc w srodku pracy od przegrzania CPU/GPU, co jak slyszalem bardzo nieprzyjemnie sie odbija na SSD. Stad pomyslalem o VelociRaptor, bo to chyba najszybszy dysk 2.5" HDD jaki mozna dostac i przy tym chyba calkiem porzadnej jakosci pod wzgledem awarii skoro dają 5 lat gwarancji

-- 11 lip 2014 19:49 --

No dobra, fail. VelociRaptor ma 15mm wysokosci w porownaniu do 9.5mm typowego HDD 2.5". Niestety nie zmiesci mi się. Czy są jakies alternatywy? Ktos polecil WD Scorpio Black ale one sa tylko do 750 gb to nie da rady :C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości