Linux + Składak - Na co powinienem uważać?

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Linux + Składak - Na co powinienem uważać?

Post autor: Hwiparam »

O na taki trochę luźniejszy temat sobie pozwolę :mrgreen:
Od jakiegoś już czasu zbieram się do składania swojego pierwszego pełnoprawnego PC i możliwe, że w przeciągu najbliższego ~roku uda mi się dopiąć swego stając przed doborem podzespołów do nowej maszyny. Stąd moje pytanie, gdyż obecnie na hardware znam się dość mizernie... Na jakie sprawy powinienem zwracać uwagę przy składaniu klasycznego "blaszaka"? Póki co wiem tyle, że AMD to zuo, w które nie ma większego sensu się pakować... No i na tym moja "branżowa" wiedza się chyba kończy. Czy poza sprawą z AMD/Radeonami są jeszcze podobne kruczki (cały czas mowa o stacjonarkach), które mogą mi na dłuższą przysporzyć kłopotów? Nie jestem jakimś orłem w tym temacie, a kiedy już przyjdzie co do czego, nie chcę zostać na lodzie...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Linux + Składak - Na co powinienem uważać?

Post autor: Rafcio »

Hej,
wszystko zależy jaki masz budżet przeznaczony na swoją jednostkę i do czego ma służyć , tutaj na pewno pod względem wydajnościowym i co najważniejsze zgodnym z Linux jest jednostka oparta o chipset intel , chociaż amd też daje rade i grafika Nvidia.
Ja mam taki swój schemat w składaniu PC-ta , płyta Gigabyte na intelu , pamięć kingston , zasilacz chieftec , dysk WD-ek z serii black , procesor graficzny Nvidia Geforce.
Debian Jessie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości