Bielsko-Biała

A tutaj możesz znaleźć życzliwego sąsiada.
Awatar użytkownika
videl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2007, 14:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: videl »

Witam spowrotem,
Z uwagi na wczorajszy brak internetu, filmik z instalacji Ubuntu 9.10 zamieszczam na YouTube dopiero dzisiaj. Wieczorem (pewnie około 20) zapraszam na spotkanie na IRC.
Nowe osoby z licznymi pytaniami są mile widziane :)

Instalacja Ubuntu 9.10
Slavomiro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2009, 18:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Slavomiro »

Witam, widzę, że bielska społeczność rośnie. Więc może ja dorzucę coś od siebie. Jestem raczej zielony z w Ubuntu, terminala nie używam i cieszę się że mi to się samo zainstalowało wraz ze sterownikami. Jak z tymi warsztatami sprawa wygląda? I jak ze stroną? Jeżeli trzeba to użyczę (oczywiście za darmo) miejsce na serwerze (subkonto powiedzmy tak 2GB na początek z bazami MySQL na serwerze az.pl). Tylko trzeba by jakąś domeną ludzką podpiąć bo w mojej domenie to mogło by nie wszystkim działać (domena z polskimi znakami). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiKeyPL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2009, 11:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: PiKeyPL »

Ze stroną zobaczymy. Tak de facto można zrobić zrzutkę na hosting. Pytanie do tego, kto rejestrował domenę: Gdzie ona jest zarejestrowana i czy można ją podpiąć pod hosting? (na marginesie: psuja.org byłoby przyjemniej)

Również zapraszam na 20 na #psuja w sieci irc.freenode.net
do chatowania polecam:
Dla linuksa:
X-chat (dla początkujących :))
irssi (dla nie bojących się terminala)
Dla windows:
Chatzilla - dodatek do firefoxa

Jak się połączyć, znajdziecie w sieci mnóstwo poradników.
W razie problemów:
GG: 7987915

pzdr

EDIT:
Strona uruchomiona! Grzegorza proszę o podlinkowanie(najlepiej jako ramkę) www.pikeypl.ovh.org/psuja/wp
EDIT: Aktualny adres to: psuja.org/joomla
WSZYSTKICH, którzy chcieli by do nas dołączyć proszę o wysłanie mi maila: postmaster@(mój nick).com
Wymagania:
- Chęci: pomocy i/lub nauki i/lub współpracy itd..
- Zamieszkanie w Bielsku - Białej lub okolicach. (Wyjątek można zrobić pod warunkiem spełnienia wcześniejszego warunku)
Mail powinien zawierać:
- Imię i Nazwisko
- Nick
- Krótko, co umiem, co chciałbym zrobić, czego chciałbym się nauczyć etc.
Alibab
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2009, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Alibab »

PiKeyPL, "psuja,org" już istnieje - stąd jak przypuszczam org.pl, także budowę strony zaczął Grzegorzd, trzebaby coś w związku z tym ustalić, bo porozchodzimy się jak nurty wolnego oprogramowania. Na Ircu też już trochę było klikane...
Grzegorzd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Grzegorzd »

PiKeyPL : podlinkowane... dogadajcie sie z michalemw odnosnie strony bo tez cos chcial tworzyc ;)

EDIT:
dopisz mi nazwisko.. ma byc Grzegorz Dziedzic
Awatar użytkownika
PiKeyPL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2009, 11:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: PiKeyPL »

Odbyło się nasze pierwsze spotkanie face2face.
W składzie: Grzegorzd(Grzegorz), Lamik(Michał), PiKeyPL(Paweł), Ridi(Marek), Videl(Michał).

Strona powstaje, adresy zarówno psuja.org i psuja.org.pl.
Nasz skład na ten moment: Grzegorzd, Heksita, Kudlatyco2, Lamik, PiKeyPL, Ridi, Slavomiro, Videl, Rafi .
Wszelkich chętnych do współpracy zapraszam do kontaktowania się ze mną: pawkakaz małpa gmail.com.

Oraz oczywiście zapraszam na #psuja w sieci irc.freenode.net

Pzdr
Od!n
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Od!n »

Witam, ja też mam niedaleko do BB i przeważnie co 2 weekend jestem tam. Ciężko powiedzieć na jakim poziomie jest moja wiedza. Z Ubuntu mam do czynienia od wersji 7.04 lub 7.10 z przerwami. Ale miałem zainstalowany praktycznie każdą wersje od 7. Nie jestem fanatykiem, podchodzę do wszystkiego racjonalnie. Jeżeli uznam, że Ubuntu poradzi sobie gdzieś tam (spełni oczekiwania użytkownika) to go instaluje, jeśli ktoś ma inne wymagania to doradzę mu Windowsa. Nie ma rzeczy doskonałych - to się tyczy i linuksów i windowsów.

Obecnie zagłebiam się w konfiguracje prostych serwerów plików i www w oparciu o Debiana. Jeśli mogą, oczywiście w miarę możliwości, pomóc to czemu nie.

Na ircu widziałem, że chcecie postawić stronę na Mambo. Moim zdaniem to zły pomysł. Mambo już chyba nie jest rozwijane, poza tym jest za bardzo rozbudowane. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem będzie Wordpress lub drupal.
kamil834
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: kamil834 »

Witam ja też niedaleko Bielska-Białej a dokładniej to Kaniów ;) nie wiedziałem ze aż tylu ludzi w mojej okolicy używa Ubuntu ;) to wielki pozytyw ;) Ubuntu używam od może roku i bardzo się cieszę z tego :) pozdro.
Grzegorzd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Grzegorzd »

witaj :)
dag
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2009, 22:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: dag »

Witam wszystkich.
Żałuje ze dopiero teraz zaowazylem ten temat :<
Od paru tygodni przezywam moja przygode z linuxem.
Bardzo chetnie bede sledzil wasze linuxowe warsztaty, chetnie naucze sie czegos nowego.
Zakladka do PSUJA powedrowala do ulubionych, bede sledzil wszystkie nowosci :D
Pozdrowienia!
konradmb
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2009, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: konradmb »

Również witam wszystkich.
Też jestem z Bielska i używam Ubuntu od wersji 9.10, wcześniej miałem 9.04 na virtual boxie.
Proponuje wam abyście wybrali joomlę jeśli zależy wam na mambo (to opensource fork mambo stworzony na skutek niejasnych działań firmy Miro-właściciela mambo), ale drupal też może być.
Tylko nie jakieś php nuke,fusion,extreme fusion itd. przynajmniej tak twierdzę po opiniach forów (problemy z bezpieczeństwem), ale niektórzy to mają na serwerze.
Życzę powodzenia !
michalmw
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 05 mar 2009, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: michalmw »

Co do strony to sie nie przejmujcie, będzie cacy..<ja o to z pikeyem zadbam>.. Proponuje ustalić jakiś termin 2 spotkania :)
Awatar użytkownika
PiKeyPL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2009, 11:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: PiKeyPL »

No właśnie. Przydałoby się zebrać znowu dużą grupą, tak żeby pogadać. Wymienić poglądy. Najpierw na IRC, później można faces2faces.

Proponuję:
- piątek 11.12.2009 godziny 20-22 na IRC
- opcjonalnie (ustalimy w piątek) sobota lub niedziela(12 lub 13.12.2009) po południu realnie.

Dawajcie znać komu pasuje :)

Przede wszystkim na IRC zapraszam osoby 'nowe'. Jeżeli ktoś będzie miał problem się połączyć walcie do mnie. postmaster małpa mój_nick kropka com lub gg:7987915.

#psuja@irc.freenode.net

Ze stroną prace trwają. Trochę to potrwa, ale będzie przynajmniej porządnie zrobione :)
Awatar użytkownika
Cogito18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 133
Rejestracja: 11 lut 2008, 23:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Cogito18 »

Witam kolegów. Jestem z Bielska, ale niestety chwilowo rezyduję w Krakowie przez większość tygodnia. Ubuntu używam od 7.04, ale wcześniej jeszcze zgłębiałem tajniki Gentoo (łącznie z myślę znaną videl'owi instalacją w bibliotece pewnego bielskiego liceum). Chętnie służę pomocą.
lukakuka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: lukakuka »

no to koledzy, dołączam do grupy. Często jestem poza BB (praca wyjazdowa) ale wybitnie dobrze pracuje mi się pod Ubunciakiem.

Próbowałem inne distra, nie są trudne w obsłudze, ale te distro jest wyjątkowo user friendly.

pytanie na śniadanie: macie problemy z pendrive? zaczynam się zastanawiać co się dzieje, bo tak z dnia na dzień mi padło a wszystko inne na USB działa.

No i na innym kompie też nie chodzi - tak więc 2 pendrive'y (różne, po 16 GB) i dwa kompy - i nic. Czy coś w jądrze zostało podczas którejś aktualizacji skopane?
Kiedyś była taka sytuacja, że dźwięk mi zniknął po aktualizacji jądra, po dalszych aktualizacjach wszystko wróciło do normy.
Mroczny_X
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2008, 07:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Mroczny_X »

Witajcie cześć i czołem pytacie skąd się wziąłem ano z BB obecnie nieco obok. W Ubuntu jestem nowy ale przeżyłem już troszkę distro. Mam nadzieje że się do czegoś przydam np. jako podstawka pod kwiatki :tes: . A tak na poważniej to ciesze się że Bielska społeczność rośnie w siłę.
stclaus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2006, 23:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: stclaus »

Witam wszystkich,

Wielkimi literami wpisuje się do Was - ale jako słuchacz. Z Ubuntu miałem już odczynienia (od DD 6.06) parę razy instalowałem, ale chroniczny brak czasu i konieczność często wykonania pewnych działań (+ inni użytkownicy) spowodowała iż naprawdę go nigdy nie używałem. Do tego konsola... Ale cóż co było minęło drugi kom jest wiec mam "wrota szeroko otwarte". W następnym tyg stawiam Ubuntu i tu pierwsze pytanie. Jakie? Ostatnią wersję? Polską z polskiego weba? Niby to co koledzy wymieniają w składnikach jest mi potrzebne (no może poza neo) ale z natury mam niechęć do gotowców... Poza lubię sobie sam po swojemu porobić - nawet jeśli dojdę do tego samego :))
BTW Czy reflektował by ktoś ewentualnie małą wizytę u mnie celem pomocy, jeśli będę miał mega problemy? Spalanie tzn piwo zapewnione...

Pozdro
PS Ja myślałem że będę musiał szukać jakoś magicznie pomocy a tu ten dział i Wasza działalność zaskoczyła mnie ogromnie...
Shorti
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2007, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: Shorti »

Hej...

Jeśli chodzi o pomoc to w ramach moich skromnych możliwości i czasu pomogę (forum/priv/etc) natomiast co do wersji - ja miałem 9.04, przesiadłem się na 9.10 i wróciłem do 9.04 ale tylko dlatego, że to jedyny system jaki posiadam a komputer wykorzystuję do pracy i czasami delikatne problemy (np. rozłączanie wifi) mnie irytowały ;) Pewnie gdybym miał większą wiedzę to co innego no ale... Jeśli będziesz zainstalujesz jakiegoś 'gotowca' to i tak znajdziesz przy nim zajęcie jeśli tylko będziesz miał czas i chęci ;)

Pozdro...
Ubuntu user #11334 => Acer Aspire One D150-0Bk... i jest mobilnie :)
lukakuka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2009, 20:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: lukakuka »

ja używam 9.04 bo jest szybsze (u mnie) aczkolwiek niektóre zmiany w 9.10 są fajne i czekam ze zniecierpliwieniem na następna wersję LTS.
Awatar użytkownika
PiKeyPL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 10 sie 2009, 11:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Bielsko-Biała

Post autor: PiKeyPL »

Kurde, wczoraj napisałem odpowiedź a jej nie ma ;]

Żebym pamiętał co pisałem...

Tak czy inaczej osoby które się pojawiły proszę o napisanie mi maila. Odpowiem wam i podam szczegóły propozycji spotkania PSUJA :)

Co do wyboru distro.. trudna sprawa. Ja na początku, po instalacji 9.10 miałem kilka problemów - dwie trzy aktualizacje później już jest wszystko ładnie pięknie. No i 9.10 obsługuje kilka rzeczy, które wcześniej musiałem dokompilowywać i doładowywać moduły do jądra.

Tak czy inaczej, jeśli potrzebujecie pomocy zapraszam na #psuja w sieci irc.freenode.net. Na psuja.org/joomla znajdziecie klienta on-line.

Opcjonalnie łapcie mnie na jabberze albo gg - jak będę miał chwilę to pomogę :)

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sąsiedzi :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości