[Eee PC 1015cx] Grafika, klawisze i X'y

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
kamilloi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2006, 20:18

[Eee PC 1015cx] Grafika, klawisze i X'y

Post autor: kamilloi »

Witam serdecznie.
Po przesiadce laptop>netbook zapragnąłem mieć Ubuntu. Problemem jest Intel Atom DualCore N2600 i moja nieznajomość znalezienia sterowników/jajka/czegokolwiek.
Unity co rusz się zawiesza (szukam jakiegoś managera bardziej odpowiedniego pod netbooka)
Grafika 800x600 to ciut za mało zważywszy że na windzie jest 1024x600 bodajże.
Kursor myszy znika w sobie mu tylko znanych momentach (System Out of Box więc nie mam żadnego autohide'a)
Klawisze FN+F nie działają. Niestety to już wina Asusa gdyż do Windowsa też są potrzebne osobne sterowniki dodające paskudne OSD.
Więcej problemów na razie nie zauważyłem co nie znaczy że ich nie ma. (ponoć problemy z hdmi ale jeszcze nie testowałem).

Próbowałem zmieniać jajko według instrukcji znalezionej gdzieś w internecie co poskutkowało tym że piszę właśnie z Windy...
Nie jestem power-userem i wszystko co wykracza poza dodawanie kolejnego repo czy użycie apta nie jest tym na co sam wpadnę. Potrzebuję małego vedemecum.

Może pokierujecie mnie dalej bo kiedyś było wiki odnośnie eeePC ale gdzieś przepadło.

Pozdrawiam
Kamilloi
Awatar użytkownika
arthulus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 351
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: [Eee PC 1015cx] Grafika, klawisze i X'y

Post autor: arthulus »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości