Laptop Asus X401U - Autocad, RAM

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
Killua
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2016, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce

Laptop Asus X401U - Autocad, RAM

Post autor: Killua »

Witam,
chciałbym prosić Was o radę, aktualnie posiadam laptop ASUS X401U. Komputera używam tylko i wyłącznie do pisania prac na uczelnie, przeglądania Internetu itd. Laptop ogólnie chodzi bardzo wolno, wolno ładują się strony, programy, przycina go itd. Na komputerze, wcześniej zainstalowany był system Windows 8. Od około 5 lat, korzystam głownie z Ubuntu – teraz od ponad roku ze środowiska Xbuntu, z którego jestem zadowolony i raczej nie planuje zmieniać.

Na uczelni zaczynamy wykonywać coraz więcej projektów w programie AutoCAD, mam bardzo negatywne wspomnienia dotyczące pracy tego programu kiedy korzystałem z niego kilka lat temu na Ubuntu (jeszcze na komputerze stacjonarnym). Dla świętego spokoju chciałbym obok mojego Xubuntu postawić, Windows 7/8, na którym tylko i wyłącznie korzystałbym sobie z Autocada, jakiś czas temu kiedy próbowałem postawić dwa systemy obok siebie Xubuntu + W7 , prędkość komputera wynosiła dosłownie 0, dlatego też całkowicie zrezygnowałem z W7. Wydaję mi się, że jest to spowodowane małą ilością RAM, niestety ale nie znam się za bardzo na tych rzeczach.

Moje pytania do Państwa są następujące.
Czy do podanego powyżej laptopa wystarczy dokupić RAM, żeby uciągnął koło siebie dwa takie systemy i zachował dość dobrą prędkość?
Czy w ogóle na takim sprzęcie (po ew dokupieniu RAM), AutoCAD będzie działał w miarę płynnie?
Czy macie jakieś inne spostrzeżenia, rady lub sugestie?

Specyfikacja laptopa:
http://laptopy.benchmark.pl/test-laptop ... x060h.html

Zrzut ekranu pracy RAM
http://www.zimagez.com/zimage/screensho ... 162730.php

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Laptop Asus X401U - Autocad, RAM

Post autor: mario_7 »

Liczba systemów obok siebie nie ma znaczenia jeśli chodzi o zużycie RAM-u - uruchamiają się one i działają niezależnie.
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach 2 GB pamięci operacyjnej to nie jest dużo i podwojenie tej liczby z pewnością wpłynęło by na komfort pracy.
Co do wymagań pod konkretny program - musisz sprawdzić co na ten temat pisze producent oprogramowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości