Instalacja Ubuntu 12.04 na Acer Aspire One 722, AMD C60, 8GB

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
rakso70
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 03 lip 2009, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Instalacja Ubuntu 12.04 na Acer Aspire One 722, AMD C60, 8GB

Post autor: rakso70 »

W moim kadłubku S96S "padła" grafika. Aby nie być odciętym od świata zakupiłem netbooka Acer One 722, AMD Dual-Core Bobcat C-60, Radeon HD 6290, 8 GB ram-u, modem 3G. Na pokładzie jest oryginalnie zainstalowany Windows 7. W związku z tym, że używałem Ubuntu od kilku lat, nadal chciałbym przy nim pozostać. Windows pozostanie na dysku jako alternatywa, Ubuntu będzie używany jako system podstawowy. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy użyć Ubuntu 12.04 czy może coś innego alternatywnego (znalazłem w necie opinie, że lepszy będzie Linux Mint)?
2. Czy problem z wybudzeniem ze stanu hibernacji został w wydaniu 12.04 już rozwiązany?
3. Jakie kłopoty mogę napotkać podczas instalacji?
4. Czy webcamera, mikrofon, głośniki i wreszcie modem 3G oprogramują się bezproblemowo (w necie napotkałem wątki, których autorzy narzekają, że coś im nie działa? Doświadczenia z kamerką (Syntec) z poprzedniego laptopa i modemem Huavei LTE Cyfrowego Polsatu, sugerują zapytać o to bardziej doświadczonych kolegów.

Może wśród forumowiczów trafi się ktoś, kto ma takiego Acera i znajdzie chwilę aby udzielić mi odpowiedzi.
Awatar użytkownika
osarz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2007, 00:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 na Acer Aspire One 722, AMD C60, 8GB

Post autor: osarz »

Posiadam podobnego Acera, tylko 4 GB ram-u :) Kupiłem bez Win z myślą o Ubuntu.

Ad1. Ubuntu 12.04 dział bez problemu. Trzeba tylko pamiętać aby w Biosie ustawić start systemu z internetu - inaczej wiesza się przy połączeniu wifi. Wybrałem wersję 64-bit. Nie jestem pewien czy to był dobry pomysł - jest dosyć ociężały, zwłaszcza na baterii. Zastanawiam się nad zmianą na 32 bit.
Ad2. Wybudzenie z uśpienia czy hibernacji dalej nie działa.
Ad3. Kłopotów nie było :)
Ad4. Wszystko działało bez konieczności dodatkowych sterów (system doinstalował tylko stery do grafy). Jak będzie z modemem 3G nie wiem, mój takich fajerwerków nie posiada :-D (podobnie z Polsatem).
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 na Acer Aspire One 722, AMD C60, 8GB

Post autor: ethanak »

na tej maszynce instaluj 12.10 - 12.04 będzie miał problemy nawet jeśli w ogóle się uruchomi.
sprawdzone jakby kto się czepiał.
rakso70
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 03 lip 2009, 00:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Instalacja Ubuntu 12.04 na Acer Aspire One 722, AMD C60, 8GB

Post autor: rakso70 »

Na Acerze zainstalowałem Minta 14 Nadię ze środowiskiem xfce. Miałem problem z grafiką. Sterowniki otwarte powodowały, że system nie chciał się często podnieść po restarcie. Pomogło zainstalowanie driverów ATI.
Jeśli chodzi o Ubuntu, to przeemigrowałem na Minta ze względu na to, że 12.10 wieszał się za każdym razem, gdy próbowałem włączyć system (czysta instalka).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości