Asus ET2221AUKR-B013K A6-535 - czy to dobry wybór pod Ubuntu?

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
TheKrzychuuuuu
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2011, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Zakopane

Re: Asus ET2221AUKR-B013K A6-535 - czy to dobry wybór pod Ubuntu?

Post autor: TheKrzychuuuuu »

Nie sprecyzowałeś do czego ma służyć komputer. Jeżeli chodzi o codzienną pracę to jak najbardziej, jednak jeżeli chodzi o nowsze gry raczej bym tego systemu nie instalował. Ubuntu ma przewage nad innymi systemami, ponieważ jest bezpieczny, stabilny i darmowy. Na upartego można grać w gry przez Wine, ale nie wiem jak sprawa wygląda z nowszymi tytułami czy gry nie będą po prostu przycinać. W dodatku ubuntu ma wiele darmowych odpowiedników z innych systemów (programy graficzne, 3d, pakiety biurowe itd.) i to wszystko w cenie 0zł :D
Uczcie się ortografji, i interpunkcji!
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Asus ET2221AUKR-B013K A6-535 - czy to dobry wybór pod Ubuntu?

Post autor: bear7 »

TheKrzychuuuuu pisze:Nie sprecyzowałeś do czego ma służyć komputer.
Nie wydaje mi się, aby kolega pytał, czy komputer ten nadaje się do grania pod Ubuntu, czy też nie. Kolega raczej pyta, czy ten komputer będzie współpracował z Ubuntu, czy nie będzie problemów z działaniem sprzętu.

@klient001,
ciężko jest znaleźć w sieci, na jakich podzespołach ten komputer funkcjonuje. Jedyna wzmianka to procesor i karta graficzna. Osobiście, unikam kart ATI, bo nie mam do nich zaufania. Jeżeli masz możliwość "położenia łap" na tym komputerze przed jego zakupem, to sprawdziłbym, jak zachowują się na nim Ubuntu, czy też Mint (o ile ten system udostępnia taką możliwość) uruchomione z nośnika instalacyjnego w trybie Live.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości