Laptop dla współpracownika

Porady sprzętowo-handlowe
muszek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:03

Laptop dla współpracownika

Post autor: muszek »

Cześć,

Dochodzi nam programista, chce pracować pod Linuksem. Ja wprawdzie używałem Linuksa przez jakichś 10 lat, ale trzy lata temu przestałem i nie do końca się orientuję w sytuacji sprzętowej. Potrzebuję kupić mocny komputer (16GB RAMu, i5 lub i7, przyzwoita klawiatura, najlepiej ekran piętnastocalowy, bo chłopak deklaruje, że ma wielkie paluchy. Grafika nie ma żadnego znaczenia.). Zagadnienie kluczowe - nie chcemy się wozić z instalowaniem sterowników, więc albo coś z preinstalowanym systemem, albo coś, gdzie wiadomo, że nie ma problemów ze sterownikami. Nie chcę sprowadzać ze Stanów, bo mi jeszcze zatrzymają na cle, a sprzęt jest potrzebny na początek kwietnia. Najchętniej kupiłbym w Polsce.

Jakie mam opcje w 2018?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Laptop dla współpracownika

Post autor: mario_7 »

Może jakiś Dell Vostro z preinstalowanym Ubuntu?
muszek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:03

Re: Laptop dla współpracownika

Post autor: muszek »

mario_7 pisze: 21 mar 2018, 14:56 Może jakiś Dell Vostro z preinstalowanym Ubuntu?
Rozmawiałem przed chwilą z przedstawicielem Della. Mają dwa modele z Ubuntu, oba niekonfigurowalne z 8GB RAM'u i HDD (nawet w OP nie pomyślałem, żeby wymienić SSD jako wymóg...).
TECUMSEH12
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 02 cze 2014, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Laptop dla współpracownika

Post autor: TECUMSEH12 »

Nie sprawdzałem czy Toshiba jeszcze robi laptopy, ale na tym http://www.toshiba.pl/discontinued-prod ... -p200-1i4/ od kilku lat testuję różne dystrybucje. Było - Lubuntu, Kubuntu, Mint 17 i 18, openSuse 42 i coś jeszcze. Aktualnie jest Netrunner. Wszystko działa zaraz po instalacji. Nie sprawdzałem tylko kamerki ale ona do niczego nie była mi potrzebna.
Anarchia w samym środku mojej głowy
Mój mózg pracuje niezależnie
I nikt mi nie może zakazać myślenia
Anarchia w głowie to początek wyzwolenia
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Laptop dla współpracownika

Post autor: mario_7 »

muszek pisze: 21 mar 2018, 15:11
mario_7 pisze: 21 mar 2018, 14:56 Może jakiś Dell Vostro z preinstalowanym Ubuntu?
Rozmawiałem przed chwilą z przedstawicielem Della. Mają dwa modele z Ubuntu, oba niekonfigurowalne z 8GB RAM'u i HDD (nawet w OP nie pomyślałem, żeby wymienić SSD jako wymóg...).
Nie wiem co to za przedstawiciel, ale w polskich sklepach widziałem ten model w wersji z Ubuntu: http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/ ... -laptop/pd
Jest SSD i do 32GB RAM.
Inne modele (większe) też mają podane, że występują z Ubuntu, więc pewnie też da się kupić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości