Acer AO 722 wysoka temperatura i wiatrak

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Awatar użytkownika
DeltaFoxtrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Acer AO 722 wysoka temperatura i wiatrak

Post autor: DeltaFoxtrot »

Witam serdecznie!
Posiadam rzeczonego w temacie netbooka Acer AO722 z procesorem AMD C-60 (platforma Brazos- Ontario).
Od samego początku użytkowałem go z linuksami. Tak więc windowsowo nie został rozdziewiczony i mam nadzieję, że nie będzie.
Wracając do tematu to ostatnio po instalacji Kubuntu 12.10 w wersji 64-bit komputer zaczął się grzać a wentylator chodzi bez przerwy.
Wcześniej tj.:
-Ubuntu 12.04
-Xubuntu 12.10
Linux Mint 13 MATE oraz Cinnamon
nie zauważyłem podobnych problemów.
Pomimo już różnych eksperymentów w ustawieniach dalej się grzeje.

Pozdrawiam
"...jest projekt jest impreza..."
http://www.tuetbrute.blogspot.com - blog o NLP i nie tylko...
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Acer AO 722 wysoka temperatura i wiatrak

Post autor: e X t 7 3 »

Jaka jest temperatura procesora, czy aktywowane jest ACPI, etc. ? Pod moim AMD E-350 [MSi X370] temperatura na AC w trybie performance [cały czas maksymalna wydajność procesora] to w standardowej pracy od 57 do 56 st. C [pod dotknięciu spodu komputera delikatnie ciepły]. Przy maksymalnym obciążeniu obu rdzeni na 100 % [np. 2 godziny ciągłego obciążenia = kompilacja kernela] temp. skacze do maks 73 st. C. natomiast w czasie pracy na baterii [tryb ondemand] temperatura spada do 43-46 st. C = komputer jest zimny. Myślę, że czujnik zawyża, bo wentylator praktycznie w ogóle nie pracuje i po wyłączeniu dysku nic nie słychać ... jak ekran jest wygaszony wydaje się, że komputer nie pracuje. Takie warunki pracy przy założeniu: Kubuntu 12.10, KDE 4.10.1, mój kernel [obecnie] v23.1 brazos [Linux-3.8.3] i APM, catalysty 13.2 beta7, wpisy w grub, wyłączone zbędne usługi.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości