ASUS Eee PC 1011cx - brak możliwości aktywacji sterownika układu graficznego.

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
majki89
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:21
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

ASUS Eee PC 1011cx - brak możliwości aktywacji sterownika układu graficznego.

Post autor: majki89 »

Witam.

Kupiłem sobie niedawno netbooka ASUS Eee PC 1011cx i zainstalowałem na nim Ubuntu 12.04 LTS. Mam jednak problem, ponieważ nie mogę aktywować tego zewnętrznego (czy jak to się tam nazywa) sterownika od grafiki. Niby trwa pobieranie, ale w momencie rozpoczęcia instalacji nagle coś się wysypuje i dostaję komunikat i niepowodzeniu instalacji.

Czy ktoś miał taki problem na tym netbooku i czy może ktoś wie czy da się z tym coś zrobić? Czy muszę czekać aż Canonical wypuści odpowiednie sterowniki?

Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 20:50 przez majki89, łącznie zmieniany 1 raz.
Tombus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2013, 19:15
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: ASUS Eee PC 1011cx - probelm ze sterownikiem układu graficznego

Post autor: Tombus »

Hej, ja również mam problem z sterami grafiki. Do tego dochodzi niski czas pracy na baterii.
Czy masz problem z klawiszami funkcyjnymi FN+ (F1- ... -F12 ) oraz spacja z klawiaturą numeryczną.
Działają Ci filmy, ale przy pełnoekranowym wyświetlaniu, które strasznie haczą?
Mój system to: Lubuntu 12.10, kernel: 3.5.0-25
majki89
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2012, 00:21
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: ASUS Eee PC 1011cx - probelm ze sterownikiem układu graficznego

Post autor: majki89 »

Tak, również mam problem z klawiszami funkcyjnymi :( Mamy dokładnie takie same objawy niestety :( Łączę się z Tobą w bólu ;)

-- 27 mar 2013, o 11:35 --

jak tam kolego? udalo Ci sie w jakis sposob rozwiazac ten problem z tymi sterownikami do ukladu graficzengo ? czy nadal sie meczysz z niedzialajacy ubuntu na swoim netbooku ?

-- 28 paź 2013, o 18:21 --

Odświeżam temat. Czy w tej chwili wersja 12.04 po wielu wielu aktualizacjach obsługuje owego netbooka? czy nadal kaszana? Z góry dzięki za odp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości