Niemożliwe uruchomienie karty wifi na Lenovo S10

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Asmox
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 03 sty 2010, 18:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Niemożliwe uruchomienie karty wifi na Lenovo S10

Post autor: Asmox »

Hej, moja karta sieciowa jest tak jakby nieaktywna. Kiedy najeżdżam na ikonę sieci w trayu to po prostu nie wyświetlają mi się dostępne sieci. Próbowałem to naprawić, jednak bez skutku. Zacząłem od prostego artykułu jak włączyć kartę:

Kod: Zaznacz cały

sudo ifconfig wlan0 up
operacja niemożliwa ze względu na rf-kill
Właśnie tak to się skończyło. Googlowanie komunikatu doprowadziło mnie do “SIOCSIFFLAGS: Operation not possible due to RF-kill”?. Wykonałem instrukcje, którymi ktoś pomógł, jednak nie działa to na moim laptopie. Wykonałem instrukcje:

Kod: Zaznacz cały

sudo rfkill unblock wifi; sudo rfkill unblock all
rerun sudo rfkill list
Jednak po restarcie cały czas karta pozostawała soft-blocked. Kombinowałem z firmware, nic. Ściągałem sterowniki własnościowe i chyba coś poknociłem bo teraz przy próbie włączenia karty sieciowej wyskakuje mi inny komunikat:
sudo ifconfig wlan0 up
wlan0: ERROR while getting interface flags: Nie ma takiego urządzenia
Podam wyniki z rfkill list all
0: ideapad_wlan: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: yes
1: ideapad_bluetooth: Bluetooth
Soft blocked: yes
Hard blocked: yes
2: brcmwl-0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: yes
Szukając dalej pomocy, natknąłem się na coś takiego: http://ubuntuforums.org/showpost.php?p= ... stcount=72. Nie wiem jednak czy mi pomoże, gdyż ten artykuł jest dla starszego Ubuntu, a nie chcę pogorszyć sytuacji. Bardzo proszę o pomoc

@UP: Próbowałem użyć Wifix-0.3, niestety nic to nie pomogło. Skrypt wyrzucił komunikat:
http://imageshack.us/a/img443/8467/wifix.png

@EDIT: Już po problemie. Nie wiem dokładnie dlaczego wszystko nagle zaczęło działać, ale po wywaleniu sterowników własnościowych i restarcie wszystko działa :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości