Jaki laptop dobrze chodzi pod Ubuntu?

Porady sprzętowo-handlowe
castor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2006, 13:39

Post autor: castor »

Dell Latitude C840 - wszystko dziala!

osobiscie uzywam APM nie ACPI aczkolwieg ACPI z Ubuntu dziala bez zarzutow.


pozatym polecam ponizsze strony przed zakupem sprzetu:

- http://tuxmobil.org/mylaptops.html
- http://www.linux-laptop.net/
pozdrawiam
castor
Corn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2005, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Toshiba satellite L20-183

Post autor: Corn »

Przez pierwsze dwa miesiące nie potrafiłem poradzić sobie z grafiką (ati). Była tylko konsola. Próbowałem 5.04, 5.10, 6.04 :) i nic. Rozwiązanie okazało się, jak to zwykle bywa, banalne. Zmiana sterownika z "ati" na "vesa" rozwiązało problem. Nie było potem też żadnych problemów z instalacją sterów ati. Edit: ale sterowniki nie wspolpracuja w pełni z kartą :]
Edit2: Działa ati :D dzięki pomocy

Nie działa wskaźnik baterii, nie wiem czy to "przypadłość" czy co, ale nie działa. Nie próbowałem tego jeszcze w żaden sposób naprawiać.

Poza problemami z grafiką i baterią nie zauważyłem żadnych niedociągnięći mam nadzieje, że nie zauważe...
Awatar użytkownika
maris
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2005, 19:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

ASUS A6VC

Post autor: maris »

ASUS A6VC - troche zabawy przy instalacji bylo (glownie jesli chodzi o karte dzwiekowa) ale dziala :)
Nieudalo mi sie uruchomic kamery i czytnika kart.
Nie wiem jak jest z Wifi (karte wykryl wiec pewnie dziala, ale nie testowalem)
rekrutacja

Post autor: rekrutacja »

brii pisze:Polecam IBMy - dowolne - zero problemów, sprzęt bardzo popularny na zachodzie, dobrze znany przez developerów. Obsługa wszystkich funkcji typu ACPI działa doskonale w każdym IBMie.
Potwierdzam. Dwa dni temu kupilem mojej dziewczynie Ibm X20 (maly i lekki, CD w stacji dokujacej) - instalacja Ubuntu polegala na wlozeniu plyty i kilkakrotnym wcisnieciu enter (najdluzej zajelo nam wybranie nazwy uzytkownika :-))). Cala reszta zadzialala automagicznie.
Za to dzisiejszy dzien caly spedzilem na instalowaniu ubuntu na toughbooku panasonica - touchscreen byl masakra...
ale juz dziala :-)
brii

Post autor: brii »

rekrutacja pisze:
brii pisze:Polecam IBMy - dowolne - zero problemów, sprzęt bardzo popularny na zachodzie, dobrze znany przez developerów. Obsługa wszystkich funkcji typu ACPI działa doskonale w każdym IBMie.
Potwierdzam. Dwa dni temu kupilem mojej dziewczynie Ibm X20 (maly i lekki, CD w stacji dokujacej) - instalacja Ubuntu polegala na wlozeniu plyty i kilkakrotnym wcisnieciu enter (najdluzej zajelo nam wybranie nazwy uzytkownika :-))). Cala reszta zadzialala automagicznie.
Za to dzisiejszy dzien caly spedzilem na instalowaniu ubuntu na toughbooku panasonica - touchscreen byl masakra...
ale juz dziala :-)
:grin:
shadok

Post autor: shadok »

mam 6110 ek110es, uruchomilem praktycznie bez problemow 5.04 live na nim, ale mam jeden problem uruchomil sie w rozdzielczosci 1280x1024, a matryca tego laptopa chodzi na 1400x1050, ktos wie jak go uruchomic na w/w rozdzielczosci?
architekt

Post autor: architekt »

AMILO PRO V8010

Ubuntu 6.04 - system postawil sie bez problemu,
wlan dziala, ale tylko przy pomocy ndiswrapper'a
sieciowka - dziala
wyjscie telewizyjne - dziala
firewire - nie mam jak sprawdzic
czytnik kart sd - nie wiem jak to zmusic do dzialania ;) (tu prosba jak by ktos wiedzial jak to ruszyc to prosze o pomoc)
PCMCI - nie posiadam, nie sprawdzalem...
modem - nie sprawdzalem jeszcze
nargrywarka dvd - dziala ;)
dzwiek - gra i bucy...
suspend - nie budzi sie....
hibernacja - zwis przy uruchamianiu.


edit : po wczorajszej aktualizacji czytnik kart zaczal dzialac sam z siebie :> jupi
Zgoda
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Zgoda »

HP nx6110 -- pod 5.10 działa wszystko, łącznie z modemem. Hibernuje się i budzi bez najmniejszego problemu (pod 5.04 czasem się mu nie udawało obudzić). Jedyna rzecz, którą trzeba było zmienić po instalacji, to zmienić demona cpufreq na cpufreqd i dodać ładowanie scaling governorów, żeby wykorzystać dostosowywanie szybkości Celerona-M 360J (ten instalowany domyślnie uparcie twierdził, że "się nie da" i że "nie wspiera").
We read Knuth so you don't have to. - Tim Peters
Robb
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2005, 20:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Robb »

No wreszcie mi ruszyła hibernacja na Amilo Pro 8010, po dzisiejszej aktualizacji Dappera zainstalowały się nowe pakiety z acpi w nazwie i nowiutkie jąderko.
panwaski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2005, 12:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: panwaski »

Ja mam zainstalowane Ubuntu 6.04 na Toshibie L20-183 i musze powiedziec ze rewelacja. Jest tylko jeden maly problem. Po kilku minutach uzytkowania, przestaje dzialac myszka podlaczana pod usb. Jak ktos spotkal sie z podobnym problemem to prosze o jakies info.
dr4g0n

Post autor: dr4g0n »

Asus A3H 5012. Był problem przy instalacji. System nie ładował się. Wymagało to troszkę zabawy, zanim dokończyłem instalację.
death from beyond
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2006, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: death from beyond »

Ja śmigam właśnie na Dell C600, Hoary, wszystko chodzi jak złoto (czytaj szybciej niż wcześniej XP na *naprawdę* podstawowych ustawieniach). Problemy są (bo bez nich życie jest nudne ;-) ) - konfiguracja modemu, problemy z myszą (albo touchpadem - jeszcze do końca nie rozgryzłem), czasem zacina dźwięk (przy odtwarzaniu), ale ja tam jestem zadowolony. Przesiadłem się z XP właściwie z dnia na dzień, na początku ból aklimatyzacyjny, chciałem zdradzić Ubuntu na rzecz Auroxa. Ale jak na razie wystarczy mi "jeżyk".

Co do czysto technicznych spraw to na razie z możliwości laptopa sprawdziłem suspend przy zamknięciu - na początku nie było, pojawiło się po "inteligentnej aktualizacji" (co ciekawe po prostu dociągnąłem wszystko jak leci). Karta graficzna działa jak należy (ATI), karta sieciowa (jak widać) bez problemu, małe problemy z touchpadem (lub myszą), wyświetla się stan zużycia baterii.
ciubas

Post autor: ciubas »

A co powiecie o Asus A6R B002 , z tego co wiem bardzo dobry sprzet i dobrze na nim dzialaja linuxy, ale slyszalem cos niedobrego o bateriach, ze nie laduja sie do konca, nie mozna ich oddac na gwarancje, moze ktos to potwierdzic lub zaprzeczyc?
Bhaal

Post autor: Bhaal »

No ja używam Hp nx 6110 i też chodzi lajtowo chodz mam procka 1,3 i 256 ramu ale łązi całkiem niezle... nie skacze ani nie muli... instalacja odbyła sie bez problemów wszystkie sterownikim sam znalazł, asm skonfigurowałmi sieć lol... wieć jesli działa na moim kompie to będzie działał na każdym innym laptopier hyhyhy
mir3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2005, 23:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: mir3k »

Toshiba a100-528, gdyby nie konieczność instalacji z parametrem vga=771 to by było wszystko bezboleśnie, nawet bez wiekszego klopotu pociągnąłem z sieci sterowniki ATI i również się to skonfigurowało (ok 290 klatek w fgl_glxgears).

--
Poprawka, po aktualizacji fglrx wynik lepszy ~420 FPS
rdominiak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2006, 01:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Post autor: rdominiak »

mam Acer TravelMate 2355LMi i ubuntu smiga. hibernacja dziala dziwnie (tzn moze to norma, ale dla mnie wyglada nieco inaczj niz przywyklem) zarzadzanie energia tez jakos wyglada, obsluga glosnosci i jasnosci ekranu super. nie sprawdzilem wyjscia na zewnetrzny wyswietlacz, ale mysle, ze tez zadziala ;)
Cala nauka to fizyka, reszta to zbieranie znaczkow. Ernest Rutherford
Przeprowadzilem sie na Archa.
yarkom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2006, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Compaq n1000v

Post autor: yarkom »

Witam
Instalacja bez rzadnych problemów, hibernacja i sieć działa od pierwszego kopa. Laptop juz nie nowinka ale zero kłopotów. Compaq n1000v, celM 1.5MHz 256 ram.
Pozdr.
Jarek
bash
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2006, 23:14
Płeć: Kobieta
Środowisko graficzne: Blackbox

Post autor: bash »

Witam
W niedlugim czasie bede kupowac laptopa, prawdopodobnie Toshibe Satellite M65 albo M45, ale jeszcze nie jestem do konca zdecydowana, wiec mam pytanie: jak chodzi najnowsze ubuntu na toshibach satellite, czy sa jakies problemy?

Chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak sie ma sprawa procesorow do tej dystrybucji linuxa, czy na przyklad wszystko dziala w porzadku z procesorami 64 bitowymi? I ogolnie ktore obecnie procesory sa najwydajniejsze dla notebookow: 64 bitowe, centrino, pentium 4 czy moze celeron ;)

dzieki z gory za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
aki_chan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2006, 22:44
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: aki_chan »

Ja mam 3 letnią Actine :P z Athlonem Xp mobile 1600+, 512MB Ram , 40 GB HDD. Na tym dziadku działa mi Ubuntu jak złotko :) Winda się nie umywa. Jeszce mi się ani razy nie zawiesił, co zdażało się mi na Suse i oczywiscie na Windzie.
th0rin

Post autor: th0rin »

Bardziej jako ciekawostka ale może na jakiś router czy słaby serv:
Fujitsu FVM-16V (japoniec), 166MMX 128MBRAM, Buffallo 16R (PCMCIA eth), irda, ESS sound, modem, USB, touchpad z Ubuntu 5.10. Instalacja bez problemu, obsługa wszystkich urządzeń OK. Demon szybkości oczywiście to nie jest ale można pracować w Gnome.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości