Strona 1 z 1

Komputer składany pod Linuksa.

: 14 sty 2015, 21:30
autor: Noe1
Witam
Mam zamiar zakupić nowy komputer .
Będę używał Ubuntu.
Czy istnieje coś takiego jak pc składany pod Linuksa?
Z góry dziękuję za informacje .

PS:Dostępność oprogramowania i sterowników .Optymalizacja komputera pod kątem gier na Steam.

Re: Komputer składany pod Linuksa.

: 15 sty 2015, 20:42
autor: Hwiparam
Istnieją to raczej podzespoły mniej lub bardziej z Linuksem zgodne. Jeśli chcesz uniknąć problemów, to w pierwszej kolejności odpuść sobie produkty AMD. Kartę graficzną jeśli już, to bierz od NV, a procek intelowski i powinno być git. O ile nie będziesz miał jakiejś kompletnie odjechanej egzotyki, ale w stacjonarkach to się raczej chyba nie zdarza. Tak czy inaczej, przed zakupem już konkretnego sprzętu, dobrze jest sprawdzić w Google, czy płyta/karta X nie stwarza jakiegoś problemu pod Linuksem.

Re: Komputer składany pod Linuksa.

: 15 sty 2015, 21:45
autor: Noe1
O to właśnie mi chodziło.
Dzięki za pomoc.

Re: Komputer składany pod Linuksa.

: 16 sty 2015, 02:01
autor: socrates
Co Wy tak się tu wszyscy boicie tych kart ATI?
Miałem kilka różnych tych kart przy różnych komputerach i jakoś nigdy nie miałem z nimi problemu. Są sterowniki otwarte i są sterowniki zamknięte co kto woli. Różnica między kartami chyba jedynie jest taka że ATI trudniej się instaluje.
Nie wiem jak jest z wydajnością ponieważ nie używam od wielu lat windowsa i nie mam porównania. Ale podejrzewam że powinno być w miarę podobnie.
Jeżeli ten komputer ma służyć do grania poprzez steam to radzę zapoznać się wcześniej jakie tytuły są tam dostępne pod linuksa żeby nie było rozczarowania...

Re: Komputer składany pod Linuksa.

: 16 sty 2015, 10:59
autor: Hwiparam
Jeśli chodzi o Radeony, to najwięcej do życzenia pozostawia długość okresu oficjalnego wsparcia. No ale jeśli wymienia się kartę raz na rok-dwa, to w sumie różnicy wielkiej chyba nie ma.