Karta CF jako dysk w Thinkpad X41t

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Cypisek84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2012, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Karta CF jako dysk w Thinkpad X41t

Post autor: Cypisek84 »

Witam

Posiadam Thinkpada X41 tablet. Zakupiłem go bez dysku twardego, niestety po fakcie zorientowałem się że dyski do tego sprzętu są trudno dostępne, stare drogie i powolne. System postawiłem więc na pendrive (lubuntu) jednak nie do końca się to sprawdziło ze względu na syndrom zielonej diody. Podłączyłem też duży dysk 3.5" sata przez adapter sata/usb, zaczęło chodzić ładnie, tylko użytkowanie komputera z dyskiem na kablu nie jest zbyt wygodne, dysk rozłączał się system stawał.

Zaopatrzyłem się więc w adapter PATA 44pin <-> karta CF, oraz w kartę CF kingston x266 16gb. Teraz pojawiły się wątpliwości. Czy z tym zestawem komputer będzie chodził tak jak powinien? Bez kilkusekundowych lagów jak w przypadku pendrive? Karty jeszcze nie odpakowałem żebym w razie czego mógł ją zwrócić sprzedawcy.

Czy ktoś używa takiego lub podobnego zestawu z systemem na karcie CF Kingston x266? Jak to się sprawuje? Czy może lepiej odesłać kartę i adapter do sprzedawców, dołożyć i zakupić dysk SSD? (wysyłka z Niemiec lub Chin).

Liczę na jakąś podpowiedź : ] Pozdrawiam
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Karta CF jako dysk w Thinkpad X41t

Post autor: linuxozaurus »

Moim skromnym zdaniem lepiej mieć dysk SSD
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości