Touchpad MSI Wind w Ubuntu 9

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
xpascal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 08 lip 2006, 22:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Touchpad MSI Wind w Ubuntu 9

Post autor: xpascal »

Jak wyłączyć klikanie po tupnięciu w touchpad w laptopie MSI Wind U100?
niestety to nie jest Synaptics, dmesg pokazuje coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

 input: ImExPS/2 Generic Explorer Mouse as /devices/platform/i8042
/serio1/input/input9
Znalazłem propozycję łat na kernel tutaj, ale wymagają one rekompilacji załatanego kernela. Czy da się to zrobić w formie ładowalnego modułu, by tego uniknąć?
Po takiej rekompilacji system mi nie wstaje ze względu na problemy z systemem reiserfs (a mam / na tym systemie, na oryginalnym jądrze działa ok), prawdopodobnie czegoś nie odznaczyłem przy konfigu.
Poproszę o pomoc, może przygotowanie modułu ładowalnego do kernela, u mnie jest 2.6.28-11-generic z dystrybucji. Chyba, że znajdzie się sposób wyłączenia tap to click inną drogą...
Awatar użytkownika
bananek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2007, 01:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Touchpad MSI Wind w Ubuntu 9

Post autor: bananek »

Jak zupełnie wyłączyć to nie wiem, natomiast zmniejszyłem czułość szybkości kursora i opóźnienie podwójnego kliknięcia ustawiłem na długie, co dało trochę lepszy efekt w obsłudze. Poza tym już prawie ujarzmiłem ten niesforny gładzik i działa jak ja chcę, choć nadal najlepszym rozwiązaniem jest mysz na usb (jednak).
Linux Registered User #476455 Ubuntu User #23429
Dawać <solved> przy rozwiązanych tematach!!
xpascal
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 08 lip 2006, 22:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Zróbcie z tego paczkę, pleez

Post autor: xpascal »

Niestety to jest za mało.
Mam prośbę do speców na tym forum - przygotujcie proszę paczkę do Ubuntu JJ przeznaczoną właśnie dla posiadaczy MSI Wind U100 (i podobnych z tym touchpadem), która zawiera rekompilowany moduł oraz dodawane przez nich narzędzie.
Tego bardzo brakuje, nie każdy potrafi rekompilować kernel, nie wszystkim się chce go łatać.
Licencja nie jest problemem, bo narzędzia oraz łaty są licencjonowane w GPL.
Niby proste - ściągnąć stąd, wrzucić, rekompilować i po restarcie działa. Ale do tego musiałbym doinstalowywać komplet źródeł, narzędzi itp. Mam kilku znajomych, którzy spróbowali Ubuntu właśnie na tym netbooku i touchpad (oraz odrobinę niestabilne wifi) to jedyne pozostałe problemy. Wszystko inne działa bdb i za darmo.
maestro78
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2007, 12:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Touchpad MSI Wind w Ubuntu 9

Post autor: maestro78 »

Mam MSI Wind Notebook. W pokrywie jest wmątowana kamerka, nie mogę jej uruchomić pod Ubuntu.
Czy możecie jakoś pomóc? Proszę.
Dzięki.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Zróbcie z tego paczkę, pleez

Post autor: e X t 7 3 »

xpascal pisze:... nie każdy potrafi rekompilować kernel, nie wszystkim się chce go łatać.
Licencja nie jest problemem, bo narzędzia oraz łaty są licencjonowane w GPL.
Niby proste - ściągnąć stąd, wrzucić, rekompilować i po restarcie działa. Ale do tego musiałbym doinstalowywać komplet źródeł, narzędzi itp. ...
ale rekompilacja kernela w cale do takich trudnych nie należy ... przeczytaj post o s10 i dodatkowo zmodyfikuj ustawienia jądra według moich wytycznych ... sądzę, że odczujesz różnice na + ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości