Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Post autor: mat »

Witam

Chciałbym poinformować, że gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux:

http://gamingonlinux.com/articles/earth ... eased.3269

Gra zostala wydana przez firmę Runesoft, która w przeszlości wydała wiele dobrych gier dla Linuksa:

Airline Tycoon Deluxe - Gra jest dostępna w serwisie Desura i w wersji pudełkowej
Airline Tycoon Deluxe - Raspberry Pi (darmowe binarki dla posiadaczy wersji dla systemu Linux)
Ankh (Wersja pudełkowa)
Ankh - Heart of Osiris (Wersja pudełkowa)
Barkanoid II - (Wersja pudełkowa)
Cultures Northland - Gra jest dostępna w serwisie Desura i w wersji pudełkowej
Cultures Northland - Wersja dla Linux PPC nigdy została wydana
Jack Keane - Gra jest dostępna w serwisie Desura i w wersji pudełkowej
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom - gra została wydana przez Linux Game Publishing (wersja pudełkowa)
Robin Hood: The Legend of Sherwood - Gra jest dostępna w serwisie Desura i w wersji pudełkowej
Robin Hood: The Legend of Sherwood - Linux PPC (darmowe binarki dla posiadaczy wersji dla systemu Linux)
Software Tycoon - gra została wydana przez Linux Game Publishing (wersja pudełkowa)

http://www.desura.com/company/runesoft

Runesoft planuje także wydać nastepujące gry dla Linuksa:

Ankh 3: Battle of the Gods:

https://www.youtube.com/watch?v=mP8S4yCJOcc

Dream Pinball 3D:

https://www.youtube.com/watch?v=EmwaqdpMWWw

Planują także wydać podane niżej gry dla Linuksa w serwisie Desura:

Knights and Merchants:

https://www.youtube.com/watch?v=O6AFUNoSie4

Ankh:

https://www.youtube.com/watch?v=vWkJljsjbB4

Ankh 2 Heart of Osiris:

https://www.youtube.com/watch?v=F5lkE6aQgTQ

Jest to jedna z tych firm, która zajęla się portowaniem gier dla systemu po bankructwie Loki software i zamknięciu Tribsoft.

Nazwa gry - Rok wydania

Barkanoid II - 2004 r.
Robin Hood: The Legend of Sherwood - 2004 r.
Software Tycoon - Strategia 2005 r.
Robin Hood: The Legend of Sherwood (Linux PPC) - 2006 r.
Airline Tycoon Deluxe - 2006 r.
Northland - 2006 r.
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom - Strategia 2007 r.
Ankh - 2007 r.
Ankh 2 Heart of Osiris - 2008 r.
Jack Keane - 2008 r.
Airline Tycoon Deluxe (Raspberry Pi) - 2012 r.
Earth 2140 - 2014 r.

Sądzę, że to dość dobra wiadomość, że nadal planują wydawać nowe gry dla Linuksa. Jest to jedna z niewielu firm, która od 10 lat wydaje gry dla Linuksa.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Post autor: Shimmy »

Earth 2140? Wyczuwam zapach trupa.. Halo, mamy 2014 rok i Earth 2160 dziewięć lat za pasem. Miło, że ktoś coś wydał, ale obawiam się, że o co najmniej piętnaście lat za późno, żeby znalazło się więcej niż kilka osób chętnych. ;)
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Post autor: mat »

Shimmy pisze:Earth 2140? Wyczuwam zapach trupa.. Halo, mamy 2014 rok i Earth 2160 dziewięć lat za pasem. Miło, że ktoś coś wydał, ale obawiam się, że o co najmniej piętnaście lat za późno, żeby znalazło się więcej niż kilka osób chętnych. ;)
Bez przesady. Ta gra została całkiem niedawno wydana na Steam oraz Mac App store i z pewnością dużo osób będzie chciało w nią zagrać.

Jako użytkownik Linuksa dopiero wczoraj mogłem to uruchomić, chociaż słyszałem o tej grze to nigdy nie odważyłem się kupić wersji dla Windows.
Komputera z Amiga OS nigdy nie miałem, a więc ta wersja też mnie nie obchodziła, a z zakupem wersji dla Mac OS X jakoś nigdy mi się nie śpieszyło.

Do dziś powracam do wielu klasycznych gier dla Linuksa i Mac OS X i czasem kupuję te jak to okreśłiłeś "trupy", bo nadal przyjemnie się w nie gra pomimo upływu 5, 10 lub 15 lat od ich wydania.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Post autor: bear7 »

Shimmy pisze:Earth 2140? Wyczuwam zapach trupa.. Halo, mamy 2014 rok i Earth 2160 dziewięć lat za pasem. Miło, że ktoś coś wydał, ale obawiam się, że o co najmniej piętnaście lat za późno, żeby znalazło się więcej niż kilka osób chętnych. ;)
Lepiej późno, jak wcale. I niech to będzie nawet kilka osób... Shimmy, wiele osób ma parcie na klasyki. ;-)
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Post autor: Jusko »

Jak dla mnie super, ale zabierając się za takie gry tyle lat po premierze, nie można liczyć na nie wiadomo jakie zarobki - toż to w oryginał tej gry dla Windows pogrywałem już w 1999 roku, 15 lat temu (i to wersję PL, których to locali pewnie wersja natywna nie posiada) :pt36: Wiem wiem, gra jest nowa dla Linuksa lecz nie zmienia to faktu, że jest już wiekowa ogólnie. Niemniej ja poczekam na obniżkę, bo 38zł na razie za grę nie dam (tym bardziej, iż wiele źródeł Google wskazuje ją jako abandonware, ale 100% pewności prawnej mieć nie mogę). Szkoda też, że nie ma jej na Steam (tylko Mac i Win w cenie niższej nawet bo 4,99€...) tylko Desura - mam zbyt wiele negatywnych doświadczeń z Desury, polegających na nie uruchomieniu się gier bo _coś_tam_ i bez kombinacji nie ruszy (chyba średnio ktoś weryfikuje to w Desurze?), a gry upakowane ze Steam Runtime działają zawsze od strzału.

Ciekawe też, czy dostosowali grę do rozdzielczości HD - pamiętam, że grałem w grę na 15" CRT w 800x600 i jednostki generalnie były dość małe, więc nie wiem czy w HD nie będzie to gra o mrówkach zamiast jednostek.

Ale fajnie - mam sentyment. Jak trafię na promocję <10zł, kupuję z miejsca.

EDIT:

Kwestia dostosowania do rozdzielczości HD została wyjaśniona, a raczej kwestia BRAKU przystosowania do HD, czyli w erze HD lecimy jeszcze SD. Komentarz ze strony gry na Desurze:
There is no option. The original game only supported 640x480 and 800x600.
We changed it to support resolution up to 1024x768. Up-scaling does only look good to a certain limit. So we have decided to limit the game at 1024x768.
Świetnie, szkoda tylko, że mój laptop ma standardową 1366x768...
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Gra Earth 2140 jest dostępna dla systemu Linux

Post autor: mat »

Jusko pisze:Jak dla mnie super, ale zabierając się za takie gry tyle lat po premierze, nie można liczyć na nie wiadomo jakie zarobki - toż to w oryginał tej gry dla Windows pogrywałem już w 1999 roku, 15 lat temu (i to wersję PL, których to locali pewnie wersja natywna nie posiada) :pt36: Wiem wiem, gra jest nowa dla Linuksa lecz nie zmienia to faktu, że jest już wiekowa ogólnie. Niemniej ja poczekam na obniżkę, bo 38zł na razie za grę nie dam (tym bardziej, iż wiele źródeł Google wskazuje ją jako abandonware, ale 100% pewności prawnej mieć nie mogę). Szkoda też, że nie ma jej na Steam (tylko Mac i Win w cenie niższej nawet bo 4,99€...) tylko Desura - mam zbyt wiele negatywnych doświadczeń z Desury, polegających na nie uruchomieniu się gier bo _coś_tam_ i bez kombinacji nie ruszy (chyba średnio ktoś weryfikuje to w Desurze?), a gry upakowane ze Steam Runtime działają zawsze od strzału.
Wersja dla Linuksa nie ma polskiej wersji, ale oprócz angielskiego są dostępne inne języki w grze.
Ta gra w żadnej wesji nigdy nie została określona oficjalnie określona jako abandonware, a jedynie sprawą jest jedynie fakt, że Runesoft porzucił wsparcie techniczne dla Amiga OS. Zamiast tego Runesoft stworzył nową wersję dla Windows, która jest sprzedawana na Steam od 15 listopada 2013 r., a także stworzyli wersje dla komputerów Apple z procesorem Intel i jest dostępna w Mac App store od 2012 r. ponieważ wcześniejsza wersja działała na komputerach Apple z procesorem PowerPC. Poza tym Runesoft udostępnił instalator, który nie wymaga instalacji gry przez Desurę.

Pojawiła się informacja, że wersje dla Mac OS X firmy Runesoft mogą pojawić się w serwisie Desura:

"Silverhawk85 Dec 6 2013, 11:25pm said:
Is there a chance to see the Win and Mac version here on Desura too?"

"+1 vote reply to
rettichschnidi rettichschnidi Feb 16 2014, 3:41pm replied:
Windows it out of reach, as we do not have the license to do so. Mac may happen at some point in the future."

http://www.desura.com/games/airline-tycoon-deluxe

-- 04 cze 2014 02:26 --

chyba
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości